St├şha─Źka rasy z 3. priestoru

3rd Space - Fighter

Trieda:
neznáma
Typ:
┼ąa┼żk├í st├şha─Źka
D─║┼żka:
65 m [?]
Hmotnos┼ą:
neznáma
Energetick├Ż zdroj:
neznámy
V├Żdr┼ż:
neznáma
Posádka:
nezn├ímy po─Źet
Obratnos┼ą:
trieda A
Zbra┼łov├Ż syst├ęm:
Fireball kan├│n
Obrann├Ż syst├ęm:
bio-organick├Ż pancier
gravimetrick├ę energetick├ę ┼ít├şty

Mimozemsk├í st├şha─Źka pri┼íla z druhej strany n├í┼ího vesm├şru cez dimenzion├ílny port├íl postaven├Ż Vorlonmi pred asi mili├│nom rokov. Ide o najvyspelej┼íiu zaznamenan├║ lo─Ć, dokonca lep┼íiu ne┼ż st├şha─Źky Vorlonov a Tie┼łov. Toto plavidlo m├í d├í┼żdnikovit├Ż energetick├Ż ┼ít├şt schopn├Ż absorbova┼ą a oh├Żba┼ą mas├şvne mno┼żstvo energie. Lode, e┼íte aj tak mocn├ę ako Whitestar, potrebuj├║ ┼ítyri alebo viac priamych z├ísahov aby prerazili obranu tejto st├şha─Źky.

Tento typ lode je vyzbrojen├Ż koncentrovanou pulznou zbra┼łou, ktor├í sa podob├í ohnivej guli. Niektor├ş teoretizuj├║, ┼że ohniv├í gu─ża je nejak├Ż nezn├ímy typ nabitej plazmy alebo antihmotov├Ż pulz. Jeden presn├Ż (poriadny, v├í┼żny) z├ísah z tejto zbrane bol schopn├Ż zni─Źi┼ą lo─Ć triedy Whitestar.

Na rozdiel od lod├ş Vorlonov alebo Tie┼łov, st├şha─Źky z tretieho priestoru sa zdaj├║ by┼ą kombin├íciou organick├Żch a anorganick├Żch materi├ílov. Energetick├Ż zdroj je nezn├ímy, ale existuje domnienka, ┼że je podobn├Ż tomu na vorlonskej st├şha─Źke. Na┼í┼ąastie v┼íetky st├şha─Źky z tretieho priestoru boli zni─Źen├ę alebo odleteli sp├Ą┼ą cez vorlonsk├Ż dimenzion├ílny port├íl predt├Żm ne┼ż bol zni─Źen├Ż kapit├ínom Sheridanom.

[V┼íetky ├║daje s├║ prevzat├ę z filmu "Tret├ş priestor"]

↑ Hore