Brakiri Krona

Brakiri
Rasa: Brakiri
Domovská planéta: Brakos
Známe kolónie: Kara - Brakirijský domovský systém
Aliancie: Pozemská aliancia - Medzihviezdna aliancia
Spoločenské zriadenie: Syndikát
Vojsko: neznáme - verí sa, že má tisíce lodí, a je jednou z mála rás Ligy, ktorá používa veľké bojové lode
Technológia: hviezdna

Brakiri sú mužsky prevládajúca patriarchálna spoločnosť, ale pod korporátnou vládou Krony získali ženy významné príležitosti na získanie význačnej pozície a sexizmus upadá. Brakiri si cenia úspech, peniaze, šťastie a komfort. Majú sklony byť ironickí. Zatiaľ čo Brakirijci vychádzajú s ľuďmi a Centaurami veľmi dobre, pred vojnou v roku 2263 sa ostatnými rasami veľmi nezaoberali.

Na rozdiel od ostatných rás majú Brakirijci unikátnu "syndikátovú" formu vlády. Tento korporačne založený vládny systém sa skladá z rady približne 500 korporačných poverencov známych ako Krona. Krona riadi všetky záležitosti planéty Brakiri a je hlavou planetárnej armády.

Z korporácií tvoriacich Kronu je najsilnejšou Smugglers Guild a obrovská počítačová softvérová/hardvérová továreň známa ako "Maximum Clash Inc.". Najvyšším záujmom Krony je udržovať ekonómiu Brakiri. Na rozdiel od byrokraticky riadených vlád ostatných rás Brakiri veria, že úlohou vlády je obchodovať čo najrýchlejšie, aby zaistila prosperitu ľudu Brakiri. Brakiri sú preslávení tím, že robia veci s vysokou efektivitou a osobným prospechom.

Brakirijská civilizácia existuje približne 2,000 rokov. Vzhľadom na fakt, že brakirijská korporačná štruktúra je nesmierne stabilná, dokonca tak, že vyhlásiť mobilitu v brakirijskej kultúre je prakticky nemožné, majú Brakirijci obrovskú strednú a nižšiu triedu, ktorá žije v neustálom stave frustrácie.

To viedlo k vzniku obrovskej kriminálnej podtriedy, proti ktorej bola Pozemská alebo Marská mafia ako Skautky. Zločineckí vodcovia vládli svetu pod korporačnou úrovňou a ich prítomnosť bolo bez námahy cítiť aj mimo brakirijský domovský systém. Násilie a korupcia striehli za každým rohom a mnoho Brakirijcov sa rozhodlo opustiť svoj domovský svet, aby unikli neustálemu boju o úspech v systéme vytvorenom udržať ich, kde sú.

Spoločenská štruktúra Brakirijcov je veľmi podobná Pozemskej v 20. a 21. storočí. Tieto podobnosti nie sú náhodné, keďže ľudia boli prvou rasou, s ktorou sa Brakirijci stretli. Približne 200 rokov potom, čo začali Brakirijci skúmať možnosť života na iných svetoch, boli schopní zaznamenať televízne a rádiové signály, ktoré vznikli na Zemi. Pozemská televízia sa stala pre Brakirijcov fascinujúcim predmetom a mnoho z ich kultúrnych zvykov vychádza z ich štúdia starobylej Zeme.

Keď prvý krát opustili svoj domovský svet, vydali sa Brakirijci hľadať ľudstvo. Tak zvyknutí na prijímanie pozemských prenosov, že pokladali ľudstvo za svoju sesterskú rasu a prešli dlhé vzdialenosti aby sa mu vyrovnali. Po prvom kontakte s Pozemskou alianciou, ktorá tiež konečne dosiahla hviezdy vďaka Centaurom, uzavreli rýchlo obe rasy obchodné vzťahy a od tej doby sa stali blízkymi obchodnými partnermi.

Treba poznamenať, že Brakirijci dodnes zúfalo hľadajú stratenú televíznu epizódu zo Zeme, epizódu zo seriálu "Dallas", v ktorej je konečne odhalené, kto zastrelil J.R. Je vypísaná odmena 2 miliardy kreditov akémukoľvek informačnému obchodníkovi, ktorý dokáže z vesmíru získať vysielanie, keďže žiadna kópia tohto dlho strateného TV seriálu nebola na Zemi nikdy nájdená.

Hlavným cieľom Brakirijcov je úspech v obchodne - akomkoľvek obchode. Cesta za úspechom poznamenala každú stánku života na Brakose. Úspech je ukazovateľom, ktorým Brakirijci merajú jej/jeho hodnotu, a Brakirijská takmer bezcitná pri túžbe po úspechu je považovaná za samozrejmú.

Napriek populárnym mylným predstavám nie sú Brakirijci veľmi technologicky pokročilí. Brakirijci poznajú medzihviezdne lety len asi 150 rokov. Hoci sú veľmi schopní v komunikáciách, transporte a bezpečnostnej audiovizuálnej technológii, ich technológia medzihviezdneho cestovania je na oveľa nižšej technologickej úrovni než Pozemskej aliancie či Narnského režimu.

Ďalšou mylnou predstavou menej informovaných rás je, že Brakirijci mali gravitačnú technológiu už pred začlenením do Medzihviezdnej aliancie v roku 2263. TO NIE JE pravda. Hoci sa ich lode zdajú elegantné a silné, nemali pred rokom 2265 technológiu umelej gravitácie. Zbrane sú založené na technológii získanej od Centaurskej republiky pred Pozemsko/Minbarijskou vojnou a bojové lasery a plazmové kanóny tvoria hlavnú časť ich výzbroje.

Hoci slávna pre svoje "silné reči", je brakirijská vojenská sila nepatrná. Ich lode sú podstatne horšie než lode Pozemskej aliancie a rovnako ich zbrane. Hoci sú Brakirijci známi ako jedna z mála rás Ligy, ktorá vlastní veľké bojové lode, nie je to pravým znakom ich vojenskej sily. Ako bolo napísané vyššie, Brakirijci sa zabávajú predvádzaním a vzhľad je pre nich veľmi dôležitý. Hlavným dôvodom pre stavbu veľkých bojových lodí bolo udržanie si zdania, že sa zúfalo chcú dostať medzi ostatné rasy. V skutočnosti bolo snahou Brakirijcov udržať krok s Pozemskou alianciou a Centaurskou republikou, ktoré boli ich hlavnými obchodnými partnermi od dôb vypustenia krížnikov triedy Avioki.

Brakirijci majú veľmi málo kolónií. Jedinou veľkou kolóniou v ich vlastníctve je planéta Kara, druhá planéta v ich domovskom slnečnom systéme. Prieskum Kary začal pre 87 rokmi. Len niekoľkokrát v brakirijskej spoločnosti prevážila výhoda kolónie a to počas účasti v zúrivej vojne o prvenstvo. Jediným ďalším vlastníctvom Brakirijcov, ktoré stojí za pozornosť, sú ich asteroidové ťažobné základne na vonkajšom okraji ich domovského slnečného systému, ktoré sú bohaté na cennú rudu Quantium 40 potrebného na stavbu skokovej brány.

↑ Hore