Vesmírna stanica

Space station

Trieda:
Wheel
Typ:
vesmírna stanica
Dĺžka:
1 000 metrov [?]
Hmotnosť:
neznáma
Posádka:
neznámy počet
Vojaci:
neznámy počet
Počet stíhačiek:
neznámy počet
Energetický zdroj:
fúzne reaktory
Výdrž:
5 rokov
Zbraňový systém:
dvojité časticové polia
pulzné kanóny
plazmové kanóny
Obranný systém:
6 - 8 m pancierovaného trupu
obranná sieť Mk. I

Tu vidíte príklad štandardnej vesmírnej stanice Pozemskej aliancie. Tento typ stanice môžeme nájsť pri takmer každej základni a v sektoroch, kde je prítomná Pozemská aliancia. Ľahký ale masívny dizajn, tento typ stanice bol hlavnou oporou orbitálnych zariadení postavených Zemou po väčšiu časť storočia.

Pozemská stanica triedy Wheel
Dizajn nie je založený na starej triede staníc Liberty v Slnečnej sústave. Tieto typy staníc sú rýchlo postavené, jednoduché na obsluhu a lacné - perfektné pre masívne rozmiestnenie a zaistenie prítomnosti v nových oblastiach. Rovnako ako na všetkých okrúhlych pozemských staniciach podobným mesiacom sa i na tejto vytvára gravitácia prostredníctvom rotácie. Pre mnohých cestujúcich je tento typ stanice prvým zariadením, ktoré uvidia pri skokovom bode z našej slnečnej sústavy na Io.

Tento typ stanice je vyzbrojený v prvom rade zbraňami plazmového základu, navrhnutými k ochrane stanice pred stíhačkami a ľahkými bojovými plavidlami a sú veľmi závislé na ochrane miestnych obranných satelitov, napríklad satelity triedy Aegis, ktoré môžeme nájsť i na orbite Zeme, stíhačiek Starfury a bojových lodí, napríklad krížnikov triedy Hyperion.

Na rozdiel od obrovských staníc typu Babylon, táto trieda staníc nie je navrhnutá ako centrum obchodu, ale skôr ako nakladací dok a hyperpriestorové odpočúvacie stanovište pre planéty a kolónie, kde návštevníci nájdu izbu a stravu. Luxusné stanice sú dostupné pre tých, ktorí si prajú zažiť vzrušenie z vesmírneho cestovania, bez nutnosti letieť ďaleko od domova.

↑ Hore