Marcus Cole

Rasa: človek
Pohlavie: muž
Vek: neznámy
Výška: 6' 0"
Váha: neznáma
Farba vlasov: tmavohnedé
Farba očí: hnedé

História

Marcus Cole sa narodil v kolónii Arisa v roku 2226. Jeho rodina vlastnila firmu Cole Mining. Táto spoločnosť ťažila Quantium 40, materiál nutný k stavbe skokových brán.

Marcus bol príliš mladý, aby bojoval v Pozemsko-Minbarijskej vojne, ale vstúpil do Pozemských síl a pracoval ako informátor.

Jeho mladší brat, William, sa vôbec nezaujímal o rodinný podnik. Cestoval pre zábavu a nakoniec skončil na Minbare, kde sa stal Rangerom.

William sa potuloval po vesmíre a tak po smrti Marcusových rodičov spadla správa rodinného podniku na jeho osamotené plecia. Marcus riadil ťažobnú kolóniu Arisa, keď ho William v júli 2259 navštívil a pokúšal sa ho presvedčiť, aby sa pridal k Rangerom. Marcus nemal záujem, až kým Tiene nenapadli kolóniu a nezabili všetkých okrem neho. Svojmu umierajúcemu bratovi sľúbil, že bude pokračovať v jeho práci Rangera.

Marcus dorazil na Minbar v auguste 2259 a študoval pod Jeffreym Sinclairom, až sa stal Rangerom.

Krátko po ukončení tréningu v novembri 2259 sprevádzal Marcus Sinclaira a Catherine Sakai na misii, ktorá mala zabrániť Tieňom v sprístupnení časovej trhliny v Sektore 14.

Ranger

Marcus Cole bol pridelený na drazijský svet Zagros VII, kde vybudoval jeden z najväčších tréningových táborov Rangerov mimo Minbar. Na žiadosť Mordena a Tieňov zamínovali Centaurovia planétu. Marcus z planéty unikol a cestoval na Babylon 5, kde požiadal o pomoc Johna Sheridana. Predstavil Sheridanovi prvú WhiteStar, ktorá sa stala nástrojom na prelomenie blokády.

Marcus sa stal Rangerom priradeným na Babylon 5. Na stanici si vybudoval sieť kontaktov a bol jedným z pôvodných členov Sheridanovej tajnej vojenskej rady.

V auguste 2260 sa Marcus zúčastnil misie na ukradnutie Babylonu 4 a jeho poslanie späť v čase. Keď sa neskôr Delennová pripravovala na nástupníctvo po Jeffreym Sinclairovi ako Entil'Zha, Marcus vyzval Neroona na boj, aby mu zabránil prerušiť obrad. Neroona dojala ochota Marcusa zomrieť pre Delennovú a rozhodol sa akceptovať ju ako Entil'Zha.

Po skončení Vojny s Tieňmi sa Marcus vydal v máji 2261 so Stephenom Franklinom na Mars, aby kontaktovali miestne hnutie odporu a uzavreli dohodu. V septembri ho zase Sheridan poslal na Proximu 3, aby získal informácie o flotile lodí Pozemských síl blokujúcich planétu.

Romantik

Počas svojho pôsobenia na Babylone 5 sa Marcus zamiloval do Susan Ivanovej. Bol k nej veľmi otvorený, prezradil jej, že je panic a trpí strachom z pavúkov. Spojil svoj humor s obdivom k nej, keď jej vyrobil diagram veliteľskej štruktúry B5 s použitím Ottomanovej ríše ako vzoru... s Ivanovou v strede. Marcus si uvedomil, že Ivanova sa tak ľahko nezamiluje. Zložil jej poklonu v minbarijčine, potom ju ušetril rozpakov, keď jej povedal neškodný a zlý preklad.

Hoci bol v srdci cynikom, to že sa stal Rangerom ho otvorilo k šľachetným myšlienkam. Pomohol úbohým v Downbelow a nielenže bol ochotný hrať s ním, ale naozaj uveril, že pomýlený návštevník bol v skutočnosti Kráľ Artuš.

Jeho konečná obeť

Marcus bol zničený, keď bola Ivanová smrteľne ranená počas občianskej vojny proti Zemi. Malé prerieknutie Lenniera ho doviedlo k prehľadaniu záznamov Dr. Franklina, kde sa dozvedel o mimozemskom liečiacom zariadení Laury Rosenovej. Opustil svoje miesto vo flotile a ponáhľal sa späť na Babylon 5. Toho dňa, 4. novembra 2261, použil zariadenie na prenos svojej životnej energie do Ivanovej, čím jej zachránil život na úkor svojho. Franklin sa ponáhľal späť na stanicu, ale dorazil neskoro aby ho zastavil. Trúchliaca Ivanová prikázala umiestniť Marcusa do kryogenickej komory.

Marcus sa prebral o takmer 300 rokov neskôr.

Po jeho zmrazení presunuli jeho kryokomoru na Minbar. Časom boli nájdené ruiny mimozemskej civilizácie, ktorá postavila liečiace zariadenie a minbarijskí doktori získali informáciu potrebnú na Marcusovo prebudenie.

Marcus bol zmätený. Zmrazila ho Ivanová ako druh pomsty, odsudzujúc ho k životu bez nej tak ako ona bola odsúdená k životu bez neho? Alebo ho naozaj milovala?

Marcus zdedil veľkú finančnú sumu, ktorá bola pre neho pripravená. Kúpil si malú loď schopnú skoku a odcestoval na Sirius 9. Tam z Neurálnych archívov ukradol Ivanovej Hlas, neurálnu mapu jej mysle.

Jeho ďalšou zastávkou bol ľudský vedec - vyhnanec pracujúci v brakirijskom priestore. Dal mu prameň Ivanovej vlasov, ktoré našiel na svojom kabáte, aby vytvoril klon. Stálo ho to prevažnú časť jeho peňazí. Marcus prikázal doktorovi implantovať klonu Ivanovej spomienky z Hlasu, ale len do okamihu, kedy bola smrteľne zranená počas Pozemskej občianskej vojny.

Potom Marcus odletel na Mars, kde si prenajal kryokomoru na 32 rokov a 4 mesiace.

O 32 rokov neskôr sa Marcus vrátil k doktorovi a zobral si klon. Spolu odleteli na Chryn III, planétu, ktorú objavil už dávno so svojim bratom. Bol to nádherný raj, ale bez vnímajúceho života alebo nerastných surovín. Vyložil loď a zničil ju.

Ivanovej klon sa prebudil a zistil, že uviazol v raji s Marcusom Coleom. Z obdobia po zranení na WhiteStar si pamätala málo, ale Marcus ju uistil, že vojnu vyhrali.

Marcus a Susan vyrazili skúmať svoj nový domov...

↑ Hore