Chyby v seriáli

Zoznam chýb od fanúšikov. Ak nájdete nejakú novú, ktorá tu nie je, neváhajte a napíšte.

V celom seriáli
Úmyselná "chyba": Hoci sa po stanici pohybuje v ochrannom obleku voľne, nikdy nevidno Kosha prechádzať cez dvere. Priblíži sa k dverám ale potom sa zrazu objaví na druhej strane. Dôvod: pri bližšom pohľade si uvedomíte, že kostým je príliš veľký a do žiadnych dverí na scéne sa nevojde, čiže v skutočnosti by postava nikdy nebola schopná pohybovať sa po stanici.

1x04 - Infekcia
Viditeľná osoba/vybavenie: Keď Ikarran hodí Sinclaira do kopy nákladných škatúľ, je na krátko vidno tvár veliteľovho kaskadéra.

Náväzná: Keď sa bytosť sama zničí a spadne na zem, jej hlava smeruje doľava (od kamery), ale keď Sinclair sleduje jej spätnú premenu na človeka, mieri hlava doprava (ku kamere).

1x05 - Parlament snov
Náväzná: Ironheart si pri príchode do bytu naleje trochu vody do pohára. Keď je o niekoľko sekúnd pohár zasiahnutý Ironheartovým otrasom mysle, je prázdny.

1x08 - A obloha je plná hviezd
Odhaľujúca: V Sinclairovej hlave, tesne po tom ako rytier zastrelí falošného Garibaldiho, skloní zbraň a hlaveň nakrátko zasvieti na červeno. Herec očividne neúmyselne stlačil spúšť, čím sa rozsvietilo svetlo, ktoré CGI tím neskôr správne upravuje. Všimnite si, že po výstrele nesvieti hlaveň, pretože nie je pred sklonením osvetlená.

1x13 - Znamenia a predtuchy
Faktická chyba: Podľa údajov z počítačov na začiatku epizódy je 3. august 2258 streda, ale podľa kalendára je to štvrtok.

2x01 - Východisko
Faktická chyba: Sheridan hovoril o tom, že večeral s dalajlámom. Avšak budhisti podľa zásad svojej viery nevečerajú.

2x08 - Naháňačka v temnote
Náväzná: Než sa Talii úspešne podarí pohnúť pomocou telekinézy mincou, medzi zábermi sa minca prevráti, z rubu na líc.

Viditeľná osoba/vybavenie: V scéne, kedy Sheridan a Delennovou večerajú, je v hornej časti záberu vidieť mikrofón.

2x10 - Šlapáci
Náväzná: Zatiaľ čo stojí v pozore a hlavný rotmajster reve na jej jednotku kvôli bitke, Dodgerine vlasy sa menia vždy keď sa zmení uhol záberu. Jej ofina je delená, potom spojená a potom zase delená.

2x13 - Lovec, korisť
Faktická chyba: Keď sú staničné skenery nastavené hľadať Dr. Jacobsa, na displeji vidno "Dr. Evert Jacoby", nie "Dr. Everett Jacobs".

2x16 - Tiene z planéty Z'Ha'Dum
Náväzná: Keď vidíte Mordenom obrázok na obrazovke pred znelkou, usmieva sa, ale po skončení znelky je v inej pozícii a neusmieva sa.

Úmyselná "chyba": V tejto epizóde umožnila Sheridanovi vidieť Tiene jednoduchá modulácia svetelného spektra. Ale pretože sa J. Michael Straczynski rozhodol, že to bolo "príliš jednoduché", technika bola v ďalších epizódach "naschvál" zabudnutá.

2x17 - Nože
Náväzná: V epizóde "Babylon na druhú" trvala cesta z Babylonu 5 do Sektoru 14 niekoľko hodín. V tejto epizóde sa tam dostali Sheridan a Garibaldi za niekoľko minút.

3x21 - Tanec Tieňov
Odhaľujúca: Keď je v Podpalubí napadnutý, je Dr. Franklin ukázaný proti priečke/stene, ktorá sa po jeho náraze pohne.

4x09 - Zmierenie
Náväzná: Počas svojho pobytu v komnate "snívania" sa Delennin účes nad čelom medzi zábermi niekoľkokrát zmení.

4x17 - Tvár nepriateľa
Viditeľná osoba/vybavenie: Keď je Sheridan v bare na Marse napadnutý, prerušované svetlá v jednom okamžiku vrhajú na stenu za hercami tieň kamery.

5x01 - Nekompromisne
Náväzná: Na bezpečnostnom stretnutí, hneď ako kapitánka Lochlyová povie "Súhlasím so Sheridanom", je ukázaná v dlhom zábere ako si narovnáva ruky a vykračuje vpred. Kamera sa pohne k nej na blízky záber a opäť ju vidno ako si narovnáva ruky a vykračuje vpred.

5x09 - V krajine slepých
Náväzná: Na Centauri Prime má Londo audienciu u šialeného Regenta. Na začiatku záberu má blábolajúci Regent obe ruky pri tvári. V nasledujúcom, v uhle obrátenom zábere, má ruky dolu pozdĺž tela. V ďalšom zábere ich má opäť hore.

5x13 - Zbor je matka, Zbor je otec
Faktická chyba: Bester zdvihne pokrývku zo zakrvavenej mŕtvoly Harrisovho spolubývajúceho. Muž nebol mŕtvy dosť dlho na to, aby krv zaschla, takže na spodnej časti pokrývky by mali byť krvavé škvrny - ale tu po nich niet ani stopy.

5x18 - Pád Centauri Prime
Chyba postavy: Celú túto a predchádzajúcu epizódu vyslovuje centaurský Regent zle meno svojej vlastnej planéty ako "Centuri". Až keď umiera, tak ho konečne povie správne "Centauri".

↑ Hore