Krvná pomsta

1x11 - Survivors

Synopsa:
Babylon 5 má v blízkej dobe navštíviť novo-zvolený prezident Pozemskej aliancie, prípravy sú v plnom prúde, vrátane údržby prístaviska stíhačiek, ktoré budú domovom novej stíhacej eskadry pridelenej na B5 prezidentom. Výbuch v tejto oblasti prichádza vyšetriť šéfka prezidentovej bezpečnosti, žena, ktorej otec zomrel pred 17 rokmi pri incidente nastraženom kriminálnikmi na obvinenie Garibaldiho. Umierajúci robotník označí Garibaldiho za atentátnika, ktorý umiestnil bombu a šéfka ochranky prehlási Garibaldiho za zločinca na úteku. Hoci je na úteku, riskuje Garibaldi svoj život a pokračuje vo vyšetrovaní skutočnej príčiny explózie, keďže čas prezidentovej návštevy sa blíži.
Réžia: Jim Johnston
Scenár: Marc Scott Zicree
Hudba: Christopher Franke
Premiéra: 04.05.1994
Prod. č.: 111
Hrajú:
David L. Crowley (Lou Welch)
Marianne Robertson (Tech #1)
Mark Hendrickson (Mimozemšťan #1)
Maggie Egan (ISN Reportérka)
Rod Perry (Generál Netter)
Robin Wake (Mladá Lianna)
José Ramón Rosario (Nolan)
David Austin Cook (Špeciálny agent #1)
Tom Donaldson (Cutter)
Elaine Thomas (Lianna Kemmerová)
Obsah
Ivanová s Garibaldim diskutujú o návšteve prezidenta, keď nastane výbuch v sekcii Kobra. Doktor vyšetruje Nolena, muža prítomného pri výbuchu a hovorí, že je to s ním zlé a keby ho prebral, zomrel by. Lianna Kemmerová preberie vyšetrovanie výbuchu. Garibaldi neprotestuje, no zlosť si vybíja na cudzincovi prichytenom pri drobnej krádeži. Sinclair ho však zastaví. Garibaldi Sinclairovi vysvetlí, že pred 17 rokmi pri ťažbe ľadu na Európe podľahol alkoholu. Frank Kemmer, otec Liany Kemmerovej, sa ho však ujal a staral sa o neho. Zohnal mu prácu na dispečingu, čo sa však všetkým nepáčilo a poškodili rampu, práve pred pristátím Franka Kemmera. Obvinili však Garibaldiho zo zlej navigácie a prevelili ho. Lianna uverila, že Garibaldi je vinný a po celý ten čas ju už nevidel.
Následne ich volá doktor do Medlabu, pretože Kemmerová prebrala Nolena. On ešte pred smrťou povedal, že výbuch nebola nehoda, ale bomba, ktorú nastražil Garibaldi. Kemmerová trvá na jeho suspendovaní a Sinclair napokon musí súhlasiť.
V Garibaldiho byte je nájdená mapa sektoru Kobra a centaurské dukáty, preto je vraj jednoznačná Garibaldiho vina. Garibaldi však uniká a je po ňom vyhlásené pátranie.. Sinclair ho však zruší.
Garibaldi sa skontaktuje s Londom, ktorý mu povie, že G‘Kar môže byť zapojený do sprisahania a požičia mu 500 centaurských dukátov, aby sa dostal do veľvyslaneckého krídla. Kemmerová je nervózna, pretože kvôli kontrole spojenia sa nemôže spojiť s nadriadeným a dozvie sa, že Londo je Garibaldiho dobrý kamarát.
G‘Kar už na Garibaldiho čaká a povie, že on za tým nie je a ponúka mu miesto na Narne. On to odmietne a odchádza.
Do sektoru prichádza letka Zeta a pristávajú v ramene Kobra 3.
Garibaldi chce prístup do zakázaných priestorov a tak ide za obchodníkom, ktorý mu však nechce pomôcť. Následne ho napadne skupina banditov, no pomôže mu Sinclair - Garibaldi hneď uteká ďalej.
Majorka Kemmerová dostane plnú moc nad velením Babylonu 5 a naplno rozbehne pátranie. Garibaldi sa ukrýva v jednom bare, kde však podľahne alkoholu a opije sa. Opitého ho zadržia a vypočúvajú.
Do sektoru prichádza Earth Force One s prezidentom na palube. Kemmerovej pobočník Cutter išiel ešte pred príletom skontrolovať doky a a Kemmerová Garibaldiho vypočúva. V Nolenovom byte nájdu letáky Domobrany. Garibaldi jej vysvetlí, že Nolena podozrievali zo spolupráce s Domobranou a to ho mohlo viesť, k tomu, aby hodil vinu na Garibaldiho. Cutter nahlási, že všetko je v poriadku. Garibaldi ho obviní zo spolupráce s Domobranou a navrhne Kemmerovej, aby ona sama skontrolovala doky. Ona súhlasí a tak idú, no Cutter ju omráči a začne sa biť s Garibaldim.
Ivanová začne odpočítavať 30 sekúnd do pristátia, no Garibaldi omráči Cuttera a zastaví odpočítavanie.
Garibaldiho vyšetrí doktor, povie že je v poriadku. Príde za ním Sinclair a vraví, že naozaj našli v doku bomby a dôkazy o Cutterovej vine. Takisto ho znova uvedie do služby. Kemmerová odchádza, Garibaldi sa príde rozlúčiť a konečne sa zmieria.

Autor: spion

ÄŚo sme sa dozvedeli:
* prezident Santiago vyzýva všetky rasy na bližšiu spoluprácu, podľa ISN to môže vyvolať nepokoje
* Domobrana nesúhlasí s voľnou imigračnou politikou Zeme
* Narni neradi sedia vedľa Vree, ich stravovacie návyky nepovažujú za civilizované
* centaurskou bohyňou šťastia a patrónkou všetkých hráčov je Illarus
* podnik Happy Daze je v Hnedej sekcii
* podľa Londa sa pri narnskej anexii Rageshu 3 stratili "dôležité vedecké materiály"
Ukážky
Garibaldi: "Bože, potrebujem drink. Vodu, rýchlo."

G'Kar: "Vesmír sa riadi zložitým pretkávaním troch elementov: energie, hmoty a osvieteného sebectva"
Galéria obrázkov:
↑ Hore