Vojnová loď pirátov

Raider Battle Wagon

Trieda:
vojnová loď
Typ:
ľahký nosič / nákladná loď
Dĺžka:
80 m
Hmotnosť:
18 400 miliónov metrických ton
Posádka:
12
Vojaci:
30
Počet stíhačiek:
21 ks Zephyr 109
Energetický zdroj:
1 fúzny reaktor
Výdrž:
2 týždne
Zbraňový systém:
žiadny
Obranný systém:
12 cm pancierovaného trupu

Táto provizórna "bojová loď" postavená pirátmi bola veľmi malou loďou, len 80 metrov dlhá a používala sériu rotujúcich kolies k preprave a podpore 21 stíhačiek typu Belt Alliance Z-109 Zephyr. Táto loď bola používaná pirátmi až do decembra 2258, kedy bola zrejme zničená loďou neznámej rasy, ktorá sledovala uneseného centaurského štátneho úradníka, ktorý bol na návšteve Babylonu 5.

Toto plavidlo malo očividne základy niekoľkých iných plavidiel, s jedným malým motorom na iontové častice a dokovacou svorkou. Scany Starfury naznačujú, že plavidlo malo veľmi malý pancier a zbrane, ale prekvapujúco malo schopnosť vytvoriť vlastný skokový bod do hyperpriestoru, čo robí z tohto pirátskeho plavidla najmenšiu loď mladších rás, u ktorého sú zaznamenané nezávislé skokové schopnosti.

Scany z Delta letky Babylonu 5 naznačujú, že toto plavidlo bolo schopné vytvoriť skokový bod len ak sa vzdalo všetkých ostatných systémov v prospech hyperpriestorového systému.
Nič viac než skokový motor s dokovým prstencom a trysky, toto plavidlo bolo schopné akurát tak uskutočniť niekoľko skokov do hyperpriestoru, nie viac než šesť, než vyčerpalo energetické systémy a zásoby Quantia-40.

Poznámka: Záznamy ukazujú, že otrok Tieňov Morden bol nejako zapletený s pirátmi a plavidlo bolo pravdepodobne zničené Tieňmi.

↑ Hore