√örad 13

√örad 13 bola extr√©mne nebezpeńćn√° a tajn√° a nez√°konn√° zloŇĺka vl√°dy Pozemskej aliancie a bola napojen√° na prezidenta Clarka. Predpoklad√° sa, Ňĺe jej z√°kladŇąa bola v pustin√°ch San Diega a mala bezprobl√©mov√Ĺ pr√≠stup ku komunikańćn√Ĺm syst√©mom a pońć√≠tańćom Babylonu 5.
√örad 13 bol zodpovedn√Ĺ za smrŇ• Tara Isogiho, podnecovanie aktiv√≠t Domobrany, pokuse o vraŇĺdu prezidenta v spolupr√°ci s viceprezidentom Clarkom a za incident s Jasonom Ironheartom.

VraŇĺda prezidenta bola na Zemi zatajovan√° a bola jedn√Ĺm z d√īvodov pre zak√°zanie cestovania na a z Babylonu 5. B√Ĺval√Ĺ Ň°√©f, Garibaldi, odhalil sprisanie na vraŇĺdu prezidenta, ale bol postrelen√Ĺ jedn√Ĺm zo svojich starŇ°√≠ch d√īstojn√≠kov, Jackom. Po odhalen√≠ a zatknut√≠ Jacka ho na prezidentov pr√≠kaz poslali na Zem. √örad 13 bol pozemsk√Ĺm kryt√≠m pre Tiene, ktor√© systematicky menili politick√ļ situ√°ciu na Zemi spolu s prezidentom Clarkom. Bol to ich n√°pad reorganizovaŇ• Sen√°t a zriadiŇ• V√Ĺbor pre proti-zemsk√© aktivity.

Veliteńĺka √öradu 13

↑ Hore