Centaurská rasa

Centauri race

Rasa:
Centauri
Typ:
cicavec
Reprodukcia:
pohlavná
Sexuálna dospelosť:
12 rokov života
Tehotenstvo:
9 mesiacov
Pôrod:
zvyčajne 1
Priemerná výška:
muži - 1.89 metrov
ženy - 1.75 metrov
Priemerná váha:
muži - 95 kilogramov
ženy - 50 kilogramov
Dĺžka života:
muži - 110 rokov
ženy - 90 rokov
Telepatická schopnosť:
áno - priemerný stupeň P4
Inteligencia:
trieda 5 [IQ - 130 až 160]
Sila:
trieda 4 [muži=80 ženy=50 kg]

Centaurovia sú dvojnohí cicavci rozdelený na dve pohlavia, muži a ženy. V centaurskej spoločnosti nie sú známe žiadne rasové rozdiely, avšak sú tu rozdiely kultúrne, v závislosti na tom, na akom kontinente alebo provincii centaur vyrastal. Centauri sú dvojnohí cicavci a majú vysoko vyvinutý zmysel pre jasnovidectvo. Dá sa povedať, že väčšina centaurov pozná čas a okolnosti svojej smrti.

Hoci centaurovia vyzerajú podobne ako ľudia, sú geneticky nekompatibilný a majú niekoľko významných fyziologických odlišností. Centaurovia majú dve srdcia, jedno na primárne pumpovanie krvi celým telom, druhé je tvorené komplexnou skupinou tepien zbalených do pevného klbka s úlohou filtrovať toxíny z krvi. Na rozdiel od ľudí nemajú centaurovia žiadne hlavné tepny na zápästiach, krv prúdi do rúk prostredníctvom zložitej siete vlásočníc, ktoré prekrvujú ruky krvou ako špongiu.

Centaurovia sa rozmnožujú sexuálne a ženy po tehotenstve porodia zvyčajne jedného potomka. Centauskí muži majú šesť meter dlhých chápadiel, ktoré zastávajú funkciu podobnú penisu ľudského muža. Tieto chápadlá sú umiestnené na ľavom a pravom boku brucha, kde sa rebrá stretávajú s žalúdkom. Každé chápadlo sa môže natiahnuť až na dĺžku jedného metra pri plnom vztýčení a centaurovia ho dokonca ovládajú podľa priania.

Zatiaľ čo centaurskí muži nosia svoje vlasy nahor, vejárovito ako páv, centaurské ženy sú zvyčajne holohlavé, čo však nie je genetická črta, ale skôr móda. Centaurskí muži nosia svoje vlasy vejárovito nahor ako symbol vyjadrujúci ich postavenie v centaurskej spoločnosti a spoločenské postavenie ich domu. Ženy si zvyčajne svoje hlavy holia, pretože v centaurskej spoločnosti existujú zákony a kultúrne zábrany proti ženskej účasti v záležitostiach mimo domu, i keď si mnoho centaurských žien necháva jeden dlhý prameň vlasov na zadnej časti krku alebo hlavy.

↑ Hore