Akadémia Pozemských síl

Akadémia Pozemských sílAkadémia Pozemských síl je výcvikové zariadenie Pozemských síl, ktoré zahŕňa niekoľko špecializovaných škôl, vrátane Leteckého dómu a Dôstojníckej školy.

Jeffrey Sinclair slúžil na akadémii ako letecký inštruktor, keď prvý krát stretol Catherine Sakai, svoju študentku. Edward MacDougan pôsobil ako inštruktor Akadémie a svojim študentom (vrátane Johna Sheridana) dával lekcie v morálnych konfliktoch, vraviac "Vojaci nie sú stroje. Musia rozmýšľať a rozhodnúť sa, či rozkaz je alebo nie je morálny." William Hague chodil na Akadémiu spolu s budúcim kapitánom EAS Clarkstown.

Letecký dóm

Letecký dóm bol hlavným výcvikových centrom stíhacích pilotov Pozemských síl a súčasť Akadémie. Harriman Gray si v šestnástich podal na ňu žiadosť a bol prijatý, ale keď sa počas prvého mesiaca prejavilo jeho telepatické nadanie, bol vylúčený a nútený pridať sa k Zboru Psi.

Dôstojnícka škola

Program pre kadetov poskytujúci tréning vedenia ľudí pre budúcich dôstojníkov. John Sheridan stretol svoju prvú manželku, spolukadetku Elizabeth Lochleyovú, počas ich prvého roku na škole. V roku 2249 školu ukončila Susan Ivanová.

↑ Hore