Stíhačka rasy z 3. priestoru

3rd Space - Fighter

Trieda:
neznáma
Typ:
ťažká stíhačka
Dĺžka:
65 m [?]
Hmotnosť:
neznáma
Energetický zdroj:
neznámy
Výdrž:
neznáma
Posádka:
neznámy počet
Obratnosť:
trieda A
Zbraňový systém:
Fireball kanón
Obranný systém:
bio-organický pancier
gravimetrické energetické štíty

Mimozemská stíhačka prišla z druhej strany nášho vesmíru cez dimenzionálny portál postavený Vorlonmi pred asi miliónom rokov. Ide o najvyspelejšiu zaznamenanú loď, dokonca lepšiu než stíhačky Vorlonov a Tieňov. Toto plavidlo má dáždnikovitý energetický štít schopný absorbovať a ohýbať masívne množstvo energie. Lode, ešte aj tak mocné ako Whitestar, potrebujú štyri alebo viac priamych zásahov aby prerazili obranu tejto stíhačky.

Tento typ lode je vyzbrojený koncentrovanou pulznou zbraňou, ktorá sa podobá ohnivej guli. Niektorí teoretizujú, že ohnivá guľa je nejaký neznámy typ nabitej plazmy alebo antihmotový pulz. Jeden presný (poriadny, vážny) zásah z tejto zbrane bol schopný zničiť loď triedy Whitestar.

Na rozdiel od lodí Vorlonov alebo Tieňov, stíhačky z tretieho priestoru sa zdajú byť kombináciou organických a anorganických materiálov. Energetický zdroj je neznámy, ale existuje domnienka, že je podobný tomu na vorlonskej stíhačke. Našťastie všetky stíhačky z tretieho priestoru boli zničené alebo odleteli späť cez vorlonský dimenzionálny portál predtým než bol zničený kapitánom Sheridanom.

[Všetky údaje sú prevzaté z filmu "Tretí priestor"]

↑ Hore