Transportér triedy Glider

Glider Transport

Trieda:
Glider - [neznáma]
Typ:
transportér
Dĺžka:
157 metrov [?]
Hmotnosť:
56,520 metrických ton [?]
Posádka:
neznámy počet
Energetický zdroj:
neznány - možno antihmotový alebo fúzny reaktorový systém
Výdrž:
neznáma
Akcelerácia:
2 km/s/s [?]
Zbraňový systém:
žiadny
Obranný systém:
samoopravovací polykryštalický pancier

[Výťah zo súboru EFS Zeta-7197701, ako bol uvedený senátorom Richardom Compton na základe diplomatickej návštevy na Minbare, 2256.*]
Zdá sa, že transportná loď typu triedy Glider je minbarijský ekvivalent cestovnej alebo vojenskej prepravnej lode. Pokiaľ ide o mňa, pripomína mi kríženca medzi netopierom a starým obrázkom transportéra triedy Lockheed C-5 Galaxy, o ktorom som niečo čítal. Dostupné štatistiky o tejto lodi sú skromné; niektoré moje otázky ohľadom ich technológie boli zodpovedané a tie, ktoré boli zodpovedané celkom nezrozumiteľne, hoci musím priznať, že môj minbarijský sprievodca bol celkovo zdvorilý v tolerovaní všetkých mojich otázok. Myslím, že niektoré z nich pokladali za zábavné.

Verím, že je Glider väčšou verziou minbarijskej lode Lintira a pravdepodobne je používaný na transport pasažierov v blízkosti Minbaru alebo ich vozenie na vnútrosystémové kolónie, základne alebo do ďalších hviezdnych systémov cez skokovú bránu. Faktom je, že poznám ich priestorovú kapacitu, pretože mám peknú fotku jedného z týchto transportov ako opúšťa orbitu Minbaru, zatiaľ čo môj transport pristával na planéte (pozri obrázok hore). Nepostrehol som žiadne viditeľné spaliny, akokoľvek typické pre iónový motor.

Odhadujem jeho dĺžku na takých 157 metrov, tento odhad je však založený na veľkosti plošiny používanej na prevoz skupiny ľudí na palubu transportu tejto triedy.* Použitá technológia je úžasná! Transport priletí potichu a zastaví sa niekoľko sto metrov nad zemou, a potom sa otvorí kruhový otvor na spodnej časti a potom sa z lode smerom k čakajúcim pasažierom "vysunie" lúča svetla. Najprv ma napadlo, že sú možno skenovaní, ale všetci pasažieri sa náhle vzniesli na nejakom disku, rovno cez vzduch a na palubu lode. Tuším, že lúč bol nejaký typ magnetického alebo gravitačného lúču, podobný ťažným lúčom na centaurských lodiach. Technológia musí byť jemná, aby vyzdvihla niečo tak krehké ako sú Minbariovia bez toho, aby ich rozmačkala.

Keď som sa opýtal môjho sprievodcu, kam tí ľudia idú, neodpovedal, ale spoznal som rúcha veľmi podobné tým, ktoré nosí sprievod Šedého koncilu, ako počas jednania o kapitulácii. Dokonca počas niekoľkých odpovedí, ktoré mi poskytol môj sprievodca, som bol schopný urobiť niekoľko veľmi pekných obrázkov (detaily nájdeš v súbore EFS Zeta-7197701 strany 47-51) a napadlo ma niekoľko úvah ohľadom jeho niektorých funkcií.

Za prvé, jeho veľké krídla a zadná časť poukazujú na to, že je navrhnutý na atmosferický let, okrem toho počas letu používa gravitačnú alebo magnetickú technológiu, ktorá sa zdá byť štandardom medzi všetkými minbarijskými loďami ktoré som videl. Zdá sa, že vonkajšie krídla majú na konci motory, nie nepodobné Starfury, ale tvrdím, že sú najskôr lodné gravitačné motory a nevidel som žiadne dôkazy iónových alebo časticových motorov. Taktiež sú tu dva ďalšie pontóny umiestnené pod krídlom a blízko trupu lietadla, ale nemôžem prísť na ich skutočnú funkciu.

[*Obsah tejto stránky je domnienka založená na tom, čo bolo vidieť a na technológii a charakteristikách ostatných minbarijských lodí.]
[*Ako sme videli, keď bol Lennon transportovaný na loď tejto triedy vo filme "In the Beginning."]

↑ Hore