T├íto neofici├ílna slovensk├í str├ínka o najlep┼íom (pod─ża m┼ła) sci-fi seri├íli vznikla s cie─żom poskytn├║┼ą slovensk├Żm fan├║┼íikom ─Źo najviac inform├íci├ş oh─żadom seri├ílu v ich rodnom jazyku. Na internete sa s├şce nach├ídza mno┼żstvo str├ínok o seri├íli s mnoh├Żmi odkazmi na in├ę str├ínky, ale vzh─żadom na to, ┼że seri├íl je star├Ż u┼ż sedem rokov, mnoho odkazov nefunguje, str├ínky neexistuj├║... A nie ka┼żd├Ż m├í dostatok ─Źasu na preh─żad├ívanie siete, popr├şpade ak nie─Źo n├íjde na prekladanie si textov.

Z toho vypl├Żva, ┼że mojim zdrojom pre t├║to str├ínku je cel├Ż internet. Po─Źas ┼íiestich rokov surfovania po sieti a sledovania Babylonu 5 som nazbieral nieko─żko desiatok gigabajtov inform├íci├ş zo stoviek str├ínok. Nem├í preto v├Żznam vypisova┼ą str├ínky, z ktor├Żch tu n├íjdete inform├ície, t├íto str├ínka toti┼ż d├íva v├Żznamu "sklada─Źka" ├║plne nov├Ż v├Żznam. V├Ą─Ź┼íina inform├íci├ş teda poch├ídza z anglick├Żch a nieko─żk├Żch ─Źesk├Żch str├ínok, ─Źas┼ą je m├┤j vlastn├Ż v├Żtvor. Na str├ínke sa v┼íak neust├íle pracuje, prid├ívam nov├ę inform├ície ktor├ę n├íjdem, a ak nie─Źo m├íte aj vy, ─Źo tu ch├Żba, m├┤┼żete mi to posla┼ą a ja to sem zarad├şm. T├íto str├ínka je predsa vytvoren├í fan├║┼íikom pre fan├║┼íikov. Samozrejme ako autor textu budete uveden├ş VY.

┼átrukt├║ra novej verzie str├ínky je takmer toto┼żn├í s p├┤vodnou verziou umiestnenou na serveri Host, av┼íak k ist├Żm zmen├ím pri┼ílo. Tou najz├íva┼żnej┼íou je nov├Ż dizajn a prechod na PHP, ako aj presun na nov├Ż server Freeserver, hlavne v─Ćaka uvo─żneniu dom├ęny Babylon5.sk

Za─Źiatkom roku 2010 bola str├ínka vy┼íe mesiaca nefunk─Źn├í kv├┤li zmene hostingu, tentokr├ít sa pres├║vala na server Exohosting.

V prvej polovici roku 2012 str├ínka op├Ą┼ą pre┼íla v├Ą─Ź┼í├şmi ├║pravami, aby bola "pr├şvetivej┼íia" nielen pre n├ív┼ítevn├şkov (kraj┼íie a ─żah┼íie zapam├Ątate─żn├ę linky) ale aj pre robotov (dodato─Źn├ę inform├ície pre vyh─żad├íva─Źe).

V pr├şpade, ┼że by ste sa ako fan├║┼íik chceli zapoji┼ą do tvorby tejto str├ínky, ozvite sa mi na e-mail (kliknite na logo BABCOMu). Takisto priv├ştam podnety na zlep┼íenie obsahu, ─Źi upozornenie na nejak├║ zauj├şmav├║ str├ínku, ktor├║ ste na┼íli a ja zatia─ż nie.

↑ Hore