Pozemská občianska vojna

Na konci roku 2258 bol po smrti prezidenta Pozemskej aliancie Luisa Santiaga, ktorý zomrel pri explózii EarthForce 1, vyhlásený za nového prezidenta vtedajší viceprezident William Morgan Clark. Clark zaviedol "prozemskú" politiku, ktorá zahŕňala skupinu nazývanú "Nočná hliadka". Členovia Nočnej hliadky mali nájsť všetkých protizemských hovorcov (stačilo aby ľudia povedali, že nejaká politika je zlá) a zatknúť ich.

Sheridanova flotila
Sheridanova flotila
Keď v roku 2260 vyšlo najavo, že Clark požiadal Tiene o pomoc pri zničení EarthForce 1, aby sa stal prezidentom, vyhlásil stanné právo s vhodným vysvetlením, že nová mimozemská rasa útočí na ľudí a oni sa musia brániť. Keď kolónia Mars odmietla prijať stanné právo, poslal Clark svoje sily, aby napadli civilné ciele. Po tomto útoku sa Proxima 3, Orion 7 a Babylon 5 odtrhli od Pozemskej aliancie, kým nebude Clark zbavený úradu. Clark preto poslal svoje sily, aby dobyli Babylon 5, ale s pomocou Minbariov ich odrazili a Babylon 5 sa stal nezávislým štátom.

V roku 2261 po nevyprovokovanom útoku Clarkových síl na neozbrojené civilné transporty, pri ktorých zahynulo desaťtisíc ľudí, sa kapitán Sheridan rozhodol oplatiť Clarkovi útok a oslobodil Proximu 3, ktorú blokovali Clarkove sily. Sheridan potom zobral tie pozemské lode, ktoré chceli pomôcť a začal napadať Clarkove sily. Počas cesty k Zemi sa viac a viac lodí pridávalo k Sheridanovi v boji proti prezidentovi Clarkovi.

Sheridan chcel, aby útok viedli pozemské lode s ľudskými veliteľmi, pretože inak by sa to ľuďom nepáčilo a nepodporovali ich, keby si mysleli, že ide o inváziu či útok ako pri Pozesko-Minbarijskej vojne.

Zneškodnená flotila pri Marse
Zneškodnená flotila pri Marse
Sheridan bol potom pripravený zaútočiť na sily pri Marse, kde Clark zhromaždil obrovskú flotilu lodí. Ale s použitím telepatov s implantátmi Tieňov sa Sheridanovi podarilo zneškodniť väčšinu lodí a ostatným zničili zbrane a motory. Sheridanova flotila potom zamierila priamo k Zemi. Svoj príchod oznámil a vyzval ľudí, aby povstali proti Clarkovi, pretože ten nemôže útok oplatiť, keďže jeho lode sú ďaleko od Zeme. Keď bola jeho flotila už blízko k Zemi, začala na ňu na Clarkov rozkaz strieľať planetárna obranná sieť. Po zničení niekoľkých staníc siete a blížiacom sa zatknutí obrátil Clark obrannú sieť pripravenú ostreľovať zemský povrch. Hneď na to si vzal život. Keď už bola obranná sieť pripravená strieľať na Zem, zavolal Sheridan Delennovú a ostatné lode, aby tiež zaútočili až sa im nakoniec podarilo zničiť všetky stanice obrannej siete.

Vojna sa skončila.

Sheridan bol potom vyzvaný, aby odstúpil, pretože nechceli v Pozemských silách niekoho, kto otvorene napadol Zem. Sheridan teda odstúpil z Pozemských síl výmenou za písomný súhlas, že nikto z jeho posádky nebude potrestaný.

↑ Hore