Ventuki Conglomerate

Vree
Rasa: Vree
Domovská planéta: Vreetan
Známe kolónie: Alzeral, Photikar, Deruzala
Aliancie: Abbai Matriarchate
Spoločenské zriadenie: Oligarchia
Vojsko: neznáma - pravdepodobne minimálne 5000 lodí
Technológia: hviezdna

Vree majú oligarchne založenú vládu organizovanú do združení. Najsilnejšími združeniami sú Obchodníci/Dobrodruhovia; ich blízki spojenci Vedci, Kováči a Komici. Veľmajstri týchto združení sedia v Hornom koncile. Vstup do Horného koncilu je možný len za peniaze. Ak raz združenie dosiahne určitý čistý zisk, je jeho veľmajster prijatý do Horného koncilu. Veľmajstri ostatných združení tvoria Dolný koncil.

Vcelku si združenia robia čo chcú. Hlavné projekty, ktoré stoja viac než 30 percent ročného rozpočtu združenia sú predložené koncilu na hlasovanie, ale na ich zrušenie treba dve tretiny hlasov. Dolný koncil môže zvrátiť rozhodnutie Horného koncilu len keď celková hodnota členov Dolného koncilu v prospech zvrátenia rozhodnutia je väčšia než celková hodnota sponzorov v Hornom koncile.

Niektoré združenia, najmä Obchodno/Dobrodružné a Žoldnierske, majú svoje vlastné vesmírne a ozbrojené sily. Združenia nikdy nevyhlasujú vojnu inému združeniu, takisto i kultúrna vojna je chápaná ako znamenie horšej zručnosti a obchodných techník.

Obchodno/Dobrodružné združenie je jediné, ktoré má dohodu a obchodné styky s Medzihviezdnou alianciou a je jediné združenie, ktorého vojenské sily sa zapojili do Vojny s Tieňmi.

Združenia sú piliermi spoločenskej štruktúry na Ventuki, Alzeral, Photikar a Deruzala. Medzi nimi sú rozličné spoločenské zoskupenia: náboženské, rasové a familiárne. Pre členov každého z nich je vstup do združenia iný. Niektorí Vree vstúpia do rovnakého združenia ako ich predkovia; iní si vyberú sami; a niektorí si vyberú náhodne. Niektorí sa dokonca rozhodnú založiť vlastné združenie.

Spoločnosť Vree je veľmi konkurenčná a kapitalistická. Postupujúc prostredníctvom úrovne združenia, ktorá je daná veľkosťou zisku zo súčasnej periódy oproti predchádzajúcej a neexistujú žiadne pravidlá o tom, ako môžu členovia združenia dosahovať tento zisk.

Vree si môže vziať len členov svojho vlastného združenia, blízkeho spojeneckého združenia alebo združenia, s ktorým jeho združenie nadväzuje bližšie vzťahy. Raz prišlo k Veľkej obchodnej vojne, pretože Umelecké združenie nútilo jedného zo svojich členov, aby sa rozviedla s manželom, pretože rokovania s Taktickým združením stroskotali. Ľudia vojnu nazývajú "Vojna Rómea a Júlie".

Vree sú malí ale silní; samá chrupavka a sval. Ich povaha je súťaživá, prudká a divoká. Majú veľkú radosť z kanadských žartíkov a sú veľmi pobavení svojou symbolickou podobou známou medzi ľuďmi. Pomyslenie na to, že normálny prieskum planéty mohol tak ovplyvniť spoločnosť je niečo, čo Vree považujú za nesmierne zábavné.

Vree cestujú vesmírom niekoľko storočí a ich súťaživá povaha pomohla ich pokroku v mnohých oblastiach. Ich technologická úroveň spadla do stredu vlád Aliancie.

↑ Hore