Drazijský Sun-Hawk

Sun-Hawk Gunship

Trieda:
Sun-Hawk
Typ:
delová loď
Dĺžka:
350 m
Hmotnosť:
280 tisíc metrických ton
Posádka:
12
Vojaci:
N/A
Počet stíhačiek:
1 - umiestnená vzadu
Energetický zdroj:
1 fúzny reaktor
Výdrž:
2 mesiace
Zbraňový systém:
1 ťažký plazmový kanón
4 pulzné kanóny
3 časticové kanóny
fúzne rakety (2 odpaľovače)
Obranný systém:
62 cm hrubý pancier
elektromagnetické obrany

Drazijský Sun Hawk, tiež prezývaný War Bird, je hlavným bojovým plavidlom Drazijskej armády. Toto plavidlo, rovnako ako ostatné lode Draziov, nemá vlastné skokové schopnosti. Tento nedostatok hyperpriestorovej technológie na palubách drazijských plavidiel nie je dôsledkom nedostatku technologických vedomostí, ale skôr skutočnosťou, že drazijská ekonómia nemôže podporovať hyperpriestorové ozbrojené sily vzhľadom k ich tesnej blízkosti s Centaurskou republikou, ktorá dusila rast Draziov až do ISA/Centaurskej vojny v roku 2262.

I keď nie sú ich hlavné vojenské sily schopné skoku, sú Draziovia schopní prostredníctvom používania skokových brán použiť tieto silné lode k ochrane ich malého impéria pred inváziou. Hoci sú v skutočnosti Draziovia vo vesmíre dlhšie než ľudia a ich technológia je tiež pokročilejšia, je len o trochu pokročilejšia než technológia Pozemskej aliancie alebo Narnského režimu. Teraz, keď sa Centaurská republika stiahla, aby si lízala rany, povráva sa, že Drazi Freehold začína stavať väčšie bojové plavidlá so skokovými schopnosťami v nádeji väčšej sily. Žiadna z týchto nových lodí nebola však doteraz videná.

Sun Hawk je preslávený svojou univerzálnosťou a jednoduchou údržbou vzhľadom k jeho modulárnemu fúznemu reaktoru a jednoduchým plazmovým motorom. Sun Hawk sa v skutočnosti stal komerčným exportným predmetom Draziov, mnohé rasy ako napríklad Pak'ma'ra' majú jednoznačný záujem v používaní týchto lodí ako hraničné hliadkové lode a transportéry.

↑ Hore