Transport├ęr triedy Skylark

Skylark transport

Trieda:
Skylark
Typ:
n├íkladn├í lo─Ć/transport├ęr
D─║┼żka:
60 metrov [?]
Hmotnos┼ą:
1,152 metrick├Żch ton
Posádka:
3
Pasa┼żieri:
5
Energetick├Ż zdroj:
1 mikro-f├║zny reaktor
V├Żdr┼ż:
74 dn├ş [┼ítandardne]
Akcelerácia:
0.1 km/s
Obratnos┼ą:
trieda C
Zbra┼łov├Ż syst├ęm:
6 pulzn├Żch kan├│nov [volite─żn├ę]
Obrann├Ż syst├ęm:
3.6 cm vystu┼żen├ęho trupu
2 z├íchytn├ę h├íky
2 rezacie lasery

Tento robustn├Ż komer─Źn├Ż transport├ęr triedy Skylark firmy E.E.D.S. Starship Corp. je jeden z najpopul├írnej┼í├şch civiln├Żch plavidiel viden├Żch na ├║zem├ş Pozemskej aliancie. V─Ćaka jej charakteristick├ęmu olivov├ęmu trupu je tie┼ż zn├íma ako "Zelen├í Lo─Ć". Skylark je pou┼ż├şvan├Ż obchodn├şkmi, korz├írmi a tie┼ż ┼żoldniermi. Popularita tejto malej lode v komer─Źnom sektore je sp├┤soben├í hlavne v─Ćaka jej n├şzkym n├íkladom na ├║dr┼żbu a schopnosti odola┼ą ├║toku pir├ítov.

Typick├Ż Skylark je trojmiestne plavidlo s 60 metrami kubick├Żmi n├íkladn├ęho priestoru a ─Ćal┼í├şmi piatimi bunkami pre pasa┼żierov a misie s roz┼í├şrenou pos├ídkou. S plnou pos├ídkou a pasa┼żiermi dok├í┼że Skylark udr┼ża┼ą podporu ┼żivota a nies┼ą z├ísoby a┼ż 74 ┼ítandardn├Żch pozemsk├Żch dn├ş. Hoci predv├ídzan├Ż Skylark nem├í ┼żiadne zbrane, m├┤┼że nies┼ą ┼íes┼ą pulzn├Żch kan├│nov alebo laserov├Żch zbran├ş.

Existuje nieko─żko variantov l├şnie popul├írnych EEDS Skylark. Typick├Ż Skylark zobrazen├Ż na hornom je schopn├Ż atmosferick├ęho i vesm├şrneho letu, a to v─Ćaka dvom tryskov├Żch motorov a navy┼íe jedn├ęho siln├ęho i├│nov├ęho motoru typu BB9K. Nov┼íie zmen┼íen├ę varianty Skylarku vr├ítane podtriedy "Valeron", ktor├í nie je schopn├í atmosferick├ęho letu, ale je trochu r├Żchlej┼íia a m├í roz┼í├şren├Ż n├íkladn├Ż priestor a v├Ą─Ź┼í├ş dolet, s├║ perfektn├ę pre h─║bkov├ę prieskumn├ę misie a r├Żchle doru─Źenie n├íkladu. Typick├Ż Skylark je ale st├íle najpopul├írnej┼í├şm z l├şnie Skylarkov, vzh─żadom k svojej reput├ícii a schopnosti atmosferick├ęho letu.

↑ Hore