Táto neoficiálna slovenská stránka o najlepšom (podľa mňa) sci-fi seriáli vznikla s cieľom poskytnúť slovenským fanúšikom čo najviac informácií ohľadom seriálu v ich rodnom jazyku. Na internete sa síce nachádza množstvo stránok o seriáli s mnohými odkazmi na iné stránky, ale vzhľadom na to, že seriál je starý už sedem rokov, mnoho odkazov nefunguje, stránky neexistujú... A nie každý má dostatok času na prehľadávanie siete, poprípade ak niečo nájde na prekladanie si textov.

Z toho vyplýva, že mojim zdrojom pre túto stránku je celý internet. Počas šiestich rokov surfovania po sieti a sledovania Babylonu 5 som nazbieral niekoľko desiatok gigabajtov informácií zo stoviek stránok. Nemá preto význam vypisovať stránky, z ktorých tu nájdete informácie, táto stránka totiž dáva významu "skladačka" úplne nový význam. Väčšina informácií teda pochádza z anglických a niekoľkých českých stránok, časť je môj vlastný výtvor. Na stránke sa však neustále pracuje, pridávam nové informácie ktoré nájdem, a ak niečo máte aj vy, čo tu chýba, môžete mi to poslať a ja to sem zaradím. Táto stránka je predsa vytvorená fanúšikom pre fanúšikov. Samozrejme ako autor textu budete uvedení VY.

Štruktúra novej verzie stránky je takmer totožná s pôvodnou verziou umiestnenou na serveri Host, avšak k istým zmenám prišlo. Tou najzávažnejšou je nový dizajn a prechod na PHP, ako aj presun na nový server Freeserver, hlavne vďaka uvoľneniu domény Babylon5.sk

Začiatkom roku 2010 bola stránka vyše mesiaca nefunkčná kvôli zmene hostingu, tentokrát sa presúvala na server Exohosting.

V prvej polovici roku 2012 stránka opäť prešla väčšími úpravami, aby bola "prívetivejšia" nielen pre návštevníkov (krajšie a ľahšie zapamätateľné linky) ale aj pre robotov (dodatočné informácie pre vyhľadávače).

V prípade, že by ste sa ako fanúšik chceli zapojiť do tvorby tejto stránky, ozvite sa mi na e-mail (kliknite na logo BABCOMu). Takisto privítam podnety na zlepšenie obsahu, či upozornenie na nejakú zaujímavú stránku, ktorú ste našli a ja zatiaľ nie.

↑ Hore