Torpédoborec triedy Warlock

Warlock Destroyer

Trieda:
Warlock
Typ:
ťažký torpédoborec
Dĺžka:
1,992.4 metrov
Hmotnosť:
66.8 miliónov metrických ton
Posádka:
1,200
Vojaci:
80,000
Počet stíhačiek:
42 triedy Starfury
Energetický zdroj:
6 fúznych reaktorov
(4 štandardné, 2 pokročilé)
Výdrž:
2 roky
Zbraňový systém:
12 veľkých raketových síl
16 malých raketových síl
2 ťažké časticové lúčové kanóny
9 ťažkých pulzných kanónových veží
3 ťažké railgun veže
4 stredné pulzné kanónové veže
9 ľahkých pulzných kanónových veží
16 PP veží krátkeho dosahu
??? niekoľko rôznych malokalibrových energetických a projektilových AA umiestnení*
Obranný systém:
10-15 metrov hrubý pancier
22 energetických projektorov obrannej siete Mk. III
Warlock na návšteve stanice
Warlock na návšteve stanice
Najnovšia bojová loď Pozemskej aliancie je vedľajší produkt "Pozemskej občianskej vojny" a zďaleka najznámejším vojenským strojom v Námorníctve Pozemských síl.. ťažký torpédoborec triedy Warlock. Po vojenskej katastrofe invázie Pozemských síl pri "Akdore" v Shilassenskom triumviráte [epizóda "GROPOS" druhej série] bolo jasné, že Dreadnought triedy Nova sa nehodí na úlohu vyžadujúcu veľké planetárne útoky.

Pozemské sily sa preto rozhodli, že potrebujú nový druh vesmírnej lode; lode schopnej postaviť sa minbarijského bojovému krížniku, udržať líniu proti útočiacim flotilám a schopnej obsadiť akúkoľvek planétu alebo kolóniu s minimálnymi stratami... a tak sa zrodil Warlock!

Vyzbrojený revolučnými zbraňami, motorom a vybavený technológiou Tieňov*, je Warlock najničivejším vojnovým strojom vyrobeným v pozemskej histórii. Nový Warlock meria 1,992.4* metrov na dĺžku a je v súčasnosti najsilnejšou loďou v Námorníctve Pozemských síl.

Warlocky sú napájané štyrmi vysokoenergetickými fúznymi reaktormi vojenského typu Tokamak Corp. 650 a dvoma novými gravitickými fúznymi reaktormi Tokamak Corp. Ultima 2000 ADV, ktorých kombinovaný energetický výkon je približne 300,000 Terawattov [3.0*1017 wattov]. Tento nový reaktorový systém poskytuje Warlocku oveľa viac energie než mali staré torpédoborce triedy Omega.

Pohon zabezpečuje séria "Titan Engines LTD." Z-105 iónovo/časticových motorov, ktoré využívajú niektoré z gravitačných princípov získaných z minbarijskej technológie na zvýšenie priamej akcelerácie lode a stupňa obratu.

S vyššou silou a rýchlosťou začali vedecké tímy pracujúce na Projekte Warlock vyvíjať revolučný zbraňový systém pre Moderný torpédoborec triedy Warlock.

Lode triedy Warlock boli zámerne navrhnuté na využitie systému umelej gravitácie a nikdy nemali mať rotačnú sekciu. S využitím technológie získanej od Dilgarov a technických informácií ukradnutých od Centaurov, bol Výskum a vývoj Pozemských síl presvedčený, že dokážu vytvoriť funkčný Gravitačný pohonný systém.

Warlock opúšťa hyperpriestor
Warlock opúšťa hyperpriestor
Testy tohto gravitačného systému boli čiastočne úspešné, vedci boli schopní vytvoriť na palube prototypov prostredie 0.3 g. Nebolo to dosť, aby to bolo skutočne efektívne, ale dosť na to, aby to pomohlo odstrániť niekoľko problémov s akceleráciou. Napriek všetkým týmto pokrokom boli Pozemské sily desaťročia od vypustenia plne operačnej verzie Warlocku s plne funkčným gravitačným systémom. Ale práce na lodnom zbraňovom systéme boli oveľa úspešnejšie.

Pokroky v strojárstve a zbraňová technológia kúpená od Narnov v kombinácii s ukradnutou technológiou od Centaurov a Dilgarov umožnili vedcom vybaviť Warlock dvoma časticovo-lúčovými kanónmi triedy Aegis - zbraňami rovnakého typu, aký sa používa na obranných satelitoch G.O.D na orbite Zeme. To znamenalo, že Warlock by bol prvou mobilnou obrannou platformou so zbraňou porovnateľnou s tými, ktoré používali Minbariovia, strojársky krok považovaný len niekoľko rokov dozadu za nemožný.

S pomocou od spojencov Tieňov bol dokončený posledný dizajnový prvok Warlocku; výhoda, ktorá ho mala odlišovať od všetkých ostatných lodí a pohľad na ňu mal vyvolávať hrôzu... bio-organická technológia Tieňov.

Všetky časti Warlocku boli konečne na mieste - umelá gravitácia, vylepšené zbrane, technológia Tieňov - ale žiadny nebol dokončený. Keď sily pod velením kapitána Johna J. Sheridana začali útočiť na pozície Pozemskej aliancie, spustili sa plány na rýchlejšie zaradenie Warlockov do služby. Ako sa mnohé sily Pozemskej aliancie rozhodli pripojiť k Sheridanovi alebo jednoducho zostať neutrálne, prezident Clark sa nakoniec rozhodol dať nové zbrane a pancier navrhnuté pre Warlocka na kostru Omegy, keďže postaviť Omegu-X by bolo jednoduchšie a rýchlejšie.

Počas Sheridanovho konečného útoku na oslobodenie Zeme, sily jeho koalície napadli a vyradili základne stredného dosahu Skywalker v pásme asteroidov, Marse, Jupiteri a laboratóriá na orbite Saturnu a Uránu. Lodenice, kde sa stavali Warlocky boli obsadené alebo zničené aj s novými loďami.

Po skončení Pozemskej občianskej vojne začali prvé testy nových experimentálnych torpédoborcov triedy Warlock a krátko nato boli zaradené do aktívnej služby. Prvým z týchto nových bojových lodí bol EAS Titans, pod velením kapitánky Susan Ivanovej*. Čoskoro ho nasledovali Sorcerer, Necromancer a Enchantress. V súčasnosti [2268] je v službe asi 50 lodí triedy Warlock a ďalšie sú vo výstavbe.

Lode triedy Warlock dostali funkčnú gravimetrickú technológiu rýchlejšie, než si ktokoľvek predstavoval, keď Pozemská aliancia získala technológiu Umelej gravitácie od Minbariov krátko po vstupe do Medzihviezdnej aliancie. Nový gravitačný systém doplnil použitú simulovanú gravitáciu na všetkých nových pozemských lodiach a plánovaný čiastočný gravitačný systém na palubách všetkých lodí triedy Warlock bol upravený na plné gravitačné prostredie krátko po zaradení do služby.

Aj keď gravitačný pohonný systém zlepšil akceleráciu, rýchlosť a manévrovateľnosť, hlavnou úlohou Warlocku na bojovom poli stále nie je boj lode proti lodi, ale chovať sa podľa návrhu - vstúpiť do oblasti bojov a obsadiť planéty a základne.

[*Zbrane uvedené Timom Earlsom, Babylonian Productions, dizajnér Warlocku]
[*Použitie technológie Tieňov potvrdené JMS v príbehu "Hidden Agendas."]
[*Veľkosť overená Timom Earlsom, ktorý vytvoril Warlock pre Babylon 5: Crusade.]
[*Ivanovej pozícia a velenie potvrdené v "Hidden Agendas."]

↑ Hore