Dr. Stephen Franklin

Rasa: človek
Pohlavie: muž
Vek: 36
Výška: 6' 1"
Váha: 185 libier
Farba vlasov: hnedé
Farba očí: hnedé

Stephen Franklin sa venoval záchrane života. Mohol si myslieť, že jeho funkcia z neho robí boha, ale mal niekoľko z najľudskejších chýb z celej posádky.

História

Stephen Franklin bol synom generála Richarda Franklina. Generál Franklin bol veteránom Dilgarskej vojny, Pozemsko-Minbarijskej vojny a niekoľkých ďalších konfliktov. Stephen s otcom moc dobre nevychádzal, sčasti preto, lebo generál Franklin jednal so Stephenom a jeho štyrmi sestrami - Juanitou, Mariou, Celiou a Kathy - rovnako ako jednal so svojimi vojakmi.

Richard Franklin bol zajatý v roku 2230, keď bola jeho loď zostrelená počas koloniálnej vojny. Jeho život zachránil nepriateľský doktor, ktorého neskôr jeho vlastní ľudia nazvali zradcom a zabili. Stephena tak dojal súcit nepriateľského doktora, ktorý zachránil jeho otca, že sa rozhodol študovať medicínu namiesto nasledovania otcových šľapají v armáde.

Stephen Franklin sa dostal na Harvard v roku 2237. Po absolvovaní v roku 2242 stopoval lode a cestoval naprieč galaxiou, výmenou za svoje lekárske služby mohol cestovať zdarma. Počas tohto obdobia nazbieral rozsiahle poznámky o mimozemských rasách.

Stephen sa pridal k Pozemským silám počas Pozemsko-Minbarijskej vojny. Avšak radšej zničil svoje poznámky o minbarijskej fyziológii, než aby ich dal Pozemskej aliancii na vývoj biologických zbraní. Za tento čin bol uväznený.

Franklin bol prepustený, aby sprevádzal Johna Sheridana a narnského veľvyslanca G'Kara na tajné mierové rokovanie. Centaurská zrada však túto misiu zmarila.

Doktor

V roku 2258 bol Dr. Stephen Franklin prevelený na Babylon 5 ako hlavný lekársky dôstojník namiesto Dr. Benjamina Kylea.

Franklin berie svoju Hipokratovu prísahu veľmi vážne a záchranu života si cení viac než čokoľvek iné. V určitých prípadoch sa to javí ako boží komplex. Niekedy sa jeho etika - okrem jeho túžby zachrániť životy - zdá otázna.

V roku 2258 Franklin sa vzoprel prianiu mimozemských rodičov a priamemu rozkazu od komandéra Jeffreyho Sinclaira ohľadom operácie dieťaťa proti jeho náboženskému presvedčeniu. Po operácií považovali rodičia dieťa za prázdnu ulitu bez duše a Franklin si uvedomil, že má čo dočinenia so situáciu, ktorú nemožno vyhrať.

V rokoch 2258 až 2259 udržoval Franklin v Podpalubí bezplatnú kliniku pre chudobných. Avšak klinika tiež slúžila ako krytie pre podzemnú sieť pašujúcu odpadlých telepatov z dosahu Zboru PSI. Kapitán Sheridan v tejto veci s Franklinom nesúhlasil, rovnako ako Sinclair s mimozemským dieťaťom.

V roku 2259 prejavil Franklin oveľa pochybnejšiu etiku, keď sa romanticky zblížil s pacientkou, ktorá bol výnimočne zmätená, pretože sa práve prebudila zo spiacej lode a našla svojho manžela mŕtveho.

Dobrou správou v 2259 bolo, že sa Franklin konečne zmieril so svojim otcom, keď generál použil Babylon 5 ako prípravnú oblasť pred bitkou.

Počas Narnsko-Centaurskej vojny v 2259 sa stal Franklin závislým na stimulantoch, keď sa snažil vyrovnať so zvýšeným pracovnou záťažou. Nevšímal si starosti a varovania svojich kolegov-doktorov a svojho priateľa, Michaela Garibaldiho. O rok neskôr Franklinova závislosť narúšala jeho prácu tak, že takmer stála život jedného pacienta. Franklin si nakoniec uvedomil, že má problém a rezignoval na svoju pozíciu.

Franklinova viera bola kľúčom k jeho vyliečeniu...

Foundationista

Stephen Franklin bol Foundationista. Toto náboženstvo vzniklo po prvom kontakte Zeme s Centauri. Foundationisti veria, že Boh je príliš veľký, než aby sa dal definovať slovami. Hľadajú pochopenie Boha študovaním čo možno najviac mimozemských náboženstiev veriac, že každý uhoľ pohľadu poskytne časť k pochopeniu.

Jednou z praktík Foundationistov je Pôvodný zvyk "cesty sebapoznávania". Je to cesta na nájdenie seba samého. Stephen Franklin opustil priateľov a prácu a vydal sa na takúto cestu, zatiaľ čo bojoval so symptónmi abstinencie od stimulantov. Franklin dosť cestoval cez schátralú časť Babylonu 5. Nakoniec doslova stretol sám seba - ako halucináciu - keď bol vážne zranený v bitke. Franklin sa rozhodol žiť a vrátil sa do práce uvedomiac si, že by sa mal snažiť robiť ju lepšie namiesto viac.

Rebel

V roku 2261 vykročil Stephen Franklin z MedLabu a prijal aktívnu účasť na boji proti prezidentovi Clarkovi. Spolu s Marcusom Coleom cestoval na Mars vysvetliť Sheridanov plán Hnutiu odporu. Tu sa stal milencom Čísla 1, vodcu Hnutia odporu. Tiež pomáhal pri záchrane Johna Sheridana z väzenia Pozemských síl.

Franklin experimentoval na kryogenicky zmrazených telepatoch, ktorí boli upravení implantátmi Tieňov. Jeho experimenty viedli k najspornejšej ale nutnej časti Sheridanovho plánu. Tridsať telepatov bolo prepašovaných na lode Pozemských síl. Potom Franklin vybavil Lytu Alexanderovú zosilňovačom na vyslanie telepatického aktivačného signálu. Telepati sa prebudili a vyradili lode lojálne Zemi.

Po páde prezidenta Clarka sa Franklin ponáhľal späť na Babylon 5, ale prišiel neskoro aby zabránil Marcusovi previesť jeho životnú energiu do Susan Ivanovej pomocou mimozemského liečiaceho prístroja.

Výskumník ISA

V roku 2262 požiadal prezident Sheridan doktora Franklina, aby zozbieral čo najviac informácií o biológii čo najväčšieho množstva mimozemšťanov. Počas svojho výskumu odhalil Franklin tajomstvo Hyachov, ktorí smerovali k vyhynutiu v dôsledku vlastných chýb.

Franklin sa znova zahral na dobrodruha, keď s Lytou cestoval na domovský svet Draziov na žiadosť centaurského veľvyslanca Vira Cotta. Tu zistili, že centaurské vojnové lode boli bez posádky a pod kontrolou technológie Tieňov. Nanešťastie prišla táto informácie príliš neskoro a nezabránila tak útoku narnských a drazijských flotíl na Centauri Prime.

Šéf xenobiologického výskumu

Keď Dr. Benjamin Kyle opustil miesto šéfa xenobiologického výskumu v Pozemskom dóme, Stephen Franklin odišiel z Babylonu 5, aby prevzal po ňom miesto. Ako svojho nástupcu na B5 vybral Dr. Lilian Hobbesovú.

V roku 2267 bol Franklin uväznený na Zemi Drakhským morom. Viedol pozemský tím hľadajúci liek. Považoval to za tak dôležité, že prinajmenšom raz bol prepašovaný zo Zeme, aby uskutočnil pokus v izolačnej miestnosti na Excalibure.

V roku 2281 bol Franklin stále šéfom xenobiologického výskumu. Pri návšteve Johna Sheridana mu potvrdil, že zomiera. Po vyradení Babylonu 5 z prevádzky sa vrátil na Zem.

Podľa JMS stretol Dr. Stephena Franklina jeho osud na vzdialenej, nepreskúmanej planéte.

↑ Hore