Projektilové zbrane

TYP Fúzne rakety
VÝKON premenlivý
POPIS Fúzne rakety a/alebo bomby sú nukleárne zbrane používané mnohými mladšími rasami. Pretože fúzne bomby neprodukujú masívnu radiáciu štiepnych zbraní ako plutóniové nukleárne bomby dvadsiateho storočia, fúzne bomby sa ideálne hodia na použitie proti nepriateľským cieľom vo vesmíre i na planéte.

Neprítomnosť zvyškovej radiácie nespôsobuje dlhodobé rádioaktívne poškodenie životného prostredia a tiež nenúti lode manévrovať pri súbojoch okolo žeravých rádioaktívnych oblastí. Keď sa fúzne bomby použijú k planetárnemu bombardovaniu, neprítomnosť zvyškovej radiácie umožní mariňákom pristáť a rýchlo obsadiť územie bez strachu z ohrozenia jediného života v dôsledku choroby z ožiarenia.

Rovnako ako jadrové zariadenia, líšia sa i fúzne zbrane v sile v závislosti na ich hlavici. V priemere má väčšina fúznych rakiet ničivú silu 20 megaton a viac.
 
TYP Energetické míny
VÝKON premenlivý
POPIS Typ antihmotových zbraní používaných Centaurmi i Narnmi. Energetické míny sú typom rakiet nesúcich "fľašu" protónov a antiprotónov. Keď dosiahnu cieľ (alebo naopak), magnetické pole oddeľujúce tieto častice sa rozpadne a protóny a antiprotóny sa za vzniku silnej explózie navzájom vyanulujú. Priemerný výkon tohto typu zbrane je 30 megaton a viac.
 
TYP Rail guny
VÝKON premenlivý
POPIS Rail guny sú používané Pozemskou alianciou od začiatku 21. storočia. Táto zbraň používa elektromagnetické polia k vystreleniu hliníkových projektilov pri polovičnej rýchlosti svetla. Tento typ projektilových zbraní je preslávený kvôli svojej schopnosti preraziť cez alebo vážne poškodiť trup nepriateľskej lode a je jednoduchší na údržbu a spotrebuje menej energie než laserové alebo lúčové zbrane.
↑ Hore