Sám uprostred noci

2x11 - All Alone in the Night

Synopsa:
Sheridan je unesený neznámou rasou, kým Delennová bojuje o šancu naďalej pôsobiť na Babylone 5...
Réžia: Mario Di Leo
Scenár: J. Michael Straczynski
Premiéra: 16.02.1995
Prod. č.: 211
Hrajú:
Joshua Cox (Tech #1)
Ardwight Chamberlain (Kosh)
John Vickery (Neroon)
Robin Sachs (Hedronn)
Marshall Teague (Narn)
Robert Foxworth (generál William Hague)
Jsu Garcia (poručík Ramirez)
Obsah
Delennová sa s obavou zveruje Lennierovi, že je povolaná pred Šedý koncil, aby obhájila svoje pôsobenie. Lennier zostáva naďalej po jej boku a spolu odlietajú.
Sheridan dostáva správu, že v sektore 92 zachytili prelietajúce lode svetlo a turbulencie. Sheridan sa rozhodne že preskúma túto udalosť, pretože sa obáva nedostatočného počtu nalietaných hodín a to znamená aj stratu príplatku. Na stanicu má naplánovaný príchod generál Hague, ide vraj o priateľskú návštevu.
Delennová prichádza na loď Koncilu a do sálu, kde sa Koncil schádza.
Po príchode Sheridanovej letky do priestoru sú napadnutí, Sheridan je nútený sa katapultovať. Zásah dostane aj pilot Ramirez, je však ešte schopný sa vrátiť na stanicu. Sheridana vyzdvihne neznáma loď a zmizne s ním.
Ivanová víta Hagua, informuje ho o neprítomnosti kapitána na stanici a sľubuje mu jeho skorý návrat.
Sheridan sa preberá na palube neznámej lode a hneď na to ho napadne Narn, ktorého k tomu núti prístroj stimulujúci jeho mozog. Podarí sa mu Narna zraniť a ten upadá do bezvedomia.
Delennovej oznámia, že ju vylúčili z koncilu a nahradili niekym iným, rokujú ešte o úlohe jej pôsobenia na Babylone 5.
Na stanicu sa vracia Ramirez, ktorý informuje o tom, čo sa stalo s kapitánom.
Delennová hovorí pred koncilom, zisťuje že jej miesto zabral Neroon pochádzajúci z kasty bojovníkov. Táto kasta teda získala 4 miesta a teda aj moc. Povolia jej však stále zastávať miesto veľvyslankyne B5. Lennier jej vyjadrí absolútnu oddanosť.
Ivanová informuje Hagua o neznámej lodi, ktorá akoby zbierala vzorky. Hague zariadi pomoc a do sektoru vstupuje Sheridanova stárá loď, Agamemnon.
Medzitým Sheridan sníva. V sne vidí Ivanovú s havranom na pleci, neskôr v čiernom závoji, Garibaldiho s holubicou a sám seba v uniforme Zboru PSI a nakoniec veľvyslanca Kosha.
Delennová sa vracia na stanicu a informuje Ivanovú o rase Plieničov, ktorí v minulosti mali zálusk aj na Minabriov. Agamemnon a stíhači nájdu loď, na palube ktorej je Sheridan a Narn, ktorí utečú z cely a dostanú sa do záchranného člna ešte pred zničením lode.
Sheridan na chodbe stretne Kosha a ten mu zopakuje tie isté slová, ako vo sne. Hague navštívi kapitána a informuje o stave na Zemi. Sheridan ho ubezpečí že všetci na stanici sú lojálni Zemi. Potom ho Hague informuje, že s najväčšou pravdepodobnosťou za skonom prezidenta Santiaga stojí Zbor PSI. Hague prosí Sheridana, aby sa nad celou vecou zamyslel a rozhodol sa, či bude podporovať oficiálnu pozemskú vládu alebo nie.
Sheridan aj napriek nebezpečenstvu informuje o tomto Ivanovú, Garibaldiho a Franklina, ktorí všetci stoja na jeho strane.

Autor: spion

ÄŚo sme sa dozvedeli:
* Minbariovia zvolili nového vodcu
* Veľvyslankyňu Delennovú nahradil v Šedom koncile Neroon z klanu Hviezdnych jazdcov
* Podľa generála Hagua stál za smrťou prezidenta Santiaga Zbor PSI. Podobne uvažuje aj Sheridan
Ukážky
"Kapitán. Ste patriot. Veríte, tak ako ja, že keď sme si obliekli túto uniformu, tak sme zložili svätú prísahu chrániť Zem pred hrozbami z vonku aj z vnútra."
- generál Hague Sheridanovi

Sheridan: "Prečo ste tu?"
Kosh: "Nikdy sme neboli preč. Po prvý raz je vaša myseľ dosť tichá na to, aby ma počula."
Sheridan: "Prečo som tu?"
Kosh: "Vy ste tu vždy boli."
Ďalšie informácie:
* Zmena efektu: Keď Ramirezova poškodená Starfury skáče späť do normálneho priestoru, je vír oranžový, nie modrý ako normálne, keď prilieta loď
* Streibs sú pravdepodobne odkazom na Whitley Striebera, ktorého populárna kniha "Communion" sa zaoberá únosmi mimozemšťanmi
↑ Hore