Technológia štítov

Rasa známa ako "Abbai" má podľa Príručky B5 a RPG hier vychyľovacie štíty. Abbai boli schopní používať hyperpriestor už pred 800 rokmi a keďže sú mierumilovní, vyvinuli zbrane, ktoré nezabíjajú a ktoré zahŕňajú tiež planetárny vychyľovací štít. Domnievame sa, že Minbariovia a starobylé rasy ako Tiene a Vorloni majú tiež nejaký druh štítovej technológie.

V epizódach "War Without End" sme mohli vidieť, že lode Whitestar majú nejaký druh štítu, takisto aj Tiene a Vorloni, ako sme mohli vidieť v epizóde "Interludes and Examinations" (zdá sa, že vorlonské lode rozptyľujú lúč Tieňov okolo a preč od ich lodí; vorlonské lode boli tiež videné, ako blokujú a vychyľujú preč prichádzajúcu streľbu). Štít používaný tými rasami, ktoré vlastnia túto technológiu, ho považujú jednoducho za ďalšiu úroveň obrany, a nie za "jedinú" obranu a štíty sa zdajú byť v podstate oveľa pasívnejšie než energetická stena/bublina predvedené v Star Wars a Star Treku.

DOPLNOK: Rozbor scén z týchto epizód možno nájsť tu.

Štít Whitestar Štít BattleCrabu Štít vorlonského krížnika

Zdá sa, že typická štítova technológia v Babylone 5 funguje tak, že láme energiu/hmotu okolo lode, namiesto jej zastavovania, blokovania alebo vychyľovania preč. Jedinou rasou "videnou" používať štíty, ktoré blokujú/vychyľujú, boli votrelci z "Tretieho priestoru". Mali by sme poznamenať, že energetické štíty v B5 sú používané na úkor hrúbky ťažkého panciera, ako je uvedené v Príručke B5 od Sierry a RPG hrách, ktoré sú jedinými dostupnými zdrojmi, čo sa týka tejto otázky.

↑ Hore