Lovec, koris┼ą

2x13 - Hunter, Prey

Synopsa:
Na stanici sa m├í ukr├Żva┼ą h─żadan├Ż lek├ír, Sheridan ho mus├ş n├íjs┼ą sk├┤r ne┼ż vl├ídne jednotky. Okrem toho m├í e┼íte p├ír stretnut├ş s Koshom....
R├ę┼żia: Menachem Binetski
Scenár: J. Michael Straczynski
Premi├ęra: 02.03.1995
Prod. ─Ź.: 213
Hraj├║:
Jeff Conaway (Zack Allan)
Joshua Cox (Tech #1)
Ardwight Chamberlain (Kosh)
Bernie Casey (Derek Cranston)
Tony Steedman (Dr. Everett Jacobs)
Richard Moll (Max)
Bryan Michael McGuire (str├í┼żnik)
Damon C. Reiser (Lurker)
Debby Shively (pobo─Źn├şk)
Robert Silver (obchodn├şk)
Wanda De Jesus (Sarah)
Obsah
Garibaldi zh├í┼ła Ivanov├║ a Sheridana, ktor├ş s├║ v┼íak na M├│le 13, kde je zak├ízan├Ż pr├şstup. Obaja si tam prezeraj├║ vorlonsk├║ lo─Ć ve─żvyslanca Kosha. Ivanov├í hovor├ş, ┼że vzory na ko┼żi lode sa nepatrne menia, Sheridan je technikou ohromen├Ż a chcel by nazrie┼ą dovn├║tra, pri pribl├ş┼żen├ş ho zastav├ş obrann├Ż syst├ęm lode. Prich├ídza Garibaldi a chce s nimi hovori┼ą. Po ich odchode spoza rohu vych├ídza Kosh a ako keby s lo─Ćou komunikoval.
Garibaldi oboch informuje, ┼że Pozemsk├í centr├íla vyhl├ísila p├ítranie po doktorovi Jacobsovi, lek├írovi prezidenta Santiaga, myslia si, ┼że m├í tajn├ę materi├íly a nach├ídza sa na stanici. Stretn├║ sa s Cranstonom, koordin├ítorom p├ítrania, ktor├Ż im povie, ┼że doktorove inform├ície m├┤┼że niekto pou┼żi┼ą na zni─Źenie Aliancie. Sheridan d├í potrebn├ę rozkazy na p├ítranie a Ivanov├í odch├ídza ubytova┼ą Cranstona. Sheridan m├í pocit, ┼że by sa do toho mal zainteresova┼ą aj on. Garibaldi u┼ż hne─Ć vie, kde za─Źa┼ą s p├ítran├şm. Ide za Franklinom, ktor├Ż m├í o Jacobsovi vysok├║ mienku, nie je vraj schopn├Ż ┼żiadnej takejto zrady.
Jacobs sa potuluje po n├íkupnom centre, prezer├í si st├ínky a po┼żiada jedn├ęho z pred├ívaj├║cich o vybavenie identifika─Źnej karty. Predava─Ź v┼íak o tom nechce ani po─Źu┼ą. A je tu aj ─Ćal┼í├ş mu┼ż, ktor├Ż Jacobsa sleduje.
Sheridan sa stretne s Koshom pod z├ímienkou konferencie, po┼żiada ho o spolo─Źn├ę posedenie a nov├ę inform├ície. Kosh ako inak rozpr├íva v h├ídank├ích.
Cranston rozde─żuje ├║lohy, informuje ich ┼że ─Źlenovia vy┼í┼íie postaven├ęho person├ílu maj├║ v tele imlantovan├Ż n├şzkofrekven─Źn├Ż kry┼ít├íl, pod─ża ktor├ęho nie je probl├ęm ho n├íjs┼ą. Pomocou skenovania.
Za Sheridanom pr├şde spojka gener├íla a varuje ho, preto┼że mu ide o ┼żivot. Hovor├ş, ┼że Jacobs vedel o predstieranej chorobe Clarka po─Źas nehody prezidenta Santiaga, gener├íl a jeho ─żudia mu pomohli ujs┼ą. ┼Żiada preto Sheridana, aby mu pomohol a na┼íiel Jacobsa sk├┤r ako Cranston. Jacobs m├í nadiktova┼ą vyhl├ísenie a zmizn├║┼ą zo stanice.
Franklin dostane od Garibaldiho pozdrav k narodenin├ím, po spomalenom prehrat├ş sa objav├ş odkaz, aby k nemu pri┼íiel.
Jacobs si nahr├íva odkaz pre Mary, zrejme jeho man┼żelku, ke─Ć sa nabl├şzku objavia mu┼żi zo skenermi, na posledn├║ chv├ş─żu utek├í, stihn├║ ho v┼íak zachyti┼ą.
Garibaldi a Franklin sa vyber├║ h─żada┼ą Jacobsa na vlastn├║ p├Ąs┼ą neofici├ílne.
Jacobsa dostihn├║ nezn├ími mu┼żi, ┼żiadaj├║ od neho peniaze. Prezeraj├║ jeho oble─Źenie, n├íjdu datakry┼ít├íl so z├íznamami a rozhodn├║ sa, ┼że presk├║maj├║ ─Źo na ┼łom je.
Sheridan povie Cranstonovi, ┼że sa Jacobs asi bude skr├Żva┼ą v Katakomb├ích. Ivanov├í hovor├ş, ┼że t├íto ─Źas┼ą je pevne uzavret├í a bud├║ sa musie┼ą dosta┼ą cez kopu zazv├íran├Żch dver├ş. Kosh po┼żiadal Sheridana o rozhovor.
Franklin a Garibaldi h─żadaj├║ Jacobsa v podpalub├ş, maj├║ chv├ş─żu oddychu a tak Franklin spom├şna na ─Źasy ┼ít├║dia pod Jacobsov├Żm veden├şm. Franklin zbad├í, ┼że predava─Ź pred├íva Jacobsove staro┼żitn├ę hodinky, ktor├ę z├şskal od mu┼żov, ktor├ş Jacobsa zajali a ol├║pili.
Cranstonovi zavol├í lupi─Ź a za Jacobsa ┼żiada 10 000 kreditov.
Sheridan prich├ídza do Koshovej ubik├ície. Pri Sheridanovej ot├ízke "─îo chcete?" Kosh zareaguje nahnevane a prik├í┼że mu, aby t├║to ot├ízku u┼ż nikdy nepolo┼żil. Povie mu takisto, ┼że ho bude o ┼łom u─Źi┼ą.
Franklin a Garibaldi vtrhn├║ do brlohu lupi─Źov, oslobodia Jacobsa, ten im povie, ┼że vodca lupi─Źov m├í datakry┼ít├íl. Garibaldi sa ho vyberie h─żada┼ą, Franklin a Jacobs sa utekaj├║ skry┼ą.
Velite─ż lupi─Źov prich├ídza do brlohu, Garibaldi na┼łho vysko─Ź├ş a ┼żiada od neho kry┼ít├íl.
Cranston vy─Ź├şta Sheridanovi, ┼że ho neinformoval o intern├Żch skeneroch, Ivanov├í mu to pekne svojsky vysvetl├ş.
Jacobs sa rozpr├íva s Garibaldim, Franklinom a Sheridanom, odovzd├í im kry┼ít├íl. Sheridan im povie o intern├Żch skeneroch a je potrebn├ę Jacobsa dosta┼ą zo stanice. Zd├í sa, ┼że Sheridan m├í pl├ín.
Pri skenovan├ş sa uk├í┼że, ┼że Jacobs na stanici nie je. Koshova lo─Ć odch├ídza zo stanice, Cranston prik├í┼że aj skenovanie jeho lode. Po─Ź├şta─Ź informuje iba o jednej nehumanoidnej forme ┼żivota na palube a je n├şm samotn├í lo─Ć. To je d├┤kaz organickej technol├│gie.
Koshova lo─Ć sa vr├ítila a id├║ ju priv├şta┼ą na┼íi "kon┼ípiranti". Na m├│le ─Źakaj├║ k├Żm ich identifikuje, potom vylo┼ż├ş Jacobsa, ktor├Ż bol v umelej k├│me. Jacobs sa preberie a povie, ┼że lo─Ć mu spievala.
Sheridan donesie spojke datakryštál.

Autor: spion

─îo sme sa dozvedeli:
* Dr. Franklin ┼ítudoval medic├şnu na Harvarde. Jeden z jeho u─Źite─żov, Dr. Everett Jacobs, sa nesk├┤r stal osobn├Żm lek├írom viceprezidenta Clarka
* Dr. Jacobs vy┼íetril Clarka pred a po "nehode" Pozemsk├Żch s├şl Jeden, ktor├í zabila prezidenta Santiaga - a nena┼íiel ┼żiadny d├┤kaz choroby, ktor├║ Clark pou┼żil na opustenie lode kr├ítko pred jej zni─Źen├şm
* Okrem mravcov ┼żij├║ na B5 aj ┼ív├íby
Uk├í┼żky
Sheridan: "Sme pre v├ís len hra─Źky? Tak ─Źo chcete?"
Kosh: "T├║ ot├ízku sa u┼ż nikdy nep├Żtajte!"

Kosh: "Budem v├ís u─Źi┼ą."
Sheridan: "O vás?"
Kosh: "O vás."
Ďalšie informácie:
* ke─Ć s├║ stani─Źn├ę skenery nastaven├ę h─żada┼ą Dr. Jacobsa, na displeji vidno "Dr. Evert Jacoby", nie "Dr. Everett Jacobs"
↑ Hore