Ed Wasser

Ed Wasser
Narodený: 26. marca 1964, Roslyn Heights, New York, USA
Rodina:
Rodičia:
Adresa fanklubu:
Odkazy: Oficiálna stránka Ed Wassera  Facebook Fanstranka  Twitter  Imdb.com  Wikipedia

Ed Wasser sa narodil v New Yorku. Získal mnoho ocenení na škole pri hraní baseballu, bola to jeho prvá vášeň a chcel ho hrať profesionálne. Miloval súťaženie v ostatných športoch, ako napríklad plávanie, beh na dlhé vzdialenosti, prehliadky koní a bol vo futbalovom tíme New Yorkského štátneho šampionátu.

Nikdy nepomyslel na to byť hercom. Dramatická režisérka na strednej škole povzbudzovala Eda, aby sa zapojil. Cítila, že by mohla vypestovať študentské telá zaujímajúce sa o drámu, ak sa zapletie so športovcom. Ed bol taký nadšený, že sa každú zimu po nasledujúce štyri roky nemohol dočkať ďalšej hry. Jeho angažovanosť v dramatickom krúžku pokračovala počas zimných mesiacov, zatiaľ čo jeho srdce od jari bilo pre baseball.

Ed hral baseball so 110 %-nou vášňou a žiadnym rozumom. Jeho vášeň pre hru ho naučila vzácnej lekcii. Kĺzal sa na podložku hlavou napred bez ohľadu na zranenie. Ed to vysvetlil: "Vedieť čo viem teraz, ak by som dostal šancu odohrať celú sezónu oproti tomu byť hrdinom jednej hry, bol by som oveľa šťastnejší." Po dvoch sezónach sa Edova baseballová kariéra zastavila - vytkol si pravé rameno.

Po tomto neúspechu sa Ed rozhodol zmeniť kariéru a bol na prijímacích pohovoroch na niekoľko hereckých konzervatórií. Bol prijatý na State University v New Yorku. 800 ľudí bolo na pohovore a len 30 prijali. "Uvedomil som si, ako veľmi túžim byť hercom a nedokázal som si predstaviť ísť študovať čokoľvek iné. Našiel som nový sen, novú vášeň." Pri promócii bol Ed jedným zo šestnástich z pôvodných tridsiatich hercov, ktorý skutočne dokázali zvládnuť celý program.

Na State University v New Yorku získal titul bakalára hudby a umenia. Po univerzite si otvoril vlastný obchod nazvaný Ad Skates, Inc., propagačnú spoločnosť. Vyrábal videá pre podniky, po domoch predával tréningové kazety a podobné veci. Všetok čas venoval firme, na hereckú kariéru mu ho veľa nezostalo. Pokračoval v štúdiu herectva v Michael Howard Studios a vo voľnom čase hral v menších úlohách na Off-Broadway a oblastnom divadle v New Yorku. Jedného dňa mu jeho stará mama poradila, aby pokračoval v svojom sne. To bolo presne to, čo Ed potreboval, aby šiel správnym smerom. Predal firmu, kúpil si nové auto a vydal sa naprieč krajinou do Hollywoodu v Kalifornii.

V tom čase sa úplne oddal herectvu. Nasledujúce dva roky si financoval svoju kariéru prostredníctvom svojich kreditných kariet, pričom sa viac a viac zadlžoval. Získal niekoľko hosťujúcich úloh v "Movies of the Week" a niekoľkých televíznych seriáloch z výroby HBO, ShowTime, NBC, ABC a CBS. Účinkoval tiež v divadle a pracoval s castingovými režisérmi ako korektor. Zlom nastal, keď ho Dori Zuckerman zavolal, aby bol korektorom pre pilotný film Babylonu 5. Pomohlo mu to totiž získať úlohu pána Mordena na nasledujúcich päť sezón. Popri Babylonu 5 účinkoval v seriáloch NYPD Blue a Mike Hammer a pracoval na niekoľkých filmoch.

Filmografia:

 1. Spaceship Spitzer: Bots of Both Worlds (2010) (hlas) .... Robot Ir-2
 2. Robot Astronomy Talk Show: Back in Time (2009) .... Robot Ir-2
 3. Robot Astronomy Talk Show: Gravity and the Great Attractor (2009) (hlas) .... Robot Ir-2
 4. Eight Thirty Two (2007) .... Mr. Black
 5. Home the Horror Story (2000) .... Kurt Tester
 6. Dark Secrets (1996) .... Dennis Gary
 7. Royal Affair, The (1995)
 8. Set Up, The (1995) .... policajt #1
 9. Star Witness (1995) (TV)
 10. Stormswept (1995) .... Eugene
 11. "Babylon 5" (1994) TV Series .... pán Morden (1994-1997)
 12. Babylon 5: The Gathering (1993) (TV) .... technik Guerra

Produkoval:

 1. Stormswept (1995) (výkonný producent)

Vedľajšie úlohy v seriáloch:

 1. "24" .... "Carasone" v epizóde: "Day 3: 2:00 a.m.-3:00 a.m." (# 3.14)
 2. "Ripley's Believe It or Not!" .... "sám seba" v epizóde vysielanej 24. októbra 2003
 3. "Sliders" (1995) ... "strážnik v štúdiu" v epizóde: "Dead Man Sliding" (# 3.10)
 4. "NYPD Blue" (1993) ... "detektív Ernie Kowalski" v epizóde: "Cold Heaters" (# 3.8)
 5. "Hen" (1996) ... "Marc" v epizóde: "Voyeur"
 6. "Hot Line" (1994) ... "Marc" v epizóde: "Voyeur" (# 1.5)
 7. "Murder, She Wrote" (1984) ... "muž #1" v epizóde: "Mole, The" (# 9.3)
 8. "Quantum Leap" (1989) ... "mladý vedúci pracovník" v epizóde: "It's a Wonderful Leap - May 10, 1958" (# 4.18)
↑ Hore