Domobrana

Homeguard Domobrana je radikálne prozemské, proľudské hnutie, ktoré má bunky po celej známej galaxii. Snažia sa zabrániť mimozemským rasám kradnúť ľuďom prácu a vyvažovať rastúci mimozemský sociálny a kultúrny vplyv na Zem a jej kolónie.

Hoci po prvom kontakte Zeme s Centaurmi hlásali rôzne skupiny protimimozemské myšlienky, boli izolované a neorganizované. Po Pozemsko-Minbarijskej vojne mnoho ľudí cítilo, že také myšlienky boli oprávnené. Domobrana získala moc a vplyv. V máji 2255 bombardovala Domobrana skokovú bránu pri Io a zničila dopravnú loď, ktorú podozrievali z prevozu niekoľkých mimozemských veľvyslancov. Na začiatku roku 2257 získala Domobrana vojenský krížnik a narnské nukleárne zariadenia a dúfali, že s nimi zničia B5 počas inauguračnej slávnosti. Dúfali, že zničením mimozemšťanmi nakazenej stanice spolu s prezidentom Zeme a mnohými mimozemskými veľvyslancami by vyslali jasnú správu. Našťastie Agamemnon napriek vnútornej sabotáži plány Domobrany prekazil.

V roku 2258 spustila Domobrana sériu brutálnych útokov na Babylon 5. Vodca miestnej bunky, Malcom Biggs, plánoval zavraždiť veľvyslancov štyroch najdôležitejších mimozemských rás (Narni, Minbari, Centauri a Vorloni). Našťastie boli jeho plány zhatené dôstojníkmi B5. Ak by útok uspel, bol by to signál ostatným bunkám na povraždenie ostatných mimozemských vodcov na celom území Aliancie.

O niekoľko mesiacov neskôr sa pokúsila Domobrana spojiť veliteľa bezpečnosti Garibaldiho s pokusom o vraždu prezidenta Pozemskej aliancie Santiaga. Pokus zlyhal, keď vyšla pravda najavo. Oveľa schopnejší vrahovia uspeli 1. januára 2259, keď bola Santiagova loď zničená pri Io. Úspech za jeho smrť vydláždila cestu na zahrnutie Domobrany do Nočnej hliadky v roku 2260.

↑ Hore