Evolúcia Omegy !!!chýba obrázok 02 v odkaze

Úvodný obrázok
(Špeciálne poďakovanie patrí Isoephovi za tieto obrázky)

V televíznom filme "In the Beginning" boli fanúšikovia svedkom vojny, o ktorej sa často hovorilo, ale nič z nej nevidelo - Pozemsko-Minbarijskej vojny. Nanešťastie, niekoľko udalostí odohrávajúcich sa v tomto filme spôsobili záujem fanúšikov, najmä objavenie sa troch torpédoborcov triedy Omega TRI ROKY pred jeho oficiálnym uvedením. Hoci sa JMS a členovia Netter Digital snažili rýchlo vystrihnúť tak veľa príkladov Omegy, koľko bolo možné, niektoré, bohužiaľ vynechali a vytvorili tak hlavolam pre mnoho fanúšikov.

V bitke o Vegu, ako je zobrazená v "In the Beginning", môžeme vidieť päť bojových lodí, ktorých tvar je zhodný s torpédoborcami triedy Omega. Najskôr začneme analyzovaním a dokazovaním, že tieto Omegy boli prítomné počas bitky.

Toto všetko bohužiaľ nevysvetľuje, prečo sa tam Omegy objavili, keď všetky dialógy poukazujú na to, že Omegy neopustili výrobné doky pred skončením Pozemsko-Minbarijskej vojny, ako poznamenal John Sheridan v epizóde "An Now for a Word".

Po mnohých verejných debatách si fanúšikovia odôvodnili túto nezrovnalosť teóriou, podľa ktorej NIE SÚ tieto lode torpédoborcami triedy Omega, ale skôr modifikované dreadnoughty triedy Nova. Táto teória nie je neodôvodniteľná. Koniec koncov, USS Midway, stará lietadlová loď z druhej svetovej vojny, bola použitá na testovanie nových technológií a bola pretvorená na modernú lietadlovú loď, s uzavretým predkom, hranatou letovou palubou a hydraulickými katapultmi. Všetky tieto modifikácie viedli k vytvoreniu triedy lietadlových lodí Forestal.

Teda bojové lode typu Omega videné v televíznom filme "In the Beginning" boli v skutočnosti krížniky triedy Nova-X, veľmi modifikované staršie dreadnoughty, ktoré mohli plniť úlohu predchodcu torpédoborca triedy Omega.

↑ Hore