Ostatné lode

V univerze Babylonu 5 možno nájsť tiež lode, ktoré sa na obrazovkách neobjavili, ale sú spomenúté v rôznych príbehoch či hrách.

Zásobovacia loď Arcismus

Žiadna z týchto lodí sa nedostala do priameho boja, na to je Arcismus slabo vyzbrojený. Avšak pre Režim je veľmi dôležitý, zastáva úlohu hlavného zásobovacieho plavidla na narnské kolónie, základne a vojenské lode. Arcismus sa často presúva cez nepriateľské územie. Hoci je slabo vyzbrojený, má špeciálnu zbraň jedinečne sa hodiacu jeho úlohe - výbušný lúč. Magneticky chránený fúzny pulz nespôsobuje zasiahnutému cieľu žiadnu škodu, ale spôsobuje rovnaký efekt ako ťažká energetická mína.

Raketová fregata Dag'Kar

Dag'Kar Missile Frigate

Loď s neuveriteľne ničivým potenciálom sa málokedy vracia z veľkých bojov a je považovaná za druhú najdrahšiu loď v námorníctve Režimu kvôli vysokému percentu opotrebenia. Dôvod, prečo sa málokedy vracia je, že na neho nepriatelia zahája paľbu hneď ako ho uvidia, aj keď su nablízku bližšie alebo cennejšie ciele. Ak by totiž dali Dag'Karu príležitosť spustiť paľbu, zasypal by ich neuveriteľným množstvom rakiet. Sila jeho salvy je taká veľká, že žiadna loď flotily akejkoľvek mladšej rasy nemôže ignorovať jeho ničivý potenciál.

Hliadkovací krížnik G'Karith

G'Karith Patrol Cruiser

Tieto ľahké bojové lode môžu byť veľmi nebezpečné, ak sa pohybujú v dvojici alebo trojici. Ich nosnosť stíhačiek a náležitá zbraňová výbava ho predurčujú na hliadkové plavidlo systému. Väčšina vonkajších svetov Narnského režimu má aspoň jeden G'Karith v obrane, dokonca aj keď sa obranná skupina mení alebo je poslaná na nejakú misiu. Takticky navrhnutý krížnik sa môže postaviť aj ťažším lodiam, ale v takom boji nevydrží príliš dlho.

Stredný stíhač Gorith

Stíhačk strednej triedy s dlhým služobným záznamom. Gorith sa používa len preto, lebo stíhačky triedy Frazi sú oveľa drahšie na údržbu a nestali sa štandardom na každej lodi flotily. Hoci je Gorith solídne navrhnutý a dostatočne schopný splniť rozkazy, Frazi majú väčšiu palebnú silu a takmer sa mu môžu rovnať v celkovej rýchlosti. Oproti tomu Gorith exceluje v manévrovateľnosti. Keď sa ocitne voči svojmu najčastejšiemu protivníkovi - centaurskej stíhačke Sentri - prekonáva ju Gorith takmer v každej oblasti.

Útočný krížnik G'Quonth

Smrtiaca varianta krížnika G'Quan postavená na rovnakom trupe je navrhnutá čisto kvôli palebnej sile. Jej hangáry boli odstránené aby uvoľnili miesto generátorom potrebným na napájanie dvoch dodatočných hlavných laserových kanónov. S vymenenými iónovými torpédami za energetické míny môže byť úvodná paľba G'Quontha zničujúca pre takmer každého protivníka v jeho línii paľby. Jeho výskyt v narnskej flotile nie je bežný, hlavne kvôli cene dodatočnej výbavy a tiež kvôli faktu, že nemôže v čase núdze slúžiť ako nosič.

Bojový torpédoborec Ka'Toc

Ka'Toc Battle Destroyer

Smrtiace plavidlo postavené za jediným účelom - nájsť a zničiť nepriateľské lode. Nie je to nosič, ani eskortná a ani transportná loď, hoci môže do určitej miery zastať všetky tieto úlohy. Najlepšie je v tom, kvôli čomu ho postavili, Kha'Ri to vie a posielaho na takého úlohy tak často ako je to možné. Môže niesť v prípade núdze šesť stíhačiek, zostať vo veľkom boji dostatočne dlho a stále má šancu prežiť ho. Ale jeho nedostatkom je neprítomnosť skokových motorov, čo ho robí v otázke mobility závislým na ostatných lodiach alebo skokových bránach.

Torpédoborec Rongoth

Torpédoborec Rongoth je cennou súčasťou taktickej flotily Narnského režimu kvôli jeho ťažkej výzbroji a efektívnosti, s akou plní svoje primárne úlohy. Má dlhú históriu spoľahlivej služby a hoci dizajn zastaráva, k zastaralému má stále ďaleko. Jeho trup bol od jeho nasadenia skúšobným pre mnoho zbraňových systémov, ale jeho originálne usporiadanie sa nezmenilo. Kha'Ri nemení úspešné kombinácie a Rongoth sa osvedčil v stovkách bojov.

Policajný čln Sho'Kos

Veľmi efektívne ľahké prieskumné plavidlo vybavené silnou senzorovou výbavou. Je jedným z najlepších pozorovacích lodí narnskej flotily. Nanešťastie ľahké pancierovanie a zbrane robia z Sho'Kos ľahký cieľ pre nepriateľské lode a musia byť preto vždy dobre chránené. Preto je pre ne veľmi riskantné operovať osamote. Ich dizajn je preto predurčený na ľahké využívanie a neustále testovanie vylepšení.

Obranný satelit T'Gan

Tento orbitálny satelit je bežne používaný na zablokovaných planétách alebo menších základňách s malou strategickou hodnotou. Satelit môže byť nastavený na automatické sledovanie a napádanie cieľov, ktoré neodpovedajú na pozdrav bezpečnostným kódom. Za normálnych okolností sú satelity riadené jediným narnským vojakom na zaistenie hladkého fungovania. Toto zaradenie je považované za najhoršiu službu jedinca, akú možno dostať a mnoho vojakov ju považuje za urážku ich cti a schopností.

Fregata Thentus

Vždy spoľahlivá fregata triedy Thentus slúži Narnom už od dôb, kedy začali objavovať vesmír. Bola postavená, aby nahradila prvé bojové lode. Je jednou z prvých, ktorá používa centaurskú technológiu bez jej umiestnenia do centaurského trupu. Značne vylepšená oproti lodiam, ktoré nahradila, Thentus je už zastaralá a málokedy sa používa na niečo vážnejšie než podpora v boji proti stíhačkám alebo hliadkovanie v menších sústavách. Má svoju úlohu aj v ozajstnom boji, ale len ako palebná podpora alebo čistenie.

Diaľkový torpédoborec Var'Nic

Pravá lovecká/zabijácka loď narnskej flotily. Torpédoborec triedy Var'Nic je smrtiaca loď so schopnosťou skočiť do systému, rýchlo nájsť cieľovú bojovú loď a napadnúť ju dostatočnou palebnou silou v každom taktickom ohľade. V boji jeden na jedného môže Var'Nic reálne a spoľahlivo poraziť loď rovnakej triedy alebo menšiu a spôsobiť dostatočné poškodenie väčšej lodi. Efektívnejšia než ostatné lode, Var'Nic je skalpelom Režimu.

↑ Hore