Pozemsko-Minbarijská vojna

Stíhačky v Bitke o líniu
Stíhačky v Bitke o líniu
Pozemská aliancia sa rozširovala všetkými smermi snažiac sa rozšíriť svoju sféru vplyvu v galaxii. Bola tu jedna dôležitá rasa, s ktorou doteraz nenadviazali žiadny kontakt - Minbariovia. V roku 2245 bol vyslaný krížnik Pozemských síl, aby našiel Minbariov a priviezol toľko informácií, koľko bude môcť.
Minbarijská flotila vstupuje do priestoru Zeme
Minbarijská flotila vstupuje do priestoru Zeme
Keď sa stretol s minbarijským krížnikom, ktorý mal otvorené strieľne na znak otvorenosti, rešpektu a pozdravu, pozemské lode si to nesprávne vysvetlili a spustili paľbu, pri ktorej zahynul minbarijský vodca Dukhat. Rozhorčení týmto nevyprovokovaným útokom sa Minbariovia sa pustili do svätej vojny proti ľuďom. Pozemská aliancia nemala šancu a keďže nezničila ani jednu minbarijskú loď v otvorenom boji (len jedna loď bola zničená Johnom Sheridanom, keď zamínoval pole asteroidov a vyslal núdzový signál, na ktorý zareagovala minbarijská vlajková loď) a tak Minbariovia dorazili k Zemi, aby vyhladili ľudskú rasu. Ale na pokraji víťazstva sa vzdali.
Bitka o líniu
Bitka o líniu
Na čas nikto nevedel, prečo sa Minbariovia vzdali, keď už boli víťazmi. Neskôr sa zistilo, že počas vypočúvania človeka (Jeffreyho Sinclaira) zistili, že minbarijské duše sa znovu rodia v ľuďoch a keďže Minbariovia neubližujú vlastným, vojnu ukončili. Vojna trvala od roku 2245 do 2248. ↑ Hore