Zack Allan

Rasa: človek
Pohlavie: muž
Vek: neznámy
Výška: 6' 2"
Váha: neznáma
Farba vlasov: bledohnedé
Farba očí: neznáma

Zack nebol stereotypný hrdina. Bol len priemerným chlapíkom snažiacim sa urobiť správnu vec.

História

Zack Allan mal pestrú minulosť. Šéf bezpečnosti Michael Garibaldi mu prácou na Babylone 5 dal druhú šancu.

Bezpečnostný dôstojník

Zack Allan pracoval ako bezpečnostný dôstojník a pilot raketoplánu na Babylone 5 od roku 2258.

Na silvestrovský večer bol Garibaldi postrelený svojim zástupcom. Potom čo sa v roku 2259 uzdravil, povýšil Zacka na svojho zástupcu.

Zack bol svedomitý a vždy sa snažil držať pravidiel. Keď bola na Babylone 5 zriadená Nočná hliadka, vstúpil do nej, lebo si myslel, že ide o ľahký spôsob ako zarobiť navyše 50 kreditov týždenne. Zackova lojalita sa však čoskoro vytrácať, keďže začal mať pochybnosti o motívoch a metódach Nočnej hliadky. Bol povzbudzovaný k hláseniu ľudí za ich politické názory než za páchanie akýchkoľvek zločinov.

Po vyhlásení stanného práva v roku 2260 sa Zack Allan rozhodol pridať na stranu Johna Sheridana. Nalákal členov Nočnej hliadky do pristávacích dokov, kde ich Sheridan zatkol.

Počas roku 2261, kedy Tiene zajali Garibaldiho, pôsobil Zack ako šéf bezpečnosti. Keď Garibaldi krátko po skončení Vojny s Tieňmi rezignoval, bol Zack povýšený na náčelníka bezpečnosti.

Šéf bezpečnosti

Zack Allan sa cítil previnilo za to, že mal Garibaldiho bývalú pozíciu. Snažil sa s Garibaldim hovoriť o jeho návrate, ale bez úspechu. Bol nútený získať späť Garibaldiho zbraň, komunikátor a identikartu, kvôli čomu sa cítil ešte horšie. Ale Garibaldi zradil Zackovu dôveru použitím duplikátu identikarty, aby prepašoval Lise Hamptonovú cez colnicu.

Zack sa zaľúbil do telepatky Lyty Alexanderovej. Len raz nazbieral odvahu a povedal jej o svojich citoch k nej, nanešťastie bola práve vtedy Lyta v telepatickom tranze a nemohla ho počuť. Zack bol jediným členom posádky, ktorý sa zdal byť zaviazaný za to, čo Lyta pre nich urobila a cítil ľútosť nad tým, ako sa s ňou zaobchádzalo.

Potom čo sa Garibaldi zmieril so Sheridanom a stal sa šéfom Tajnej služby Medzihviezdnej aliancie, necítil za už Zack vinný za prebratie jeho práce. Pustil sa naplno do práce a dokázal, že je skúseným náčelníkom bezpečnosti.

Zack slúžil ako šéf bezpečnosti niekoľko rokov, počas ktorých sa zaplietol do niekoľkých prípadov ako napríklad situácia s Byronovými telepatmi. V skutočnosti, ak by sa riadili podľa Zackových inštinktov ohľadom Byrona, mohli sa fiasku vyhnúť.

Neskoršie roky

O mnoho rokov neskôr odišiel Zack do dôchodku a vrátil sa na Zem. Šesť mesiacov pred Sheridanovou smrťou v roku 2281 sa Zack tak nudil, že sa znovu pridal k Pozemským silám a vrátil sa na Babylon 5. Stretol Sheridana počas jeho poslednej návštevy stanice. Zack bol tiež prítomný na ceremónii vyradenia Babylonu 5 z prevádzky.

V nasledujúcich rokov strávil Zack čas na Centauri Prime, kde pomáhal cisárovi Virovi Cottovi sústrediť sa na štátne záležitosti.

↑ Hore