Ostatné lode

V univerze Babylonu 5 možno nájsť tiež lode, ktoré sa na obrazovkách neobjavili, ale sú spomenúté v rôznych príbehoch či hrách.

Stredný stíhač Tishat

Tishat Medium Fighter

Stíhačka triedy Tishat je loď s niekoľkými prívržencami v kaste bojovníkov, ale so zastaralou technológiou, ktorá ju robí jasne menejcennou než stíhačka triedy Nial. Jej jedinými výhodami oproti Nial sú rýchlost a manévrovateľnosť, preto väčšina stíhačiek bola zo služby stiahnutá a ich súčiastky použité na opravu a obnovu Nial v boji. Jedna stránka jeho dizajnu, ktorá bráni pred úplným vyradením Tishatu zo služby je jeho jednoduchá premena, najmä na obojživelný stroj.

Delová loď Neshatan

Neshatan Gunship

Na prvý pohľad vyrazí nepriateľom Minbariov zjavenie lode triedy Neshatan. Nemá "plutvy", ktoré zvyčajne vidieť na každej minbarijskej lodi. Neshatan je jedným z najstarších dizajnov operujúcich v ich flotile. Je väčšia než loď triedy Sharlin a nesie ohromné množstvo zbraní. To z neho nerobí hneď lepšiu loď v boji než Sharlin, hlavne kvôli menšej rýchlosti a manévrovateľnosti. Čo však má a čo je tiež dôvodom pre jeho používanie pragmatickou rasou je jeho vynikajúca odolnosť a potenciál pre obrovské ničenie. Na zničenie Neshatanu treba obrovskú palebnú silu, zvyčajne je to zdĺhavý proces, ktorý stojí nepriateľa oveľa viac než zničenie jednej lode.

Útočný krížnik Tigara

Varianta fregat triedy Tinashi je postavená na dlhšom, užšom trupe. Bola postavená, aby zaistila prevahu v situáciach, ktoré nevyžadujú prítomnosť eskadry veľkých bojových lodí. Sú perfektne schopné udržať kontrolu nad priestorom, dokonca nesú šesť stíhačiek na zaistenie ochrany pred rôznymi druhmi nepriateľov. Sú tiež vhodné na planetárne bombardovanie so senzormi potrebnými na presné záshay pozemných cieľov a priamymi molekulárnymi lúčmi na ich zničenie.

Útočný krížnik Torotha

Torotha Assault Cruiser

Najrýchlejšia loď v minbarijskej flotile, útočná fregata triedy Torotha, je loď pre rýchle útoky so slabšou zbraňovou výbavou. Náhradou za túto ľahšiu zbraňovú výbavu je rýchlosť, s akou sa loď dokáže vyhnúť nepriateľskému útoku, zatiaľ čo zameriava svoje zbrane na jediný cieľ kým nepodľahne neúprosnej sile jeho fúznych kanónov a molekulárnych disruptorov. Pancier Torothy je oveľa tenší než majú ostatné minbarijské lode, slabina, ktorá môže mať katastrofálne následky, ak nepriateľské plavidlo zasiahne fregatu plnou silou odvetnej paľby.

Ťažký bojový krížnik Shargoti

Shargoti Heavy Battlecruiser

Krížnik triedy Sharlin vyzbrojený dodatočnými zbraňami a pancierovaním, to je Shargoti, ktorý existuje z jediného dôvodu - zničiť všetko, čo sa vzoprie Minbarijskej federácii. Shargoti má oveľa viac palebnej sily než bojové flotily väčšiny rás a v boji dominuje vďaka svojim neutrónovým lúčom a pulzom smrtiacej elektriny. Bol navrhnutý na prerazenie akejkoľvek obrany Pozemskej aliancie, na ktorú by počas Pozemsko-Minbarijskej vojny mohol naraziť. Do aktívnej služby počas vojny sa však nikdy nedostal, čo bojovnícka kasta hlboko ľutovala.

Nosič Morshin

Morshin Carrier

Hlavný prepravná loď Minbarijskej federácie dokáže odviezť až štyri tucty stíhačiek (Nial alebo Tishat) a dve plavidlá triedy Lintira, táto obrovská flotila malých lietadiel dokáže ľahko zmeniť balanciu síl v bitke. V Bitke v línii pri Zemi to boli stíhačky Nial privezené týmito nosičmi, ktoré spôsobili viac škody než ktorýkoľvek iný typ lodí vo flotile, vrátane mnohých krížnikov triedy Sharlin v bitke. Nosič triedy Morshin nie je ťažko vyzbrojený ako ostatné minbarijské lode, ale nesie dostatok palebnej sily, aby si poradil s väčšinou ľahších plavidiel, ktoré sa dostanú do dosahu jeho stíhačiek.

↑ Hore