Stíhačka triedy Nial

Nial Fighter

Trieda:
Nial [aka Veterná hviezda]
Typ:
ťažká stíhačka Veterná hviezda
Dĺžka:
22 metrov
Hmotnosť:
63 metrických ton
Energetický zdroj:
antihmotový článok
1 mikrofúzny reaktor
Výdrž:
36 hodín [štandardne]
Akcelerácia:
2.5 km/s^2
Posádka:
1 pilot
Obratnosť:
trieda A
Zbraňový systém:
3 ťažké neutrónové delá
Obranný systém:
5 cm posilneného polykryštalického pancierovaného trupu
3 ťažné lúče
minbarijské maskovacie zariadenie
Minbarijská flotila útočí
Minbarijská flotila útočí
Minbarijské stíhačky, tiež známe ako "Veterné hviezdy", sú 22 metrov dlhé a nesú jedného pilota. Ich maximálna rýchlosť je oveľa väčšia než Starfury, takmer trikrát rýchlejšia v akcelerácii s 2.5 km/s2. Okrem toho, že je podstatne rýchlejšia než pozemská Starfury, sú Veterné hviezdy aj oveľa obratnejšie. Minbarijské stíhačky toho dosahujú vďaka použitiu rovnakého typu gravitačno/energetického pohonu ako v bojových lodiach, v kombinácii s veľmi vyspelými tlakovými oblekmi.

Napájané sú rovnakou formou fúzno/kvantového reaktorového systému. Zbrane pozostávajú z troch "gravimetrických" vylepšených neutrónových časticových lúčových kanónov s celkovým výkonom 800 Gigawattov (800,000,000,000 wattov) každý. Tento kombinovaný celkový výkon je oveľa silnejší než pulzné kanóny štandardných SA-23E Starfury. S takou výzbojou majú lode triedy Sharlin s plným kontingentom Veterných hviezd toľko palebnej sily, aby zostrelili ťažký krížnik Hyperion. V kombinácii s niekoľkými ďalšími malými loďami sú veľmi efektívne v ochrane väčšieho krížnika v bitkách proti Tieňom a ostatným nepriateľom. Nie sú síce schopné zničiť Battlecrab Tieňov, ale stíhačka Tieňov či Zved (Scout) sú rovnocenné ciele.

Rovnako ako minbarijské bojové lode sú stíhačky triedy Veterná hviezda tiež vybavené štandardným minbarijským maskovaním. Toto maskovacie zariadenie zneviditeľnuje Veternú hviezdu pred akoukoľvek formou skenera alebo senzorovej technológie, a tak ukryje minbarijské lode pred detekciou až kým nie je príliš neskoro.

Stíhačky sprevádzajú krížnik Sharlin
Stíhačky sprevádzajú krížnik Sharlin
Veterná hviezda je elegantnou zbraňou schopnou zaútočiť a zničiť nepriateľa s presnosťou chirurgického nástroja. Silný pancier, výkonné zbrane a neprekonateľná rýchlosť a obratnosť činí z Veterných hviezd takmer nepremožiteľného nepriateľa v súboji. Počas Pozemsko-Minbarijskej vojny bol pomer zabití 12 ku 1; na každú zničenú Veternú hviezdu pripadalo 12 zničených Starfury. Na prvý pohľad to môže vyzerať, že si minbarijské sily viedli mimoriadne dobre. Treba však poznamenať, že v poslednom ozbrojenom konflikte Minbariov so Streibmi bol pomer zabití 17 ku 1. ↑ Hore