Satelit siete G.O.D.

G.O.D. defense platform

Trieda:
Aegis Defense Sats.
Typ:
G.O.D. obranný systém
Dĺžka:
400 metrov [?]
Hmotnosť:
8 miliónov metrických ton
Energetický zdroj:
2 fúzne reaktory
Výdrž:
N/A
Akcelerácia:
N/A
Posádka:
N/A
Obratnosť:
N/A
Zbraňový systém:
1 časticový kanón
3 pulzné kanóny
fúzne rakety
Obranný systém:
Interceptory Mk.II
3 m pancierovaného trupu
flak kanón

"Globálna orbitálna obranná" sieť (Global Orbital Defense), viac známa ako "G.O.D." je hlavnou planetárnou obrannou jednotkou používanou Pozemskou alianciou k ochrane domovského sveta a dôležitejších kolónií. Táto posledná verzia G.O.D. systému bola vyvinutá po Pozemsko/Minbarijskej vojne, ako životaschopný odstrašujúci prostriedok proti možnej invázii od ostatných rás.

Sieť G.O.D. na orbite Zeme zahrňuje asi dvesto obranných satelitov triedy Aegis* obiehajúcich Zem vo výške približne 1 000 kilometrov. Tieto satelity sú vyzbrojené jedným ťažkým časticovým kanónom, tromi pulznými kanónmi schopnými strieľať všetkými smermi a až 80 raketami s rôzne silnými hlavicami.

Hlavný časticový kanón má maximálny energetický výkon 2 milióny terawattov, dosť ničivej energie na zničenie východného pobrežia Spojených štátov, alebo celej Veľkej Británie. Avšak treba poznamenať, že tento typ výboja môže satelit počas paľby zničiť. Fúzne rakety na palube Aegis majú výkon v kilotonách pre boj na krátke vzdialenosti alebo v multi megatonách pre boje planetárnej obrany na dlhé vzdialenosti.

[*Meno triedy poskytol Tim Earls]

↑ Hore