Prieskumn├şk Lovca du┼í├ş

Soul Hunter Scout

Trieda:
Gatherer
Typ:
prieskumn├şk
D─║┼żka:
62 m
Hmotnos┼ą:
8400 metrick├Żch ton
Energetick├Ż zdroj:
kvantov├Ż gravita─Źn├Ż reaktor
V├Żdr┼ż:
neznáma
Akcelerácia:
2 km/s
Posádka:
1 pilot
Obratnos┼ą:
trieda B
Zbra┼łov├Ż syst├ęm:
8 anti-prot├│nov├Żch kan├│nov
1 pekeln├Ż ┼ít├şt
Obrann├Ż syst├ęm:
1.6 m pancierovan├ęho trupu
gravita─Źn├í obrann├í mrie┼żka

M├íme ve─żmi m├ílo inform├íci├ş o samot├írskej, ─Źasto ob├ívanej a nen├ívidenej rase Lovcov du┼í├ş. Je jednou zo star┼í├şch r├ís, podobne ako Minbariovia, a z├íznamy nazna─Źuj├║, ze Lovci du┼í├ş cestuj├║ vesm├şrom u┼ż viac ne┼ż 40 000 rokov a niektor├ę rasy uva┼żuj├║, ┼że s├║ Lovci du┼í├ş v skuto─Źnosti vo vesm├şre takmer tis├şc storo─Ź├ş.

Lovci du┼í├ş zasv├Ątili svoje ┼żivoty, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą pod─ża Minbarijsk├Żch z├íznamov a┼ż desa┼ątis├şc rokov dlh├ę, preh─żad├ívan├şm galaxie a zbieran├şm du┼í├ş. Pri┼ąahovan├ş okam┼żikom smrti, Lovci du┼í├ş neveria v posmrtn├Ż ┼żivot a veria, ┼że je ich povinnos┼ąou h─żada┼ą a uchov├íva┼ą vz├ícne du┼íe vesm├şru.

Pod─ża Minbarijsk├Żch z├íznamov sa technologick├Ż pokrok Lovcov du┼í├ş zastavil, a neboli zaznamenan├ę ┼żiadne zjavn├ę zmeny alebo pokroky od doby kedy Minbariovia uchov├ívaj├║ z├íznamy o hrozn├Żch Lovcoch. Navzdory tomu s├║ ale lode Lovcov du┼í├ş st├íle pokro─Źilej┼íie ne┼ż lode pou┼ż├şvan├ę v├Ą─Ź┼íinou r├ís, a podobne ako Minbariovia pou┼ż├şvaj├║ kvantov├║ a gravita─Źn├║ technol├│giu.

Lode Lovcov du┼í├ş s├║ jednomiestne, asi p├Ą┼ądesiat metrov dlh├ę a vyzbrojen├ę zbra┼łami rovnaj├║cimi sa Minbarijsk├Żm. Zlo┼żenie trupu je odoln├ę vo─Źi skenovaniu, ale zd├í sa, ┼że je to nejak├Ż druh poly-kry┼ítalickej mrie┼żky. Niektor├ę ukazovatele tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że s├║ niektor├ę rysy lode bio-organickej povahy.

Minbarijsk├ę d├íta tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że m├í lo─Ć Lovcov du┼í├ş ve─żmi unik├ítny sp├┤sob prenikania do nepriate─żsk├ęho plavidla, ktor├Ż sa naz├Żva "Pekeln├Ż ┼ít├şt". Lo─Ć vytv├íra okolo seba nejak├Ż druh energetickej bari├ęry, ktor├Ż jej dovo─żuje prep├íli┼ą sa cez trup ak├ęhoko─żvek plavidla. Prelomenie trupu teda nepredstavuje probl├ęm, a plavidlo m├┤┼że teda prep├íli┼ą priechod sp├Ą┼ą a z├írove┼ł sa pohybova┼ą hlb┼íie do nepriate─żskej lode. Teploty produkovan├ę Pekeln├Żm ┼ít├ştom s├║ odhadovan├ę na viac ne┼ż 2 000 a┼ż 6 000 Kelvina.

Jedin├Ż zaznamenan├Ż incident, kedy sa tento ├║tok uk├ízal neefekt├şvnym, bol kr├ítko po prvom ─żudskom katastrof├ílnom stretnut├ş s Minbarmi. Tri lode Lovcov du┼í├ş prileteli z├şska┼ą du┼íu Dukata, Minbarijsk├ęho vodcu, ktor├Ż v bitke zomrel. Minbariovia ├║spe┼íne zni─Źili dve lode, ale tretia ├║spe┼íne prenikla po┼íkodenou obranou vojnov├ęho kr├ş┼żnika.

Minbariovia vytvorili ─żudsk├Ż m├║r na ochranu tela a du┼íe Dukata a zabr├ínili Lovcovi du┼í├ş z├şska┼ą ┼żelan├║ cenu. To bolo pod─ża z├íznamov po prv├Ż kr├ít, kedy sa niekomu podarilo zastavi┼ą Lovca du┼í├ş pri plnen├ş jeho ├║lohy.

Hoci s├║ Lovci du┼í├ş nebezpe─Źn├ş a maj├║ ve─żmi nechutn├║ poves┼ą, veria, ┼że robia to, ─Źo je najlep┼íie. V skuto─Źnosti nie s├║ zlomyse─żn├ş alebo zl├ş, s├║ jednoducho pom├Żlen├ş. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov n├ízory Lovcov du┼í├ş oh─żadom toho, ┼że robia to najlep┼íie, aby zachr├ínili to, ─Źo je absol├║tne nutn├ę, nar├í┼żaj├║ na neporozumenie ostatn├Żch r├ís. Lovci du┼í├ş s├║ siln├ş, nebezpe─Źn├ş a s├║ ve─żmi vyberav├ş.

↑ Hore