William Morgan Clark

William Morgan Clark
Rasa: človek
Pohlavie: muž

Viceprezident Clark, ktorý bol ilegálne podporovaný Zborom PSI počas jeho kampane, sprevádzal prezidenta Louisa Santiaga na jeho ceste dobrej vôle po solárnom systéme v decembri 2258. EarthForce 1 opustil v polovičke cesty, lebo tvrdil, že dostal nádchu. Za menej než dvadsaťštyri hodín bola EF1 zničená, prezident Santiago mŕtvy a Clark sa teda stal novým prezidentom. Jeho vzostup k moci nebola iba púha nešťastná nehoda - zničenie EF1 zorganizoval s pomocou pána Mordena a Tieňov.

Po prísahe Clark začal okamžite posilňovať svoju silu, umiestňujúc svojich ľudí na kľúčové pozície a vytváraním organizácií ako ministerstvá mieru a pravdy. Akýkoľvek odpor bol okamžite zničený Nočnou hliadkou. Jedným z prvých Clarkových rozhodnutí bolo vymenenie komandéra Sinclaira (obľúbeného Minbarijmi) za komandéra Sheridana (hrdinu Pozemsko-Minbarijskej vojny) ako veliteľa Babylonu 5. Hlavným dôvodom tejto zmeny velenia bolo zmenšiť moc Minbariov na Babylone 5, ale Clark tiež veril, že vojnového hrdinu Sheridana bude môcť ovládať lepšie než Sinclaira, ktorý bol často obvinený z neposlúchnutia rozkazov.

Clark však nevedel, že Sheridan už pracuje pre frakciu vo vnútri Pozemských síl, ktorá sa rozhodla dokázať Clarkovu účasť na Santiagovej smrti. V roku 2260 Sheridan a jeho spojenci konečne našli solídny dôkaz. Prezident odpovedal na tieto tvrdenia vyhlásením stanného práva a rozpustením senátu. To urobilo z Clarka diktátora skoro totalitnej Pozemskej aliancie. Takisto previedol všetku bezpečnosť mimo Zeme na Nočnú hliadku a z ISN si urobil vlastný propagandistický stroj. Keď Mars stanné právo odmietol, vydal rozkaz bombardovať civilné ciele. Na protest proti týmto protiústavným činom sa Babylon 5, Orion 3 a Proxima 7 odtrhli od Pozemskej aliancie a vyhlásili nezávislosť. Počas tohto počiatočného chaosu dokázal Clark vybojovať jedno víťazstvo a to keď jeho sily zabili generála Hagua, vodcu odporu, ale jeho pokusy znovu získať odtrhnuté základne zlyhali.

Po Hagueovej smrti prevzal vedenie odporu Sheridan. Clark sa pokúšal poraziť ho nielen silou, ale tiež propagandou, keď ISN vylíčila Sheridana ako púhu bábku v rukách Minbariov a ostatných mimozemšťanov. Keď to nezabralo, Clark začal byť Sheridanom posadnutý - hoci odpor na Zemi zostal v utajení, Sheridan mohol konať verejne a teda bol schopný robiť najviac škody Clarkovým programom. Trvalo to až do konca roku 2261, kedy sa Clark mohol pomstiť po tom, čo Sheridana zradil jeho bývalý šéf bezpečnosti Michael Garibaldi - Sheridana uväznili, mučili a vypočúvali.

Napriek tomu bol Sheridan tým, ktorý sa podľa príslovia smeje naposledy. Keď ho jeho spojenci oslobodili, spustil konečný útok proti Clarkovým silám. S veľkou časťou Pozemských síl a niekoľkých mimozemským vlád za sebou, Sheridan zničil alebo ochromil lode brániace Zem. Uvedomujúc si porážku urobil šialený Clark posledný čin, aby "zabránil ovládnutiu Zeme mimozemšťanmi" a otočil planetárny obranný systém proti Zemi. Aby sa vyhol zatknutiu, zastrelil sa PPG. Len spolupráca Clarkových síl, odporu a mimozemských vlád zachránila Zem od totálneho zničenia.

↑ Hore