Talia Wintersová

Rasa: človek
Pohlavie: žena
Vek: neznámy
Výška: 5' 8"
Váha: neznáma
Farba vlasov: neznáma
Farba očí: neznáma

Zdalo sa, že Talia Wintersová má pred sebou neobvyklý život, ale bol tragicky skrátený.

História

Talia Wintersová nikdy nepoznala svojich rodičov. Do Zboru PSI bola prijatá, keď mala päť rokov. Jediná materinská osoba, ktorú si pamätala, bola Abby, telepatka ktorá použila svoje schopnosti na zmiernenie Taliinho strachu pri jej prijatí a ktorá ju prvý rok cvičila.

Talia bola vychovaná v Zbore a klasifikovaná ako P5. V roku 2252 vstúpila do Interného programu Jednotiek PSI, kde spolupracovala s Lytou Alexanderovou.

Talia sa "zúčastnila" dohodnutého manželstva s jedným zo svojich inštruktorov, Matthew Stonerom, pretože Zbor PSI cítil, že ich genetická zhoda je veľmi dobrá. Manželstvo bolo anulované, keď experiment podľa všetkého stál Stonera jeho telepatické schopnosti a opustil Zbor.

Talia sa zamilovala do ďalšieho inštruktora, Jasona Ironhearta. Po absolvovaní v roku 2253 bol ich kontakt výlučne písomný.

Po absolvovaní bola Talia pridelená na kolóniu Mars, kde pracovala na kriminálnych prípadoch. Bez jej vedomia jej bola implantovaná skrytá spiaca osobnosť, ktorá stopercentne lojálna organizácii známej ako Úrad 13 (Bureau 13).

V roku 2255 bola Talia prevelená k Úradu politických záležitostí Pozemskej vlády. Nakoniec sa dohodla na kariére komerčnej telepatky. Na Babylon 5 bola poslaná v roku 2258.

Komerčná telepatka

Ako komerčná telepatka pracovala Talia Wintersová ako nezávislá osoba dohliadajúca na uzatváranie obchodov. Bez hlbokého skenovania dokázala povedať svojim klientom, či ľudia s ktorými rokujú boli naozaj úprimní.

Počas jej prvého roku na stanici pricestoval Jason Ironheart, utekajúci pred Zborom PSI. Utiekol z tajného experimentu, ktorý spôsoboval exponenciálny nárast jeho telepatických schopností. Než sa vyvinul vo vyššiu formu života, daroval jej telekinézu. Talia nikdy nepovedala Zboru o tejto schopnosti, aj keď to bolo to, čo hľadali.

Matthew Stoner sa objavil znova v roku 2259 sľubujúc Talii procedúru, ktorá ju zbaví jej telepatických schopností, takže by mohla opustiť Zbor PSI a žiť s ním. S vierou o upadajúcom Zbore, súhlasila. Avšak s pomocou šéfa bezpečnosti, Michaela Garibaldiho, zistila, že Stoner je stále členom Zboru PSI. Experimentom získal empatické schopnosti a Zbor chcel, aby spolu s Taliou splodili viac empatov.

Taliina nedôvera k Zboru vyvrcholila, keď sa pridala k niekoľkým zbehlým telepatov z podzemného hnutia Dr. Franklina a pomohla im podviesť agenta Bestera, aby uveril že sú všetci mŕtvi.

Vzťah Talie so Susan Ivanovou bol dlho na bode mrazu a to najmä pre Ivanovej vrodenú nedôveru k Zboru PSI. Ale počas nasledujúcich dvoch rokov prerástol až do bodu, kedy boli schopné spoľahnúť sa jedna na druhú a dokonca aj intímne.

Kontrola

Mnoho Taliiných činov bolo ovplyvnených spiacou osobnosťou známou ako Kontrola. Osobnosť mohla k nej hovoriť v jej snoch a riadiť tak jej činy. Zrejme bola tiež schopná niekedy prevziať kontrolu nad jej telom bez jej vedomia. Na konci roku 2259 bola blízko k tomu, aby ju zapojili do komplotu kapitána Sheridana.

Lyta Alexanderová prišla na Babylon 5 ako zbeh varovať Sheridana, že v ich strede sa nachádza zradca. Lyta vedela telepatické heslo, ktoré odhalí spiacu osobnosť. Vyslala heslo do viacerých členov staničného personálu, bez úspechu. Keď Talia vstúpila do miestnosti, Lyta reflexívne poslal heslo aj jej, odhaliac tak skrytú osobnosť. Kontrola prekliala Lytu za zničenie jej krytia.

V poslednom čine zúfalstva povedala Kontrola Ivanovej, že Taliina vľúdnosť k nej bola povzbudzovaná Kontrolou, aby sa dostal bližšie k Sheridanovmu komplotu.

Smutný koniec krátkeho života

Talia Wintersová bola poslaná späť Zboru PSI na výsluch. Na jednej z neskorších návštev sa Bester snažil naštvať Garibaldiho tvrdením, že Taliu pitvali. Povráva sa, že istý čas bol Taliin mozog umiestnený v nádobe na Besterovom stole.

↑ Hore