Drazijská stíhačka triedy Sky Serpent

Sky Serpant Fighter

Trieda:
Sky Serpent
Typ:
ťažký stíhač
Dĺžka:
15,3 m
Hmotnosť:
30 metrických ton
Energetický zdroj:
fúzne batérie
Výdrž:
20 minút (max výkon)
Akcelerácia:
1 km/s2
Posádka:
1 pilot
Obratnosť:
trieda B
Zbraňový systém:
2 pulzné kanóny
Obranný systém:
6 cm hrubý pancier

Pravdepodobne najsilnejšej stíhačke Ligy nezávislých svetov, Drazijskému Sky Serpentu, pripisujú zmenu pohľadu mnohých rás na stavbu stíhačky. Až do prvého vystúpenia Sky Serpentu sa pri stavbe stíhačiek väčšina rás držala centaurskej zásady - ľahké, rýchle a obratné; stavané k obrane bojových lodí pred obratnejšími plavidlami a malými krížnikmi. Sky Serpent toto všetko zmenil.

Postavený špeciálne na rozdrvenie Sentri v hrubej palebnej sile a prekonanie ľahkej centaurskej stíhačky v dlhotrvajúcom boji, Sky Serpent dokazuje, že ťažká stíhačka môže v skutočnosti vyvrátiť centaurskú teóriu, že rýchlosť a obratnosť sú kľúč k vesmírnym bitkám stíhačiek.

Hoci trpeli niekoľkými počiatočnými dizajnérskymi chybami (ktoré boli odvtedy odstránené), drazijský koncept sa rýchlo stal medzi ostatnými rasami populárny a Narni i Pozemšťania prevzali svoje podnety od Draziov.

Hoci nie sú Sky Serpenty tak pružné alebo tak ťažko vyzbrojené ako narnský ťažký stíhač Frazi alebo Pozemská Starfury, Sky Serpent je sila, ktorú treba na bojovom poli brať do úvahy a môže ľahko odolať priamemu útoku ostatných ťažko vyzbrojených stíhačiek. Navyše sú Drazi o odolnosti svojich stíhačiek tak presvedčení, že ich Sky Serpent nie je ani vybavený katapultačným systémom - čo znamená, že drazijský pilot bude bojovať až do krutého konce.

↑ Hore