Datakry┼ít├í─ż

Datacrystal

Trieda:
d├ítov├Ż pam├Ą┼ąov├Ż kry┼ít├íl
Typ:
holografick├Ż
D─║┼żka:
3,2 cm [priemerne]
Hmotnos┼ą:
30 gramov [?]
Energetick├Ż zdroj:
N/A
V├Żdr┼ż:
500 rokov
zvl├í┼ítne zabezpe─Źenie:
holografick├ę k├│dovanie

D├ítov├ę kry┼ít├íly (datakry┼ít├íly) s├║ hlavnou pam├Ą┼ąovou jednotkou pou┼ż├şvanou v medzihviezdnom obchode a pri kon┼ítrukcii v┼íetk├Żch hlavn├Żch po─Ź├şta─Źov├Żch syst├ęmov. D├ítov├ę kry┼ít├íly s├║ vytv├íran├ę v prostred├ş s nulovou gravit├íciou a pracuj├║ na z├íklade oh├Żbania a l├ímania svetla, ktor├ę je smerovan├ę cez kry┼ít├íl pou┼ż├şvaj├║ci cel├║ s├ęriu laserov.

Tento syst├ęm vytv├íra komplexn├ę holografick├ę d├ítov├ę vzorce, ktor├ę oh├Żbaj├║ a skres─żuj├║ svetlo aby napodobnili obr├ízky a inform├ície v matematickej forme. Tieto sveteln├ę vzorce s├║ potom spr├şstupnen├ę a dek├│dovan├ę holografick├Żm po─Ź├şta─Źov├Żm syst├ęmom. Inform├ícia je v skuto─Źnosti ulo┼żen├í v datakry┼í├íli modifikovan├şm fyzickej formy kry┼ít├ílu na molekul├írnej ├║rovni.

Napriek ich krehk├ęmu zov┼łaj┼íku, datakry┼ít├íly s├║ tvrd┼íie ne┼ż diamanty a maj├║ tepeln├║ disperzn├║ schopnos┼ą, ktor├í im umo┼ż┼łuje fungovanie v takmer ka┼żdej teplote alebo prostred├ş, s d├ítovou kapacitou viac ne┼ż 500 000 terabytov a prenosovou r├Żchlos┼ąou 50 gigabytov za milisekundu. To je tie┼ż d├┤vod, pre─Źo v├Ą─Ź┼íina syst├ęmov pou┼ż├şva kry┼ítalicko/holografick├ę d├ítov├ę syst├ęmy.

↑ Hore