N├íjazdn├şci

"N├íjazdn├şci" je v┼íeobecn├Ż term├şn ozna─Źuj├║ci ak├║ko─żvek vesm├şrnu pir├ítsku organiz├íciu (─żudsk├║, mimozemsk├║ alebo v├Żnimo─Źne aj zmie┼ían├║). Ich hlavn├Żmi cie─żmi s├║ neozbrojen├ę n├íkladn├ę lode a nebr├ínen├ę kol├│nie. V├Ą─Ź┼íina ich zariadenia je ukradnut├í, arm├ídne prebytky (z├şskan├ę leg├ílne alebo nie) alebo k├║pen├ę od mimozemsk├Żch predajcov zbran├ş. ZPH 45e20, orbit├ílno/atmosf├ęrick├í st├şha─Źka je popul├írna a lacn├í hlavn├í opora ich flot├şl. V├Ą─Ź┼íina m├í z├íklad┼łu na mobiln├Żch vesm├şrnych zariadeniach alebo matersk├Żch lodiach, ke─Ć┼że v├Ą─Ź┼íina ob├Żvate─żn├Żch plan├ęt bl├şzko bohat├Żch obchodn├Żch trat├ş je kolonizovan├í. Financovanie tak├ęho dobrodru┼żstva je mimoriadne drah├ę. S├║─Źasn├ę poz├şcie v organiza─Źnej ┼ítrukt├║re s├║ piloti, ┼żoldnieri (pre vylo─Ćovacie akcie), podporn├í pos├ídka a mal├í sie┼ą ┼ípi├│nov schopn├í ukradn├║┼ą alebo hackn├║┼ą tajn├ę skokov├ę trasy komer─Źn├Żch dopravcov. Av┼íak n├íjazdn├şcke skupiny maj├║ zriedka pilotov a vylo─Ćovacie skupiny tr├ęnovan├ę tak efekt├şvne ako s├║─Źasn├ę vojensk├ę organiz├ície. Je vz├ícnos┼ąou aby jeden vodca povstal a zjednotil viacero skup├şn do jednej mocnej sily. Nane┼í┼ąastie z├şskala jedna skupina dostatok sily, aby v├Żznamne ovplyvnila dopravu v danom sektore. Vtedy miestna arm├ída posiela skupinu aby zasiahla, (zvy─Źajne) s katastrof├ílnymi n├ísledkami pre n├íjazdn├şkov.

Jednu z naj├║spe┼ínej┼í├şch n├íjazdn├şckych skup├şn viedol mu┼ż zn├ímy len ako ┼áes┼ą. Ovl├ídal jednu z najsilnej┼í├şch n├íjazdn├şckych skup├şn v neutr├ílnych oblastiach; vlastnil viac ako 20 st├şha─Źiek a matersk├║ lo─Ć schopn├║ sko─Źi┼ą do hyperpriestoru, Lady Fortune. V├Ą─Ź┼íina jeho v├Żzbroje bola k├║pen├í od Narnov a jeho ciele boli lode v bl├şzkosti hlavn├Żch obchodn├Żch tr├ís pri Epsilon Eridani. V auguste 2258 sa ┼áes┼ą stretol s centaursk├Żm ┼í─żachticom. Lord Kiro si ho najal, aby ukradol centaursk├║ relikviu zn├ímu ako Oko (jej hodnota sa rovnala malej ob├Żvate─żnej plan├ęte) a jeho vzal ako "rukojemn├şka". Pod─ża jedn├ęho centaura sa malo Oko ─Źoskoro objavi┼ą na stanici Babylon 5. Kiro dobre zaplatil, tak┼że ┼áes┼ą s├║hlasil. Po k├║pe technick├Żch vylep┼íen├ş a Lady Fortune (┼íetrili na ┼łu p├Ą┼ą rokov), sa pl├ín rozbehol. Mal├Ż t├şm umiestnen├Ż na stanici ukradol Oko a uniesol Kira. Na rozpt├Żlenie za├║to─Źila skupina ich st├şha─Źiek na stanicu. K├Żm sa stanica br├ínila, t├şm zo stanice uniesol Kirov transport. S Kirom a Okom v prist├ívacom doku materskej lode n├íjazdn├şkov sa pl├ín aj napriek ┼ąa┼żk├Żm strat├ím na st├şha─Źk├ích podaril (jeden├ís┼ą lod├ş bolo zni─Źen├Żch a ┼ítyri zajat├ę). Lord Kiro sa neskoro dozvedel, ┼że namiesto toho, aby po platbe za slu┼żby odi┼íiel s Okom, ┼áes┼ą pl├ínoval jeho aj Oko preda┼ą centaurskej vl├íde za ove─ża viac kreditov, ne┼ż by zaplatil Kiro. Nane┼í┼ąastie zni─Źil BattleCrab Tie┼łov Lady Fortune a z├şskal Oko pre klienta, Londa Mollariho.

Napriek zni─Źeniu tejto skupiny povstala nov├í skupina veden├í Dananom Shaktim. Ich cie─żmi boli transporty nalo┼żen├ę morbidiom (d├┤le┼żit├Ż kov pou┼ż├şvan├Ż vo f├ízov├Żch plazmov├Żch zbraniach pr├şsne kontrolovan├Żch Pozemskou alianciou). K├║pili zoznam tr├ís priamo od AreTech Consolidated Mining (Mar┼ąansk├í ┼ąa┼żobn├í spolo─Źnos┼ą so s├şdlom na Zemi). AreTech predal tieto inform├ície priamo zo svojich kancel├íri├ş na Marse. N├íjazdn├şci zaplatili za dod├ívku trhov├║ cenu a z├şskali trasu lode, n├ísledne predali morbidium s ve─żk├Żm ziskom na ─Źiernom trhu. S objaven├şm umel├ęho prvku "supermorbidium" AreTech d├║fal, ┼że takto zarob├ş na ─Źochv├ş─ża bezcennom morbidiu. Shaktiho organiz├ícia prich├ídzala o pr├şjmy a bola prenasledovan├í Pozemskou alianciou, tak sa stiahla do oblast├ş Ligy.

↑ Hore