Ľahký stíhač Zephyr 109

Light Fighter Zephyr 109

Trieda:
Zephyr 109
Typ:
ľahký stíhač / interceptor
Dĺžka:
16 m
Hmotnosť:
32 metrických ton
Energetický zdroj:
2 fúzne batérie
Výdrž:
1,4 hod (štandardne)
Akcelerácia:
0,5 km/s
Posádka:
1 pilot
Obratnosť:
trieda C
Zbraňový systém:
2 42mm plazmové kanóny
6 rakiet
Obranný systém:
2,0 cm opancierovaného trupu

Tento delta-krídlový atmosferický vesmírny stíhač bol kedysi v službách Belt Aliancie, ako zastaralá koloniálna obranná sila k podpore Pozemských kolónií v systéme Orion. Vytvorený len pre obranné účely, bol stíhač triedy Zephyr pôvodne používaný len k chytaniu podozrivých podvodníkov, pirátov a lodí, ktoré sa snažili vyhnúť plateniu poplatkov za používanie skokových brán. Nanešťastie sa tento malý univerzálny stíhač stal zbraňou, ktorú si vybrali piráti a bolo upravené i pre boj.

Lacná stavba a ľahká údržba, je Zephyr efektívnym ľahkým stíhačom, ktorý je neustále používaný všetkými formami galaktických zločincov, ktorých korisťou sú slabé a bezbranné lode. Našťastie, v porovnaní so skutočnými stíhačkami používanými Narnami, Centaurami, Pozemskou alianciou a Minbarmi, je Zephyr skôr otravný, pretože jeho tenký pancier a ľahké zbrane sa nemôžu porovnávať so stíhačkami používanými spomenutými rasami.

K manévrovaniu vo vesmíre používa Zephyr manévrovacie trysky plazmového základu umiestené na okrajoch deltovitých krídiel. Zbrane Zephyru sa skladajú z dvoch pulzných kanónov, slabšieho predchodcu moderných pulzných kanónov, s energetickým výkonom 30 megajoulov. Pretože bol ale Zephyr navrhnutý pre let v atmosfére, sú jeho krídla najzraniteľnejší cieľ. Jeden presný zásah do jedného z palivom naplnených krídiel dáva pilotovi veľmi malú šancu na prežitie.

↑ Hore