Prv├ş a ich lode

Prv├ş s├║ rasy ove─ża star┼íie ako hociktor├í z mlad┼í├şch r├ís. Pred mili├│nmi rokov kr├í─Źali otvorene medzi ostatn├Żmi rasami. Ale teraz v┼íetky odi┼íli za Okraj. Odvtedy sa len nieko─żko z t├Żchto r├ís uk├ízalo na chv├ş─żu v na┼íom priestore. Inform├ície o nich s├║ zriedkav├ę a vz├ícne. Ich men├í s├║ v├Ą─Ź┼íinou nezn├íme.

Chodci zo Sigmy 957

Chodci zo Sigmy 957
(The Walkers of Sigma 957)

Ich lo─Ć je obrovsk├ę plavidlo. Je ove─ża v├Ą─Ź┼íia ako hociktor├ę plavidlo mlad┼íej rasy. Do hyperpriestoru nevstupuje cez klasick├Ż skokov├Ż bod. Namiesto pou┼ż├şvan├Żch modr├Żch alebo ┼żlt├Żch skokov├Żch bodov si t├íto lo─Ć vytvor├ş v├şr, ktor├Ż vyzer├í ako obrovsk├ę elektrick├ę pole (samozrejme nezn├ímeho druhu). T├íto met├│da je ove─ża r├Żchlej┼íia ako skokov├ę body, ale na druhej strane vy┼żaduje obrovsk├ę mno┼żstvo energie. Jedin├í zn├íma zbra┼ł je ve─żk├Ż biely l├║─Ź nejakej energie. A ur─Źite nikto nepochybuje, ┼że je to ve─żmi ├║─Źinn├í a siln├í zbra┼ł.
Prv├ş a ich lode

Neznáma

T├íto rasa je star├í asi ako Vorloni. Bola to posledn├í rasa, ktor├║ Lorien zapojil do bojov proti Vorlonom a Tie┼łom. T├íto nadmerne ve─żk├í lo─Ć vyzer├í, ┼że m├í podobn├║ technol├│giu ako Tiene. Je schopn├í r├Żchlo vst├║pi┼ą i opusti┼ą norm├ílny vesm├şr. Strie─ża ve─żk├Ż biely l├║─Ź, ktor├Ż ni─Ź├ş v┼íetko, ─Źoho sa dotkne.
Prv├ş a ich lode

Neznáma

Lo─Ć tejto rasy m├í nieko─żko sekci├ş obiehaj├║cich okolo hlavnej ─Źasti lode, ktor├ę sa oddelia od vonkaj┼íieho trupu lode len v pr├şpade, ┼że sa lo─Ć chyst├í vystreli┼ą. Ka┼żd├í z t├Żchto sekci├ş vystre─żuje l├║─Ź, ktor├Ż m├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż na zjednotenie s ostatn├Żmi a t├íto energia predstavuje hlavn├║ zbra┼ł. T├í strie─ża z prednej ─Źasti lode. Tento obrovsk├Ż l├║─Ź energie sa d├í prirovna┼ą palebnej sile Vorlonsk├ęho Planet├írneho zabijaka.
Prv├ş a ich lode

Neznáma

Lo─Ć tejto rasy je takisto ve─żmi obrovsk├í. Jej hlavn├í zbra┼ł je ve─żmi podobn├í zbraniam pou┼ż├şvan├Żch Vorlonmi. Z ka┼żdej z troch predsunut├Żch sekci├ş lod├ş sa do jedn├ęho bodu v strede s├║stred├ş mno┼żstvo energie. Z tohto bodu potom vystrel├ş zelen├Ż l├║─Ź. Je schopn├í mieri┼ą a strie─ża┼ą i po─Źas rot├ície.
↑ Hore