J. Michael Straczynski o smrti Jerry Doylea

Joseph Michael Straczynski

Zverejnené: EpicTimes, 28.07.2016
PreloĹľil: Hurvi, 01.12.2016
Navzdory našim rozdielom, keď Jerry kandidoval za republikánov do kongresu krátko po skončení Babylonu 5, prispel som na jeho kampaň. Nie preto, že by som s ním súhlasil, ale preto lebo som ho rešpektoval; pretože v jednej oblasti sme sa zhodli: v dôležitej križovatke umení hrania a rozprávania príbehov. V tomto ohľade bol Jerry suverénny profesionál. Bez ohľadu na to, čo sa dialo v jeho živote, či išlo o manželské problémy, zlomenú ruku, nútené prespávanie s Bruceom a Andreasom alebo ostatné problémy, nikdy sa nehral na primadonu; každý deň sa ukázal načas, vedel svoje dialógy a trval na tom, aby sa s hosťujúcimi hercami zachádzalo ako s normálnymi do tej miery, že vyhuboval hosťujúcej hviezde, ktorá sa ukázala bez toho, aby vedela svoje dialógy. Verte mi ak poviem, že potom čo s ňou Jerry skončil, sa ukázal každý deň načas a vedel svoje dialógy. A ešte niečo navyše.

Bol zábavný a nebezpečný a lojálny a srandista a osina v zadku; bol láskavý a cynický a schopný a bystrý a občas hlúpy ako laťkový plot... a jeho odchod je hlbokou stratou pre každého kto ho poznal, hlavne pre tých z nás, ktorí bojovali po jeho boku v zákopoch Babylonu 5. Je to ďalšia strata v reťazci strát, ktoré nechápem. Z hlavného obsadenstva sme stratili Richard Biggsa, Michael O'Harea, Andreas Katsulasa, Jeff Conawaya a teraz Jerry Doylea a som z toho sakramentsky unavený.

Takže drahý milý vesmír, ak dávaš v nekonečnosti medzihviezdneho priestoru pozor, daj si na chvíľu pauzu od plánovania trás komét a príprav novej DNA v praďalekom vesmíre a zamysli sa nad tými, ktorých si tak predčasne vytrhol z našich radov... a na chvíľu s tým prestaň.

Pretože to nie je fér.

A Jerry Doyle by bol prvým človekom, ktorý by ti to povedal. Tesne predtým, než by ti jednu vrazil. Čo je, ako si predstavujem, to čo teraz robí na druhej strane opony. ↑ Hore