Starfury Thunderbolt

Starfury Thunderbolt

Trieda:
SA-32A Thunderbolt
Typ:
ťažká stíhačka - bombardér
Dĺžka:
15,54 metrov
Hmotnosť:
52 metrických ton
Energetický zdroj:
1 mikrofúzny reaktor
2 fúzne batérie
Výdrž:
6 hodín [štandardne]
Akcelerácia:
1 km/s
Posádka:
2 - pilot / strelec
Obratnosť:
trieda A
Zbraňový systém:
4 prepojené jednosmerné 40mm pulzné kanóny
fúzne rakety [10 pozícií]
Obranný systém:
5,6 cm vystuženého panciera
2 hákovacie zariadenie
1 rezací laser
Bombardovací útok na Marse
Bombardovací útok na Marse
Starfury triedy SA-32A* Mitchell-Hyundyne Thunderbolt je dvojsedadlová stíhačka používaná armádou Pozemskej aliancie na obranné operácie krátkeho/stredného dosahu. SA-32A Starfury je jedinou Starfury, ktorá môže lietať v atmosfére aj vo vesmíre. Thunderbolty sú väčšie než stará Arrora Starfury. Od nosa po chvost meria 15.54 metrov* (22.83 stôp), 18.7 metrov* (61.35 stôp) z jednej strany na druhú s roztiahnutými krídlami a 6.96 metrov* (22.83 stôp) zvrchu nadol.
Thunderbolt v normálnom priestore
Thunderbolt v normálnom priestore
Krídla boli upravené do rovnejšej polohy, aby sa zabezpečil lepší vztlak. Na každý zo štyroch motorov bolo tiež pridané malé krídelko. Táto upravená verzia bola po prvý krát použitá pri bombardovaní Marsu.

Thunderbolty sú vyzbrojené štyrmi 40mm jednosmernými plazmovými pulznými kanónmi Walter s energetickým výkonom "35" megawattow (35 miliónov wattow) na pulz a približným maximálnym dosahom asi 15,000 metrov. SA-32 Starfury môže byť tiež vyzbrojená 10 externými pozíciami pre dodatočné zbrane a rakety a tiež časticovou/laserovou zbraňou zabudovanou do tohto systému. Nanešťastie, vzhľadom k obrovskej spotrebe energie spojenej so streľbou časticovou/laserovou zbraňou kombinovanou dlhou dobou dobíjania (15 sekúnd) sa používa len v najnutnejšom prípade.

Na rozdiel od starších modelov Starfury sedí pilot Thunderbolt v rovnakej polohe ako v klasických stíhačkách. Stíhačka je riadená kombináciou rúk, nôh, očí a hlasom aktivovaných ovládačov rovnako ako SA-23, ale ovládače na Thunderboltoch sú oveľa citlivejšie než tie, ktoré sú na starých Starfury Arrora.*

Stíhačky na stráži
Stíhačky na stráži
Niekoľko Thunderboltov je umiestených i na Babylone 5, kde nahradili Starfury zničené počas bitky o stanicu v roku 2260. Tieto stíhačky boli umiestnené na lodi Churchill (trieda Omega Destroyer), ale ten bol počas tejto bitky zničený.

Počas pozemskej občianskej vojny ešte veľa pilotov Thunderboltov prebehlo na druhú stranu a bojovali proti prezidentovi Clarkovi. Po skončení občianskej vojny bolo mnoho Thunderboltov zničených, keď bránili Babylon 5 pred neznámou mimozemskou rasou.

[*Označenie prevzaté z CD-ROM príručky od Sierry.]
[*Veľkosti prevzaté z B5 Security Manual.]
[*Uviedol kapitán John Sheridan v epizóde "Ship of Tears."]

↑ Hore