Starfurry Arrora

Starfury Arrora

Trieda:
SA-23E Arrora
Typ:
ťažká stíhačka
Dĺžka:
9,56 m
Hmotnosť:
48 metrických ton
Energetický zdroj:
3 fúzne batérie
Výdrž:
2 hodiny [štandardne]
Akcelerácia:
1 km/s
Posádka:
1 pilot
Obratnosť:
trieda A
Zbraňový systém:
4 40mm pulzné kanóny
2 35mm pulzné kanóny
fúzne rakety [8 pozícií]
Obranný systém:
4,2 centimetrov vystuženého panciera
1 záchytné háky
1 rezací laser

SA-23E Mitchell-Hyundyne Arrora triedy Starfury je jednosedadlová, neatmosferická útočná stíhačka* používaná loďami Pozemských síl a základňami na obranné operácie krátkeho dosahu, poctivo slúžiaca od svojho uvedenia do služby na začiatku roku 2244*.

Zo všetkých stíhačiek v známom vesmíre je Starfury dominantnou stíhačkou všetkých mladších rás okrem Minbari*. Kombinujúc skvelú pohyblivosť so silným zbraňovým arzenálom, môže Starfury predstihnúť a byť rýchlejšia než iná stíhačka.

Štandardná Starfury je asi 9.56 metrov* (31.38 stôp) dlhá od nosa k chvostu, 17.87 metrov* (58.63 stôp) široká z jednej strany na druhú a 8.08 metrov* (26.52 stôp) vysoká zhora nadol. Toto číslo berie do úvahy veľkosť lode vrátane zadných tryskových plôch.

Starfury majú maximálne lineárne zrýchlenie 1 km/s2* Taktická bojová rýchlost je celkovo medzi 5,000 / 50,000 km/h v boji a štandardná cestovná rýchlosť je 5,000 km/h.

Starfury sú vyzbrojené štyrmi 40mm JC-266-A jednosmernými pulznými kanónmi** a dvoma dozadu strieľajúcimi 30mm J-240 pulznými kanónmi** riadenými inteligentmým zameriavacím počítačom Duffy 1018 MJS s dosahom 70,000 kilometrov/s3**. Pulzné kanóny sú "Čisté plazmové vrhacie zbrane" s najnižším energetickým výkonom "20" megajoulov na strelu**, a odhadovaným dosahom asi 15,000 metrov**. SA-23E Starfury má tiež osem pozícií pre extra zbrane, ako napríklad fúzne rakety.**

Napájaná troma fúznymi batériami, Starfury môže udržať maximálny energetický výkon nie dlhšie než dvadsať minút.*** Maximálny energetický výkon zahŕňa plnú podporu života, auto-opravu, aktívne všetky zbrane a plný ťah. Pri normálnom energetickom výkone môže Starfury vydržať letieť niekoľko hodín.

Na rozdiel od klasických stíhačiek starých typov, piloti posledných desatich generácií Starfury sedia v takmer perfektnej vertikálnej pozícii, ovládajúc jej/jeho plavidlo prostredníctvom rúk, nôh, očí a hlasom aktivovaných riadiacich prvkov***. To im poskytuje maximálne vizuálne možnosti počas boja a umožňuje maximálny tok krvi, redukujúc počet strát vedomia následkom ostrých manévrov.***

Za posledných 20 rokov bolo na plavidle urobených niekoľko modifikácií, ktoré zahŕňajú "dvojsedadlový bombardér" alebo prieskumnú stíhačku Zboru PSI, ktorá je vybavená akýmsi druhom maskovacieho zariadenia.

Na Babylone 5 bolo umiestnených 56 stíhačiek triedy Starfury Arrora, ktorých úlohou bolo chrániť stanicu a brániť akékoľvek "priateľské" lode pred útočníkmi. Mnoho z nich bolo zničených pri bitke o stanicu medzi lojálnymi a odpadlými silami Pozemskej aliancie. Po tejto bitke bola väčšina zo zničených stíhačiek nahradených lepším modelom Thunderbolt.

[*Neatmosferická schopnosť uvedená v B5 epizóde "A Voice in the Wilderness"]
[*Domnienka založená na dátach z Babylon Project RPG]
[*Uvedené v RPG, videohre, AOG a B5 Security Manual]
[*Veľkosti prevzaté z B5 Security Manual]
[*Údaje o tryskách získané zo sortimentu hračiek Micro-Machine]
[**Typ zbraní uvedený vo videohre "Into the Fire" od Sierry, Security Manual, a CD-ROM príručke.]
[**Čísla skeneru z B5 Security Manual]
[**Čísla o výkone zbrane prevzaté z hračiek Micro-Machine a Zberateľských kariet B5]
[**Založené na tom, čo bolo vidno v TV filme "Third Space"]
[**Pozície uvedené vo videohre od Sierry "Into the Fire" a CD-ROM príručke.]
[***Uvedené v Lurkerovej príručke v 90. rokoch a pravdepodne na jednej zo Zberateľských kariet B5.]
[***Kontrolný systém videný v mnohých epizódach B5 ako napríklad "Ship of Tears"]
[***Ako vysvetlil JMS na www.jmsnews.com a v B5 Security Manual]

↑ Hore