Komunikátor

Palm link

Trieda:
komunik├ítor Pozemsk├Żch s├şl
Typ:
dla┼łov├Ż komunik├ítor Mk.II
D─║┼żka:
5 cm
Hmotnos┼ą:
12 gramov
Energetick├Ż zdroj:
2 f├║zne bat├ęrie
V├Żdr┼ż:
6 rokov
zvl├í┼ítne zabezpe─Źenie:
molekul├írne k├│dovan├ę sp├íjanie

Komunik├ítor je ┼ítandardn├ę osobn├ę komunika─Źn├ę zariadenie pou┼ż├şvan├ę od roku 2250 v┼íetk├Żm vojensk├Żm person├ílom Pozemsk├Żch s├şl a civiln├Żmi osobami pracuj├║cimi na vojenskej z├íkladni Pozemskej aliancie. Komunik├ítor umo┼ż┼łuje person├ílu Pozemsk├Żch s├şl hlasov├ę pripojenie sa k v┼íetk├Żm komunika─Źn├Żm sie┼ąam (vo vn├║tri i mimo zariadenia) a po─Ź├şta─Źov├Żm/bezpe─Źnostn├Żm syst├ęmom, ─Źi u┼ż z paluby vesm├şrnej stanice, kol├│nie, z├íkladne alebo vesm├şrnej lodi.

Prij├şmac├ş sign├íl je k├│dovan├Ż a izolovan├Ż na ┼ípecifick├ę syst├ęmy, aby sa zabr├ínilo hacknutiu sign├ílu a jednotliv├Ż komunik├ítor m├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż jedinou osobou. Ochrana proti kr├íde┼żi zah┼Ľ┼ła molekul├írne sp├íjanie, DNA k├│dovan├Ż povrch, ktor├Żm sa komunik├ítor prilo┼ż├ş na ko┼żu a tak sa prilep├ş. To zaru─Źuje, ┼że len ur─Źit├í osoba m├┤┼że pou┼ż├şva┼ą konkr├ętny komunik├ítor.

Komunik├ítory tie┼ż umo┼ż┼łuj├║ pr├şstup do tajn├ęho bezpe─Źnostn├ęho syst├ęmu, hlasov├ęho po─Ź├şta─Źa, kontroly z├íkladn├Żch syst├ęmov a m├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż na lokalizovanie/vystopovanie zranenej osoby. Komunik├ítor obsahuje takmer 7 terabytov inform├íci├ş, napr├şklad inform├ície o u┼ż├şvate─żovi, vr├ítane molekul├írneho/DNA k├│dovacieho syst├ęmu, pr├íve tak aj inform├ície o u┼ż├şvate─żovi z takzvanej "psej zn├ímky".

Komunik├ítory obsahuj├║ plazmov├║ elektrick├║ bat├ęriu s v├Żdr┼żou 6 rokov, 6000 MHz nanoprocesor, infra─Źerven├Ż vysiela─Ź-prij├şma─Ź schopn├Ż prenosu na r├┤znych frekvenci├ích v rozsahu od star├ęho r├ídia po vysokofrekven─Źn├║ mikrovln├║ komunik├íciu. Komunik├ítor pou┼ż├şva reproduktor v tekutej forme s mikrof├│nom, ktor├Ż m├┤┼że by┼ą aktivovan├Ż bu─Ć len hlasom alebo cez dotykov├ę kl├ívesy.

Ak je komunik├ítor ukradnut├Ż, je takmer nemo┼żn├ę ho hackn├║┼ą a to v─Ćaka zabudovan├Żm vn├║torn├Żm bezpe─Źnostn├Żm syst├ęmom a kv├┤li tomu, ┼że na to potrebujete ve─żmi jemn├ę a presn├ę technick├ę vybavenie. Hoci je extr├ęmne ┼ąa┼żk├ę komunik├ítor hackn├║┼ą, nie je to nemo┼żn├ę a person├íl Pozemsk├Żch s├şl by mal ukradnut├Ż komunik├ítor okam┼żite ohl├ísi┼ą pr├şslu┼ínej osobe.

↑ Hore