Chyby v seriáli

Zoznam ch├Żb od fan├║┼íikov. Ak n├íjdete nejak├║ nov├║, ktor├í tu nie je, nev├íhajte a nap├ş┼íte.

V celom seriáli
├Ümyseln├í "chyba": Hoci sa po stanici pohybuje v ochrannom obleku vo─żne, nikdy nevidno Kosha prech├ídza┼ą cez dvere. Pribl├ş┼żi sa k dver├ím ale potom sa zrazu objav├ş na druhej strane. D├┤vod: pri bli┼ż┼íom poh─żade si uvedom├şte, ┼że kost├Żm je pr├şli┼í ve─żk├Ż a do ┼żiadnych dver├ş na sc├ęne sa nevojde, ─Źi┼że v skuto─Źnosti by postava nikdy nebola schopn├í pohybova┼ą sa po stanici.

1x04 - Infekcia
Vidite─żn├í osoba/vybavenie: Ke─Ć Ikarran hod├ş Sinclaira do kopy n├íkladn├Żch ┼íkat├║─ż, je na kr├ítko vidno tv├ír velite─żovho kaskad├ęra.

N├ív├Ązn├í: Ke─Ć sa bytos┼ą sama zni─Ź├ş a spadne na zem, jej hlava smeruje do─żava (od kamery), ale ke─Ć Sinclair sleduje jej sp├Ątn├║ premenu na ─Źloveka, mieri hlava doprava (ku kamere).

1x05 - Parlament snov
N├ív├Ązn├í: Ironheart si pri pr├şchode do bytu naleje trochu vody do poh├íra. Ke─Ć je o nieko─żko sek├║nd poh├ír zasiahnut├Ż Ironheartov├Żm otrasom mysle, je pr├ízdny.

1x08 - A obloha je plná hviezd
Odha─żuj├║ca: V Sinclairovej hlave, tesne po tom ako rytier zastrel├ş falo┼ín├ęho Garibaldiho, sklon├ş zbra┼ł a hlave┼ł nakr├ítko zasvieti na ─Źerveno. Herec o─Źividne ne├║myselne stla─Źil sp├║┼í┼ą, ─Ź├şm sa rozsvietilo svetlo, ktor├ę CGI t├şm nesk├┤r spr├ívne upravuje. V┼íimnite si, ┼że po v├Żstrele nesvieti hlave┼ł, preto┼że nie je pred sklonen├şm osvetlen├í.

1x13 - Znamenia a predtuchy
Faktick├í chyba: Pod─ża ├║dajov z po─Ź├şta─Źov na za─Źiatku epiz├│dy je 3. august 2258 streda, ale pod─ża kalend├íra je to ┼ítvrtok.

2x01 - V├Żchodisko
Faktick├í chyba: Sheridan hovoril o tom, ┼że ve─Źeral s dalajl├ímom. Av┼íak budhisti pod─ża z├ísad svojej viery neve─Źeraj├║.

2x08 - Nah├í┼ła─Źka v temnote
N├ív├Ązn├í: Ne┼ż sa Talii ├║spe┼íne podar├ş pohn├║┼ą pomocou telekin├ęzy mincou, medzi z├íbermi sa minca prevr├íti, z rubu na l├şc.

Vidite─żn├í osoba/vybavenie: V sc├ęne, kedy Sheridan a Delennovou ve─Źeraj├║, je v hornej ─Źasti z├íberu vidie┼ą mikrof├│n.

2x10 - Šlapáci
N├ív├Ązn├í: Zatia─ż ─Źo stoj├ş v pozore a hlavn├Ż rotmajster reve na jej jednotku kv├┤li bitke, Dodgerine vlasy sa menia v┼żdy ke─Ć sa zmen├ş uhol z├íberu. Jej ofina je delen├í, potom spojen├í a potom zase delen├í.

2x13 - Lovec, koris┼ą
Faktick├í chyba: Ke─Ć s├║ stani─Źn├ę skenery nastaven├ę h─żada┼ą Dr. Jacobsa, na displeji vidno "Dr. Evert Jacoby", nie "Dr. Everett Jacobs".

2x16 - Tiene z plan├ęty Z'Ha'Dum
N├ív├Ązn├í: Ke─Ć vid├şte Mordenom obr├ízok na obrazovke pred znelkou, usmieva sa, ale po skon─Źen├ş znelky je v inej poz├şcii a neusmieva sa.

├Ümyseln├í "chyba": V tejto epiz├│de umo┼żnila Sheridanovi vidie┼ą Tiene jednoduch├í modul├ícia sveteln├ęho spektra. Ale preto┼że sa J. Michael Straczynski rozhodol, ┼że to bolo "pr├şli┼í jednoduch├ę", technika bola v ─Ćal┼í├şch epiz├│dach "naschv├íl" zabudnut├í.

2x17 - No┼że
N├ív├Ązn├í: V epiz├│de "Babylon na druh├║" trvala cesta z Babylonu 5 do Sektoru 14 nieko─żko hod├şn. V tejto epiz├│de sa tam dostali Sheridan a Garibaldi za nieko─żko min├║t.

3x21 - Tanec Tie┼łov
Odha─żuj├║ca: Ke─Ć je v Podpalub├ş napadnut├Ż, je Dr. Franklin uk├ízan├Ż proti prie─Źke/stene, ktor├í sa po jeho n├íraze pohne.

4x09 - Zmierenie
N├ív├Ązn├í: Po─Źas svojho pobytu v komnate "sn├şvania" sa Delennin ├║─Źes nad ─Źelom medzi z├íbermi nieko─żkokr├ít zmen├ş.

4x17 - Tv├ír nepriate─ża
Vidite─żn├í osoba/vybavenie: Ke─Ć je Sheridan v bare na Marse napadnut├Ż, preru┼íovan├ę svetl├í v jednom okam┼żiku vrhaj├║ na stenu za hercami tie┼ł kamery.

5x01 - Nekompromisne
N├ív├Ązn├í: Na bezpe─Źnostnom stretnut├ş, hne─Ć ako kapit├ínka Lochlyov├í povie "S├║hlas├şm so Sheridanom", je uk├ízan├í v dlhom z├íbere ako si narovn├íva ruky a vykra─Źuje vpred. Kamera sa pohne k nej na bl├şzky z├íber a op├Ą┼ą ju vidno ako si narovn├íva ruky a vykra─Źuje vpred.

5x09 - V krajine slep├Żch
N├ív├Ązn├í: Na Centauri Prime m├í Londo audienciu u ┼íialen├ęho Regenta. Na za─Źiatku z├íberu m├í bl├íbolaj├║ci Regent obe ruky pri tv├íri. V nasleduj├║com, v uhle obr├ítenom z├íbere, m├í ruky dolu pozd─║┼ż tela. V ─Ćal┼íom z├íbere ich m├í op├Ą┼ą hore.

5x13 - Zbor je matka, Zbor je otec
Faktick├í chyba: Bester zdvihne pokr├Żvku zo zakrvavenej m┼Ľtvoly Harrisovho spolub├Żvaj├║ceho. Mu┼ż nebol m┼Ľtvy dos┼ą dlho na to, aby krv zaschla, tak┼że na spodnej ─Źasti pokr├Żvky by mali by┼ą krvav├ę ┼íkvrny - ale tu po nich niet ani stopy.

5x18 - Pád Centauri Prime
Chyba postavy: Cel├║ t├║to a predch├ídzaj├║cu epiz├│du vyslovuje centaursk├Ż Regent zle meno svojej vlastnej plan├ęty ako "Centuri". A┼ż ke─Ć umiera, tak ho kone─Źne povie spr├ívne "Centauri".

↑ Hore