Technomágovia

Hist├│ria:
Technom├ígovia s├║ z├íhadn├í skupina, ktor├í pou┼ż├şva technol├│giu na vytvorenie efektu m├ígie. Ich organiz├ícia je star┼íia ne┼ż Centaursk├í republika. ─îlenstvo nie je obmedzen├ę na jednu rasu ─Źi svet. S├║ medzi nimi napr├şklad Centaurovia, ─Żudia, Vree a aj Pak'ma'ranci. Je ve─żmi nezvy─Źajn├ę vidie┼ą ich mimo ich miesta moci. Pod─ża centaurskej povery ide o zl├ę znamenie vidie┼ą viac ne┼ż jedn├ęho technom├íga na jednom mieste. Ale by┼ą podporen├Ż technom├ígom (alebo viacer├Żmi) je pod─ża Centaurov ve─żmi mocn├Ż symbol, ktor├Ż odr├í┼ża konzult├íciu prv├ęho Cis├íra s troma technom├ígmi pred jeho n├ístupom na tr├│n.

Na za─Źiatku roku 2259 sa viac ako sto ─żudsk├Żch technom├ígov vydalo ku hviezdam. Pod─ża ich slov sa sna┼żili unikn├║┼ą temnote, ktor├í sa bl├ş┼żila, aby ich vedomosti neboli zneu┼żit├ę. Nevedeli kam id├║ a so ┼í┼ąast├şm sa nevr├ítia za s├║─Źasnej gener├ície ─żud├ş. Jeden z nich poznamenal, ┼że nemaj├║ ─Źo poveda┼ą nikomu na tejto strane Obru─Źe; mo┼żno o─Źak├ívaj├║, ┼że n├íjdu niekoho alebo nie─Źo na jeho druhej strane.

Organiza─Źn├í ┼ítrukt├║ra Technom├ígov nie je zn├íma, vie sa v┼íak, ┼że v┼íetky rozhodnutia oh─żadom ─Ćal┼íieho smerovania celej skupiny vykon├íva Kruh - pribli┼żne p├Ą┼ą Technom├ígov, ktor├ş tie┼ż ukladaj├║ tresty za poru┼íenie niektor├ęho z pravidiel skupiny. Miesto ich stret├ívania sa je tajn├ę a existuje len ve─żmi m├ílo ─żud├ş, ktor├ş Kruh videli. Jedn├Żm z nich je John Sheridan, ktor├ęho na stretnutie Kruhu priviedol technom├íg Galen, aby ho varoval pred ├║tokom Drakhov na Zem.

"Sme idealisti, tvarova─Źi, spev├íci a tvorcovia. Sk├║mame tajomstv├í lasera a obvodu, kry┼ít├ílu a skeneru, holografick├Żch d├ęmonov a v├Żzvy rovn├şc. To s├║ n├ístroje, ktor├ę vyu┼ż├şvame a pozn├íme ve─żmi ve─ża. Ve─żk├ę tajomstv├í. Neuverite─żn├ę veci. ┼átrn├ís┼ą slov ktor├Żmi sa niekto do v├ís zamiluje na ve─Źn├ę ─Źasy, sedem slov ktor├Żmi sa bezbolestne roz├şdete, ako poveda┼ą zbohom priate─żovi, ktor├Ż umiera, ako by┼ą chudobn├Ż, ako by┼ą bohat├Ż, ako znovu z├şska┼ą sny, ke─Ć v├ím ich svet ukradne."
- Technomág Elric

Kúzla Technomágov
Technom├ígovia pou┼ż├şvaj├║ technol├│giu nov├Żmi a odli┼ín├Żmi sp├┤sobmi. Kombinuj├║ vynach├ídzavos┼ą s technologick├Żmi znalos┼ąami r├┤znych r├ís a v├Żsledok je prekvapuj├║ci. O tom, ak├║ technol├│giu pou┼ż├şvaj├║ a ako ju ovl├ídaj├║ je zn├ímo ve─żmi m├ílo. Treba spomen├║┼ą, ┼że nie v┼íetky ich sily vy┼żaduj├║ technologick├║ pomoc. Znalosti a inteligencia im poskytuj├║ ve─żk├║ v├Żhodu. Ni┼ż┼íie je uveden├Ż zoznam "k├║ziel", ktor├Żch pou┼żitie bolo zaznamenan├ę:

Zni─Źenie technol├│gie - technom├íg m├┤┼że skratova┼ą technologick├ę pr├şstroje v svojej bl├şzkosti; dosah k├║zla nie je zn├ímy

Rekon┼ítrukcia hmoty - technom├íg m├┤┼że vytvori┼ą predmet (dokonca organickej ┼ítrukt├║ry) z ni─Źoho, ako sa zd├í

Holoprojekcia - m├┤┼że ma┼ą mnoho foriem: od zobrazenia mal├ęho obr├ízku z dlane ruky a┼ż po zrkadlov├Ż obraz technom├íga cez cel├║ miestnos┼ą. Tieto obr├ízky s├║ sprev├ídzan├ę zvukom projektovan├Żm z ich umiestnenia

Vyc├ştenie technol├│gie - technom├íg m├┤┼że detekova┼ą pr├şstroje v svojej bl├şzkosti

Vyvolanie Holod├ęmona - holod├ęmon je v┼íeobecn├ę pomenovanie s├ęrie holografick├Żch a AI programov vyvolan├Żch technom├ígom. Niektor├ę maj├║ zastra┼íova┼ą, ako napr├şklad Str├í┼żny d├ęmon. Niektor├ę gremlinie programy nap├íchaj├║ zna─Źn├║ ┼íkodu. Niektor├ş pova┼żuj├║ D├ęmonie AI programy za najhor┼íie. Holod├ęmon├ş AI program sa votrie do po─Ź├şta─Źov├ęho syst├ęmu obete a nau─Ź├ş sa o nej v┼íetko. Potom za─Źne robi┼ą v┼íetko, aby obe┼ą tr├ípil (k┼Ľmi sa na s├║boroch, manipuluje s financiami obete, hr├í najnen├ívidenej┼íiu hudbu obete). Tento program sp├┤sob├ş, ┼że sa mnoh├ę obete doslova priplazia k technom├ígovi, ktor├Ż holod├ęmona vyvolal a prosia o odpustenie.

↑ Hore