Lennier

Rasa: minbar
Pohlavie: muž
Vek: 42 (27 pozemských rokov)
Výška: 5' 8"náma
Váha: 150 libier
Farba vlasov: nemá
Farba očí: modré

História

Lennier sa narodil v klane známom ako Tretí chrám Chudomo. Bol členom minbarijskej Náboženskej kasty. Bol vychovaný v kláštore a študoval jazyky, matematiku a bojové techniky.

V roku 2247 zomrelo niekoľko členov Lennierovej rodiny na Čiernej hviezde, keď ju zničil Lexington pod velením Johna Sheridana.

Atašé

V marci 2258 si veľvyslankyňa Delennová vybrala Lenniera za svojho pobočníka, tak opustil Minbar a odcestoval na Babylon 5. Jeho prvou povinnosťou boli prípravy na Nafak'char, minbarijský obrad znovuzrodenia.

Delennová demonštrovala svoju veľkú dôveru v Lenniera na prelome rokov 2258 a 2259. Najprv ho poslala kontaktovať vorlonského veľvyslanca Kosha s otázkou "Vrátili sa Tiene na Z'ha'dum?" Potom na ňu dozeral, zatiaľ čo bola vo vnútri Kukly. Počas jej pobytu v Kukle informoval Lennier Sheridana a poručíčku Ivanovú o zajatí Jeffreyho Sinclaira počas Bitky o Líniu. Lennier tiež zabezpečil služby Dr. Stephena Franklina, keď Delennová opustila Kuklu.

Lennier zostal lojálny Delennovej dokonca aj po jej vypudení zo Šedého koncilu. Tiež sa k nej pridal pri jej duchovnej podpore Markabom počas ich karantény, napriek ohrozeniu života.

Lennier tiež staval pred seba okrem Delennovej aj ostatných. Pomáhal očistiť meno kapitána Sheridana, keď sa člen jeho klanu, Lavell, obetoval, aby falošne obvinil Sheridana z vraždy ako pomstu za jeho útok na Čiernu hviezdu. V januári 2260, Lennier utŕžil vážne zranenia, keď zachránil centaurského veľvyslanca Londa Mollariho pred teroristickou bombou.

Lennier sa pravidelne stretával s Vir Cottom, centaurským atašé. Ich priateľstvo bolo ventilom ich citov týkajúcich sa ich rovnakej profesie. Pozícia poradcu poskytovala malú autoritu, ale bol stresovaný rovnako ako veľvyslanec.

Lennier plnil na WhiteStar dôležitú úlohu, prekladal minbarijskej posádke príkazy, keď na lodi velili Sheridan alebo Ivanová.

V máji 2261 sprevádzal Lennier Delennovú na Minbar, kde podstúpila muká v Kruhu nebeského ohňa a vytvorila nový Šedý koncil.

V priebehu rokov prerástla Lennierova oddanosť k Delennovej do duchovnej lásky, ktorá túžila byť romantickou láskou. Jemu to bolo celkom jasné, avšak Delennová nemala žiadny romantický záujem o neho. Lennier sa smutno stotožnil so slovami Susan Ivanovej, "Každá láska je neopätovaná." Krátko nato sa Delennová vydala za Johna Sheridana.

Ranger

Lennier bol zaľúbený do vydatej ženy. Necítil sa v blízkosti Delennovej a Sheridana príjemne a tiež sa cítil nepotrebný zo strany Delennovej. Použil Delennovej meno, požiadal o svoju náhradu a odletel na Minbar. Po príchode sa v januári 2262 pridal k Anla'shokom. Viedol si denník, v ktorom vyjadril svoju lásku k Delennovej a svoje presvedčenie, že jej svadba so Sheridanom bola chyba. Lennierových inštruktorov znepokojovalo, že trénoval priveľa a ľahkomyseľne. Báli sa, že sa pridal k Rangerom zo zlého dôvodu.

V júni 2262 sa Lennier vrátil na Babylon 5, aby poznal brakirijský Deň mŕtvych. Počas festivalu ho navštívil pán Morden a povedal mu, že v budúcnosti zradí Rangerov.

Nasledujúci mesiac Delennová tajne prikázala Lennierovi začať vyšetrovanie ohľadom možnej účasti Centaurov v útokoch na lode aliancie. Pridal sa k posádke WhiteStar 27, ktorá bola údajne na tréningovej misii pri centaurských hraniciach. Len kapitán Enrique Montoya vedel o pravých Lennierových rozkazoch. Keď sa Sheridan dozvedel pravdu a loď odvolal, Lennier si vzal bez povolenia stíhačku a pokračoval v misii. Získal dôkaz o útokoch Centaurov, ale zostal trčať vo vesmíre niekoľko dní. Keď ho zachránil, nemal takmer žiadny kyslík. Lennierov dôkaz viedol k rozhodnutiu Centaurskej republiky vystúpiť z Medzihviezdnej aliancie.

Počas stupňujúcich sa rozporov s Centaurmi v auguste 2262 bola WhiteStar prevážajúca Lenniera a Delennovú napadnutá a zostala v hyperpriestor. Keď sa centaurská flotila priblížila, zjavne aby ich dorazila, Lennier sa priznal so svojou láskou Delennovej. Keď ich flotila nezabila ale zachránila, Delennová rozpačito predstierala, že nepočula, čo povedal.

Keď Delennová a Sheridan v septembri 2262 presúvali veliteľstvo aliancie na Minbar, Lennier si vzal dovolenku, aby Delennovej pomohol. Počas cesty na Minbar boli Sheridan a Ranger uväznení v oddelení s unikajúcou smrtiacou chladiacou kvapalinou. Lennier sa dostal k dverám na druhej strane, ale namiesto aby ich zachránil, utiekol, iracionálne to vidiac ako svoju šancu zbaviť sa rivala Delennovej lásky. Veľmi skoro však zase prišiel k rozumu a vrátil sa na scénu svojej zrady, ale Sheridan už unikol a pomoc dorazila. Lennier ukradol stíhačku a prisahal, že sa nikdy nevráti, pokiaľ si nezíska odpustenie Delennovej.

Od tohto bodu je o Lennierovi známych málo informácií. Povráva sa, že vykonal najvyššiu obeť a bol zabitý v roku 2265 počas krízy telepatov. O rok neskôr, v predvečer Sheridanovej smrti, Delennová spomenula Lenniera počas prípitku za chýbajúcich priateľov.

↑ Hore