Krížnik rasy Stribe

Stribe Cruiser Stribe Cruiser

Trieda:
Aggressor
Typ:
krížnik
Dĺžka:
800 m (?)
Hmotnosť:
neznáma
Posádka:
neznámy počet
Vojaci:
neznámy počet
Počet stíhačiek:
N/A
Energetický zdroj:
kvantový reaktor
Výdrž:
neznáma
Zbraňový systém:
anti-protónový lúč
Obranný systém:
opancierovaný trup

Stribeovia sú agresívnou rasou, ktorá je známa len z vojny, ktorú viedli s Minbarmi pred 200 rokmi. Dostupné informácie naznačujú, že Stribeovia sa zúčastnili poslednej Veľkej vojny pred 1 000 rokmi a sú technologicky len niekoľko krokov za Minbarmi.

Tento krížnik bol zodpovedný za útoky a zničenie niekoľkých plavidiel Pozemskej aliancie, Narnského režimu a niekoľkých rás Ligy nezávislých svetov v roku 2259.

Stribeovia očividne vlastnia teleportačnú technológiu, nie nepodobnú technológii používanou Vree. V skutočnosti sú Stribeovia neobyčajne fyzicky podobní Vree, hlavne majú veľké hlavy a vertikálne červené štrbiny v očiach. Niektorí naznačujú, že Stribeovia môžu byť odtrhnutou časťou Ventuki konglomerátu, článkom, ktorú Vree neústupne popierajú.

Stribeský krížnik, ktorý spravodajská služba Pozemskej aliancie nazvala "krížnik triedy Aggressor" je asi 800 metrov dlhý, s poly-kryštalickým trupom. Navzdory organickému vzhľadu tejto lode, nie sú lode Stribeov pokryté bio-pancierierom, lepšie povedané tento vzhľad je najväčšou výhodou dizajnu.

Stibeský krížnik zrejme používa slabší gravimetrický pohon, ale i tak je o niečo kvalitnejší než centaurský a vree. Zbrane tejto lode sa asi skladajú z niekoľkých impulzných anti-protónových lúčov, zosilnenými používaním gravimetrickou technológiou podobnou minbarijským zbraniam.

Stribe sú určite jednou z najpokročilejších rás, s ktorými sme sa stretli. Navzdory ich pokročilej technológii našťastie nikdy neboli vážnou vojenskou hrozbou, čo je spôsobené ich limitovanými zdrojmi. To bol tiež kľúčový faktor pre ich prieskumnú misiu v roku 2259, kedy Stribeovia skúmali rasy, ktoré by mohli potenciálne dobiť.

Nasledovalo stretnutie s pozemským torpédoborcom triedy Omega AGAMEMNON, počas ktorého bol krížnik Stribeov zničený. Stribeovia sa opäť stiahli na ich domovskú planétu ... odvtedy už ich nikto mimo ich domovský systém nevidel.

↑ Hore