Ľudská rasa

Human race

Rasa:
Homo-Sapien
Typ:
cicavec
Reprodukcia:
pohlavná
Sexuálna dospelosť:
13 - 14 rokov
Tehotenstvo:
9 mesiacov
Pôrod:
zvyčajne 1
Priemerná výška:
muži - 1.9 metrov
ženy - 1.75 metrov
Priemerná váha:
muži - 85 kilogramov
ženy - 55 kilogramov
Dĺžka života:
muži - 110 rokov
ženy - 115 rokov
Telepatická schopnosť:
áno - priemerný stupeň P4
Inteligencia:
trieda 5 [IQ - 130 až 160]
Sila:
trieda 4 [muži=80 ženy=50 kg]

Ľudia sú dvojnohí cicavci rozdelený na dve pohlavia, muži a ženy, so šiestimi rozdielnymi druhmi. Farba kože a rozdiely v tvárových charakteristikách môžeme rozlíšiť jednotlivé druhy ľudí. K reprodukcii bez použitia klonovacej a genetickej technológie treba obe polovice tejto rasy, mužov aj ženy. Vo väčšine prípadov trvá ľudské partnerstvo (manželstvo) sedem rokov a niektorí ľudia sa berú na celý život. Ľudia sú spoločenské tvory a zvyčajne sa zhromažďujú vo veľkých skupinách a spravidla sa dobre nevyrovnávajú so samotárskym životom.

Ľudské ženy sú plodné jedenkrát mesačne a ľudia sa často pária (sobášia), dokonca aj keď nie sú v tomto období. Ženy majú zvyčajne jedného potomka a ľudský samec pomáha pri výchove potomka. Muži zostávajú so ženou dosť dlho, aby porodila aspoň jedného životaschopného potomka, potom hľadajú nové manželstvo. Muži zostávajú so ženou, aby ju a potomka chránil a rodinu opúšťa medzi štvrtým a siedmym rokom. Ak muž zostane v rodine dlhšie než pätnásť rokov, šance na opustenie rodiny sú menšie a zostáva s vyvolenou ženou až do konca života. Poväčšine 62% ľudských mužov a žien sa berie na celý život.

I keď sú stále ešte diskusie o pôvode človeka, verí sa, že ľudia pochádzajú zo Severnej Afriky na ich domovskej planéte Zem. Ľudia sa vyvinuli z opíc, ktoré žijú v húštinách (džungliach) a stromoch. Na rozdiel od ostatných opíc ľudia z nejakého dôvodu putovali k južnejším vodám Afriky, najskôr kvôli dobe ľadovej boli prinútení ísť na juh. Po skončení doby ľadovej putovali ľudia na sever a počas asi 10,000 až 5,000 rokov ovládli svoju planétu.

Ľudia sú všežravci a jedia mnoho druhov zvierat. Ľudia radšej (preferujú) jedia veľké trávu jediace bylinožravce, ako napríklad kravy (pozri: planetárne druhy - Zem), okrem toho aj menšie tvory ako ošípané, ovce, zajace a menšie mačkovité šelmy. O ľudoch je známe, že jedia aj ryby, vtáky, ako aj ovocie a zeleninu, čo pretrvalo z ich genetickej minulosti, keď žili v džungliach.

Hoci nie sú najsilnejším druhom, ľudia sú oveľa húževnatejšie (silnejšie) bytosti, než za aké sú považovaní. Ľudia môžu byť dni bez vody a týždne bez jedla. Môžu prežiť nižšie teploty než ostatné rasy ako napríklad Draziovia, alebo vysokoteplotné prostredia, ktoré môžu ľahko za deň zabiť Minbara. Ich schopnosť adaptovať sa je pravdepodobne najsilnejšou genetickou stránkou ľudskej rasy.

↑ Hore