Transportér triedy Skylark

Skylark transport

Trieda:
Skylark
Typ:
nákladná loď/transportér
Dĺžka:
60 metrov [?]
Hmotnosť:
1,152 metrických ton
Posádka:
3
Pasažieri:
5
Energetický zdroj:
1 mikro-fúzny reaktor
Výdrž:
74 dní [štandardne]
Akcelerácia:
0.1 km/s
Obratnosť:
trieda C
Zbraňový systém:
6 pulzných kanónov [voliteľné]
Obranný systém:
3.6 cm vystuženého trupu
2 záchytné háky
2 rezacie lasery

Tento robustný komerčný transportér triedy Skylark firmy E.E.D.S. Starship Corp. je jeden z najpopulárnejších civilných plavidiel videných na území Pozemskej aliancie. Vďaka jej charakteristickému olivovému trupu je tiež známa ako "Zelená Loď". Skylark je používaný obchodníkmi, korzármi a tiež žoldniermi. Popularita tejto malej lode v komerčnom sektore je spôsobená hlavne vďaka jej nízkym nákladom na údržbu a schopnosti odolať útoku pirátov.

Typický Skylark je trojmiestne plavidlo s 60 metrami kubickými nákladného priestoru a ďalšími piatimi bunkami pre pasažierov a misie s rozšírenou posádkou. S plnou posádkou a pasažiermi dokáže Skylark udržať podporu života a niesť zásoby až 74 štandardných pozemských dní. Hoci predvádzaný Skylark nemá žiadne zbrane, môže niesť šesť pulzných kanónov alebo laserových zbraní.

Existuje niekoľko variantov línie populárnych EEDS Skylark. Typický Skylark zobrazený na hornom je schopný atmosferického i vesmírneho letu, a to vďaka dvom tryskových motorov a navyše jedného silného iónového motoru typu BB9K. Novšie zmenšené varianty Skylarku vrátane podtriedy "Valeron", ktorá nie je schopná atmosferického letu, ale je trochu rýchlejšia a má rozšírený nákladný priestor a väčší dolet, sú perfektné pre hĺbkové prieskumné misie a rýchle doručenie nákladu. Typický Skylark je ale stále najpopulárnejším z línie Skylarkov, vzhľadom k svojej reputácii a schopnosti atmosferického letu.

↑ Hore