Pozemská občianska vojna - Bitka o Zem

"Tu je kapitán John Sheridan. Sme tu na základe splnomocnenia multiplanetárnych síl, ktoré sa už dlhšie nedokážu pozerať, ako jeden z ich najväčších spojencov upadá do temnoty a beznádeje. Sme tu v mene tisícok civilistov zavraždených pod súčasnou vládou, ktorí nemôžu hovoriť a v mene jednotiek pozemských síl, ktoré sa spojili s nami proti teroru, ktorý zatemnil zem od tej doby, čo bol prezident Santiago pre tromi rokmi zavraždený. Sme tu, aby sme zastavili prezidenta Clarka, rozpustili Nočnú hliadku a vrátili našu vládu to rúk jej ľudí. Vieme, že mnohí vo vláde chceli konať, ale boli zastrašovaní vyhrážkami smerujúcimi proti ich rodinám, ich priateľom. Už viac nie ste sami. Vyzývame vás povstať a robiť, čo je správne. Odlákali sme ich sily od Zeme a zneškodnili ich. Čas konať nadišiel. Toto nie je hlas vlastizradcu. Toto sú vaši synovia, vaše dcéry, ktorých lojalita nikdy nezaváhala, ktorých viera v túto alianciu dala mimoriadne hodnoty pre spravodlivosť, pre mier, pre budúcnosť. PRICHÁDZAME DOMOV!"
-Kapitán Sheridan k lojálnym silám Pozemskej aliancie

Obranná sieť Zeme
Obranná sieť Zeme
Posledné lojálne sily Pozemskej aliancie boli zneškodnené alebo zničené na Marse a tak bola Zem chránená len automatických obranným systémom. Obranné veže začali paľbu, len čo sa Sheridanove lode dostali na dostrel.

Predtým než by mohol byť prezident Clark zatknutý, otočil obranný systém planéty proti Zemi a spáchal samovraždu. Jeho odkaz znel: "Zem zhorí". Obranný systém mohol zničiť 40% zemského povrchu a tak musela Sheridanova armáda zneškodniť veže. Na konci zostala len jedna veža a torpédoborec triedy Omega AGAMEMNON, na ktorého palube sa nachádzal aj Sheridan, bola jediná loď v blízkosti veže a jediná ju mohla zničiť.

Sheridanova flotila ničí obrannú sieť Zeme
Sheridanova flotila ničí obrannú sieť Zeme
Nanešťastie bol AGAMEMNON veľmi poškodený a zbraňové systémy boli zničené. Sheridan preto prikázal naraziť do nej, čo by znamenalo zničenie jeho lode. Lenže sekundu predtým ako AGAMEMNON dosiahol svoj cieľ, bola veža zničená torpédoborcom APOLLO pod velením generála Lefcourta, ktorý sa zbavil nasadeného Sheridanovho telepata.

Keďže bol celý obranný systém zničený a prezident Clark mŕtvy, bola Zem opäť v rukách ľudí. Počas posledných troch rokov pod vládou prezidenta Clarka mnoho ľudí zomrelo alebo sa stratilo. Tomu bol koniec.

Späť

↑ Hore