Pozemská občianska vojna - Oslobodenie planéty Proxima 3

Heracles zasiahnutý
Heracles zasiahnutý
Proxima 3 bola dobre chránená torpédoborcami triedy Omega Heracles, Nemesis, Juno, Furies, Pollux a Vesta. Sheridan vedel, že ide do ťažkého boja a dúfal, že aspoň niektorí z veliteľov lodí sa vzdajú alebo mu v boji pomôžu. Prikázal preto previesť blízky prelet, aby oddelil lode na jeho strane a lode lojálne Pozemským silám. Furies nezačala paľbu na Sheridanovu flotilu, Juno opustil systém a Vesta kapitulovala potom, čo kapitán MacDougan, blízky Sheridanov priateľ, prevzal opäť kontrolu nad loďou.

Whitestar letí do Polluxu
Whitestar letí do Polluxu
Ostatné lode začali strieľať a vyslali stíhačky. Množstvo týchto lodí bolo zničených v boji. Pollux explodoval, keď ho zasiahla nekontrolovateľná WhiteStar. Kapitán Hall, veliteľ lojálnej časti flotily, chcel vyhrať túto bitku. Jeho loď Heracles bola ťažko poškodená a nemala žiadnu šancu na prežitie v boji s flotilou WhiteStar. Veliteľka Levittová preto prevzala kontrolu nad loďou a vzdala sa, takisto aj Nemesis.

Proxima 3 bola opäť v rukách ľudí. Malá flotila torpédoborcov triedy Omega a krížnikov triedy Hyperion zostala v systéme, aby chránila kolóniu proti lodiam lojálnych Pozemským silám.

Späť

↑ Hore