Ťažká stíhačka triedy Frazi

Frazi Heavy Fighter

Trieda:
Frazi
Typ:
ťažká stíhačka
Dĺžka:
15,8 metrov
Hmotnosť:
22 metrických ton
Energetický zdroj:
2 fúzne batérie
Výdrž:
2 hodiny [štandardne]
Akcelerácia:
0.5 km/s
Posádka:
1 - pilot
Obratnosť:
trieda B
Zbraňový systém:
2 52mm Pulzné kanóny
4 rakety
Obranný systém:
4,1 cm vystuženého panciera
Stíhačky Frazi unikajú zo Z'Ha'Dumu
Stíhačky Frazi unikajú zo Z'Ha'Dumu
Narnská ťažká stíhačka Frazi je jednopilotná útočná loď dlhá 15.8 metrov. Tieto lode sú vyzbrojené dvoma jednosmernými pulznými výbojovými kanónmi (ktoré sú o stupeň lepšie než zbrane používané na stíhačkách Pozemskej aliancie), môžu niesť až štyri rakety a lietať v atmosfére ako aj vo vzduchoprázdnom vesmíre. V súčasnosti je Frazi hlavnou stíhačkou Narnského režimu.
Frazi stíhačky opúšťajú doky
Frazi stíhačky opúšťajú doky
Tieto lode sú napájané dvoma fúznymi batériami s celkovým energetickým výkonom 400 megawattov a majú dva iónové motory s maximálnym ťahom 790,000 Chothov (maximálny trvalý ťah je 0.5 km/s). Na rozdiel od pozemskej Starfury sú kokpity narnských stíhačiek natlakované a piloti nenosia žiadny druh vesmírneho/tlakového obleku. To podľa všetkého znamená, že Narni znesú fyzické preťaženie boja v nulovej gravitácii a vysoké G-sily oveľa lepšie než ľudia.

Hoci je narnská stíhačka celkom schopná a Frazi je v súčasnosti najlepšou stíhačkou v narnskej armáde, nie je ani zďaleka tak dobre vyzbrojená ani ovládateľná ako pozemské Starfury alebo Thunderbolt. V skutočnosti vydrží Starfury niekoľko priamych zásahov z narnských dvoch 20 megawattových pulzných výbojových zbraní, pričom Starfury môže zničiť narnskú stíhačku jediným výstrelom zo štyroch 80 megawattových kanónov. Treba však poznamenať, že narnské stíhačky nesú štandardne štyri fúzne rakety, čo im poskytuje potrebnú výhodu na boj so stíhačkami ktorejkoľvek rasy.

Stíhačky Frazi sprevádzajú krížnik G'Quan
Stíhačky Frazi sprevádzajú krížnik G'Quan
Hlavnou úlohou stíhačky je chrániť väčšie lode, vesmírne stanice a kolónie pred inými útočiacimi stíhačkami. Väčšina stíhačiek tejto triedy bola zničená v bitkách proti Centaurom a Tieňom v období 2259-2260. Najviac stíhačiek bolo zničených v bitke o Gorash VII, keď narnské sily pod velením vojnového majstra G'Stena padli do pasce Tieňov. ↑ Hore